Weimarsky stavac

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Joachim » 13. Jan 2007, 22:44

Janka
noooo pravda vychutnaj si to :o))) noo neviem neviem ako si to myslela ale weimaraci su ovela temperamentnejsi ako vyzly..povedal by som ze az moc..hlavne ten moj ked tu zacnu harat feny a vsetky psy su tu male.....budee ta veelmi pokusat...vymyslat ako sa vsetko dda obist ..ako by mohol neposluchnut rozkaz...dopredu upozornujem aj ked bude hadzat mile ocka nepovol mu nic co nechces abyrobil..tvrda ruka ;o) lebo potom bude zle...aa z jakej ch.st ste ho priviedli?

Aston
noo tak aspon ze tak..uz je to na lepsej ceste :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod dana » 14. Jan 2007, 11:38

aj ja si ymslim,ze weimaraci su taki ostrejsi a nepoddajnejsi...su to krasni psi a rozhodovali sme sa medzi weimarom a vyzlou,no kedze je to nas prvy psik,rozhodli sme sa pre vyzlua nasa je strasne hyperaktivna... kazdy,kto ju videl,hovori,ze zivsieho psa nevidel... a mame co robit ;) ale weimaraci su karasne psy urcite si jedneho spa zaobstaram weimara :)
vela stastia weimarakom a vyzliarom :)
dana
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 12. Aug 2005, 11:57

Poslaťod Jana K » 14. Jan 2007, 16:43

Ahoj Joachim,

tak teraz som fakt prekvapená :lol: , lebo ja som čitala, že weimaráci sú - síce tvrdohlaví - ale lepšie formovatelní, kam ich dáš, tam budú...haha...a ževraj vyžla je taký malý-velký hyperaktívny šialenec..dokonca aj shefiska niečo také niekde napísala...tak to som sa dostala!!ale nie, ja by som toho nášho čerta nemenila ani za nič...len keby si dal vysvetlit rozdiel medzi hračkou a našimi rukami...zatial nám to nejde..my ho máme zo zámeckej aleje, čo ti asi nič moc nehovorí, ale ak poznáš české stanice, tak rodičov by si mohol zaradit: otec je Doug - Šedý lovec a mamina Artemis z Kovařského dvora..aj by som prihodila fotku, len ako si to tu obzerám, neviem, ako na to..ty si vraj z Vrakune alebo tak nejako? ja som z Ostredkov, aj ked sa za chvílu sťahujeme do Bernolákova..ale radi by sme spoznali niekoho z "nášho" rodu... :P
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Jaro » 14. Jan 2007, 20:17

jana mas veru pravdu vyzla je dynamit pojaseny a makky . weimar ja oproti tomu kludny ale tvrdsi a ostrejsi :wink: , preslo mi rukami niekolko vyziel a weimarov a len sa mi to potvrdzuje .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jana K » 15. Jan 2007, 22:28

Ahoj Jaro /Joachim a všetci skúsenejší../

vyzera to, ze si teda omnoho skusenejsi chovatel,ako aj..porad mi preto prosim...šteniatko ma zajtra 8 týždnov,a už vystrkuje rožky...až tak, že v zápale hry si prestane všímat hračku a zaujíma ho len skákat do nás - po našich rukách a kúsať, kúsat, kúsať... k tomu začalo aj vrčanie - a hlavne - nedá sa stopnúť...skrátka, je to taký neskrotiteľný čert..najhoršie je, že ho nechcem v žiadnom prípade biť, takže všetko riešime len uchopením kože za hlávkou - tak, ako to robila jeho matka...s tým rozdielom, že u nej to fungovalo.. :lol:
u nás to má efekt opačný, ešte viac ho tým najedujeme...takže po dobrotky nevykazujeme nijaký výsledok a jedujeme sa takto už tretí deň...please-help...
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Jaro » 16. Jan 2007, 8:15

Jani najprv sa skus vzit do koze steniatka , ono sa inak hrat nevie len kusat . Do vymeny zubov to bude mala pyrana . Vyriesis to tym ze staci pri hrani pouzit nejake stare rukavice na ochranu ruk alebo hoci aky stary vyradeny uterak a natahovat sa zo steniatkom tak . ale bacha s citom predsa su tam mliecne zuby . ak chces uz dosiahnut zatrhnutie tejto cinnosti tak pouzi dorazne FUJ alebo NESMIES ak to neakceptuje tak vytahat za kozu a ak ani to tak prevratit stena na chrabat a chytit pod krk a podrzat . stena zisti kto je sef casom . ale chce to vsetko trpezlivost a hlavne byt tvrdohlavejsi ako vas domaci cert . :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jana K » 16. Jan 2007, 14:25

Ďakujem za radu Jarino,

nie, že by mi to až tak prekážalo -ja som mu to zo začiatku aj akceptovala, veď je malinký a tá bolesť sa niekedy dá dokonca aj vydržať :lol: , ale bojím sa vzhľadom na varovania zo všetkých strán - že ide o ostrých a tvrdohlavých psov - aby som niečo nepodcenila hned na začiatku a potom ho už nič neskrotí..veď ty určite vieš, čo tým myslím..možem sa ťa ešte spýtať - ja kŕmim ACANou, nakolko mi to chovateľka z Čiech odporučila, no tu na Slovensku počúvam na toto krmivo všelijaké názory /dokonca aj tu na fóre/. Mám prejsť na Eucanubu alebo Royal :?: ? ďakujem moc...
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Jaro » 16. Jan 2007, 20:59

Nemas zac .

Kludne ostan pri Acane ak ju psik zerie . Ja som teraz presiel po roku a pol u mladsieho a u starsieho po 4rokoch na Hills . Ide len o financie kolko si ochotna obetovat . Ja by som napriklad vynechal uplne eukanubu pretoze je geneticky upravovana a plemena velkych psov dost casto z nej prerastaju . eukanuba uz nie je to co byvala pred 4-5rokmi . z acanou mam dobre skusonosti a hills len skusam ale hafani si nestazuju zeru ju akoby bola zadarmo .
Co sa tyka weimara zas to nie je pes zabijak , ide o to ze z polovnickeho hladiska je to najostrejsi stavac . len ludia pozabudli na to slovko z polovnickeho a ostalo len ostry pes . takze aby som to uviedol na pravu mieru je ostry na skodnu zver ( macka , liska ). ostrost je vrodena vlastnost a mnoho ludi si myli agresivitu psa z ostrostou . agresivita psa je zrkadlo majitela psa . :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jana K » 18. Jan 2007, 18:17

Ďakujem ti za odpoveď.. :D .v tej "ostrosti" ti dávam za pravdu, naozaj až teraz som si pri tých všetkých varovaniach uvedomila "prapodstatu" ostrosti u weimarov....okolo ich výchovy je však všade také veľké bububu, že som pred tým nadobudla až príliš veľký rešpekt ...
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Jaro » 19. Jan 2007, 8:06

ta vychova nie je o nic tazsia ako u inych stavacov . skor si myslim ze z tvrdsim psom sa lepsie pracuje ako z mäksim . pri makkom psovi ta prilis obmädzuje jeho povaha a musis spekulovat ako na neho hlavne po dobrom . pri tvrdsom psovi mas na vyber siroke spektrum ako na neho a vzdy sa najde cesta . len necakat z vycvikom az do roka ako to robia nektori . od 4mes sa da zo psikom formou hry pekne pracovat . kazdy pes je individualita takze aj tomu treba prisposobit formu vycviku . :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jana K » 19. Jan 2007, 20:25

Áno, od 4 mesiacov sa chystám na výcvik, aj ked zatial ani netuším, kam...nemám v tomto smere žiadne referencie, takže budem asi surfovať po nete...Snažím sa už teraz o nejaké základné povely ako sadni pri podávaní jedla a tak, aj nám to celkom ide, len máme trošku problém s ktorým si neviem poradit:začal podliezať pod nábytok a okusovať nejaké šróby, ktoré tam trčia /netuším, ako to mohol zistiť/ a nie a nie ho odtial dostat..absolutne žiadny rešpekt, ked vytiahnem noviny, tak sa jeduje, niekedy aj vylezie, ale akonáhle ich schovám, je tam...a tak to ide dookola..neviem si s nim rady..je to strašne tvrdá hlava...a to musím dodať, že to nie je tým, že sa nudím, nakolko som s ním celé dni doma a stále sa s niečim zabávame...takže nechápem...
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Veve » 23. Jan 2007, 11:28

Ahoj Jana,
my máme tiež weimara, vo štvrtok mal 3 mesiace a s výcvikom začíname uz tento víkend, pokiaľ samoška nebude vonku -10 a snehova metelica, to by zabilo aj nas a nieto ešte maleho.
S vycvikom treba začať čím skôr a keďže máš malého dosť "akčného" by som povedala, že aj hneď.
My s Archiem zatiaľ nič vážne neriešime a to je zavrety v byte sám keď sme v práci. Ja stála čakám, že kedy to "štenacie peklo" začne a on stále nič!
Základné povely už ovláda tak preto xeme pokračovať na cvičáku, aby sa pohol ďalej. A nezabudni, že ide o psa, ktorý je múdrejší ako jeho pán a preto sa netreba nechať ukecať jeho krásnym nevynným kukučom a zvukovým prejavom, aby potom nebolo neskoro... :D
Veve (Archie)
Veve
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 23. Jan 2007, 11:20
Bydlisko: Blava

Poslaťod Jana K » 23. Jan 2007, 22:10

Ahoj Veve,

no tak to musite mat doma ineho kluďasa...náš bol krotký tak 2 dni po doneseni...teraz je z neho už expert...a ten kukuč sme prekukli, len akosi neexistuje forma trestu,ktora by prinášala úžitok..voči novinám má už síce rešpekt, ale tak na 2 sekundy, ešte si na ne aj štekne a zavrčí a zase sa pustí do svojej oblúbenej činnosti, trebárs vykusovanie nitiek z koberca, zaliezanie pod nábytok a pod...dnes sme boli na druhom očkovaní, takže budeme moct konečne odteraz chodiť von a mne len ostáva dúfať, že tam si dostatočne vybúri svoju prebytočnú energiu...aj keď som čítala o podobnom expertovi, ktorý dojde domov z hodinovej vychádzky, napije sa vody a funguje ďalej akoby nič... :P keď sa možem spýtať, čím kŕmite?
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Joachim » 24. Jan 2007, 9:25

Hehe Veve , potom si mala skvelu ruku pri vybere :D moj bol kludny len chvilu , ked bol maly a zacalo to :D a o puberte ani nehovorim , myslel som ze skolabujem ale zvladol som to :P ..

Jani jasan mmozme ist niekedy vob , neni problem :wink: a s tym kusanim nooo sak ukaz mu ze si jeho panicka :D ... Len prosim nesprav taku vec aku som videl ja :D....blondinka, panicka a weimarik ju taha na flexine...panicka si neskor kupila aj lepsiu obuv aby mohla za nim utekat :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Veve » 24. Jan 2007, 9:29

Breee raaanko Jani,
zatiaľ krmime ProPlanom Puppy (chicken&rice) pretoze nim krmila aj chovatelka, ale zatial som s tymto krmivom spokojna - aj preto ze ho mame 15kg :D mozno casom skusim nieco ine. No a kvoli pestrosti papame aj ovocie, zeleninu, maso, tvaroh, syr, ryzu, cestoviny, vlocky....
A co sa tyka tych novin, mne to pride dost smiesne ho tym trestat (ked si hlavne predstavim, ze za chvilku z neho bude 40kilovy obor - uz teraz ma 15kg) ked - aspon ten nas - ked vidi noviny, tak to berie ako dobru hracku na roztrhanie a nie ako trest. Ja som ostala pri klasickom potahani za kozu na krku a od soboty mame stahovaci obojok tak obcas zatiahnem aj za ten a musim povedat ze aj jedno aj druhe dost dobre zabera. A asi najvasci trest je ked ho poslem na jeho miesto a odtial potom smutno zazera kedy mu kooonecne dam volno.
Veve (Archie)
Veve
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 23. Jan 2007, 11:20
Bydlisko: Blava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron