Vyziva, krmiva

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Vyziva, krmiva

Poslaťod slnecnica » 23. Nov 2008, 18:28

Ahojte, objednali ste si uz niekto krmivo pre psov ktore sa ponuka na hlavnej stranke - Diamond .....? Odporucam Nutra Nuggets Maintenance for dog. Mojmu havkovi to krmivo veeelmi chuti. A co tie ine krmiva, poznate niekto? Dajte vediet. :) :?: :)
Obrázok užívateľa
slnecnica
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 14. Apr 2008, 0:17

krmivo

Poslaťod fosilia » 23. Nov 2008, 19:47

Ako vacsina amikov ani ja tuto znacku nemusim. Sposobila v minulosti dost problemov zvieratam a ani znizenie cien je nepomohlo. Tieto by product muckove krmiva si nezasluzia dalsi komentar. Nie je co chvalit.
Co to len moze byt: Chicken by-product meal, meat meal, poultry by-product meal...

http://www.msnbc.msn.com/id/10771943/



:(
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod slnecnica » 24. Nov 2008, 0:20

Nazdar Fosilia. Ty si, mam taky dojem, velky negativista. Na moju otazku si aj tak neodpovedal, tak k comu to bolo dobre. To fakt neviem. Pisem znovu, vrele odporucam horeuvedene krmivo. Moj havko si pomaskrtil.
Obrázok užívateľa
slnecnica
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 14. Apr 2008, 0:17

krmivo

Poslaťod fosilia » 24. Nov 2008, 9:11

No neviem firma, ktora sposobila tolko utrpenia zvieratam si nezasluzi nic ine.
A co tie ine krmiva poznate ich niekto...

Neodpovedal. A nestaci ked si precitam zlozenie. Vies krmivo nemoze pokial chceme hovorit nieco o kvalite v granulovanej strave obsahovat spomenute hlavne suroviny.

No a kedze som negativista pozrime sa co na krmivo, ktore chvalis pisu ini snad vacsi odbornici v tejto oblasti. Dolezite je, ze si psik pomaskrtil. Hmm toto ma byt vtip. :P

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food ... 91&cat=all

Este pre zaujimavost...

Original zlozenie:Chicken by-product meal, wheat flour, whole grain ground corn, rice bran, whole grain brown rice, chicken fat (preserved with mixed tocopherols), beet pulp, egg product, fish meal, flaxseed, natural chicken flavor, potassium chloride, salt, choline chloride, vitamin E supplement...

Basnici na Slovensku: Kuracia múčka, pšeničná múka, celozrná kukuričná múčka, ryžové otruby, celozrná hnedá ryža, kurací tuk (konzervovaný tokoferolom), repný extrakt, vajcia, rybia múčka, ľanové semeno, prírodná kuracia aróma, vitamíny a minerály

Ach ach... a perlou je text: Neobsahuje žiadne umelé farbivá, antioxidanty ani príchute.

Tu je vidiet ta nevedomost ludi co pisu tieto sprostosti. Mozem len poradit. Prestudovat pojmy antioxidant a prichute. Tymto k tejto teme koncim. Ale toto nie je na smiech ale skor do placu. Zvlast pre toho, co toto napisal.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod slnecnica » 24. Nov 2008, 16:30

Antioxidanty sú schopné ochrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Vitamíny A, C a E pomáhajú v prevencii ochorenia srdca a ciev, chránia organizmus pred vznikom nádorového bujnenia, znižujú riziko tvorby krvných zrazenín.
Účinky:

* chráni bunky a tým pomáha spomaľovať ich starnutie
* reguluje hladinu cholesterolu v krvi
* pomáha predchádzať srdcovým ťažkostiam a udržovať zdravý
cievny system.

Vtip? Ale kdeze, Fosilia, ak chces, napisem ti dobry vtip.
Obrázok užívateľa
slnecnica
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 14. Apr 2008, 0:17

pre Fosiliu

Poslaťod Dzuraj » 24. Nov 2008, 23:24

Takze po prve: je pravda ze tato znacka mala obdobie, kedy sa stalo aj to ze to ublizilo vela psom..to je vsak davno za nimi a teraz krmivo prechadza pocas vyroby az 150-timi kontrolami, aby sa uz nic podobne nikdy nemohlo stat. Len tak mimochodom, ziadna dodavka tohto chybneho krmiva z roku 2005 sa na Slovensko nikdy nedostala.

Po druhe: ano, bolo to tam napisane nezrozumitelne, teraz to uz pochopi kazdy spravne. Bolo to myslene tak, ze tam nie su umele farbiva, umele antioxidanty ani umele prichute. Chyba nastala v tom ze tam bol jeden privlastok pre tri slova. Uz sme to opravili.

Po tretie: vidim ze si silny antimuckovy odbornik. Je super ze ty stihas svojim psikom varit, kiezby na to mal kazdy cas a peniaze. Dolezite je, ze takmer v kazdom krmive, ktore dostanes na Slovensku sa mucka nachadza, ci uz je to Eukanuba (ktora pouziva Diamond patenty a vyraba sa v Polsku), alebo je to slavny Royal Canin (ktory dava do krmiv prepalene tuky a sol). Ked uz chces nieco fakt dobre a vadi ti ze tam je mucka, su tam aj holisticke krmiva, u ktorych je mucka v minimalnom mnozstve a je tam o to viac masa, ktore sa do granul spracovava v nikdy nezmrazenom stave - cize cerstve, je tam zelenina a zlozenie, ktore v pomere k cene skutocne len tak lahko nenajdes..

Takze tak z mojej strany ;-)
Obrázok užívateľa
Dzuraj
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 24. Nov 2008, 23:02

pre p. Dzuraj

Poslaťod slnecnica » 25. Nov 2008, 1:05

Dakujem, je fajn, te ste sa prihlasili a napisali tieto konkretne veci. :D O tych 150 resp. 151 kontrolach je pisane aj v clanku pri predstavovani firmy DIAMOND PET FOODS a to konkretne:

Od roku 2005 prechádzajú krmivá Diamond Pet Foods od výberu surovín po finálny produkt až 151 kontrolami, čo zabezpečuje ich 100%-nú zdravotnú nezávadnosť a kvalitu. :!: :!: :!:

Myslim si, ze keby to nebola pravda, tak to sem nikto nenapise. :!: :!: :!:

K tomu netreba co dodavat, snad len to, ze tie krmiva o ktorych som pisala su dobre. :) :)
Obrázok užívateľa
slnecnica
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 14. Apr 2008, 0:17

krmiva

Poslaťod fosilia » 25. Nov 2008, 8:36

Poprosim vysvetlit.

1.Nie su tam umele antioxidanty a ake su tam potom.

2.Muckove moment asi nepochopili. Masovokostna mucka je surovina, ktora je dolezita v krmive. Nebudem tu popisovat absorbciu Ca a jeho udrzanie pomeru k P...

3. Nehodnotim Nutra Gold Holistic ale ine krmivo z ich rady. Eukanuba v Polsku hmm uz si niekedy navstivil ich fabriku v Holandsku. Ak nie, tak prosim netrep sprostosti.

Toto krmivo nema kvalitnu mucku a je pod AAFCO, takze si najskor nastuduj co jednotlive zlozky znamenaju. Chicken by-product meal... to je to co je lacne a vyrobca tymto vyrazne svoj produkt zlacnuje.
Z oficialnych stranok: Fifteen percent of the meal includes meat and bone.

Prekrucanie nazvov v zlozeni preklad je za ucelom lepsieho predaja ale je to neseriozne konanie voci spotrebitelom. Alebo sa mylim.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

pre fisilia

Poslaťod Dzuraj » 25. Nov 2008, 12:09

Antioxidanty: Nie su tam umele antioxidanty. Ano, je to pravda. Vies, dokonca aj v dnesnom svete, kde mas uz umele dokonca aj ludske organy, skutocne existuje aj nieco, co je prirodne a iste vies, ze antioxidanty sa daju najst aj v ovoci a zelenine. Obzvlast v ovoci a zelenine ktore su cervene: teda paradajky, cervena repa, ribezle, atd. A ked sa lepsie pozries na zlozenie a nebudes trucovito vyhladavat dovody preco je to zle a pripustis ze niekto sa mozno aj snazi aby bolo jeho krmivo kvalitne, docitas sa v zlozeni ze je tam napriklad repny extrakt..

Mucka: Ujasnime si to prosim ta. Najprv mucku kritizujes a hovoris ze nic co obsahuje mucku nemoze byt kvalitne a zrazu prides s informaciou ze mucka je neskutocne dolezita na zaklade tvojich chemickych znalosti. Ze protirecis mne, to chapem...ale preco protirecis sebe? nie je to prvy krat a nie som prvy kto ta na to upozornil..

Oficialne stranky? Neviem co ty povazujes za oficialne stranky. My povazujeme za oficialne stranky www.diamondpetfoods.com a tam, opat pozorne citaj a vzdy ked je spomenute by product, tak je pred tym NO...cize NO by product.. viem ze si v anglictine zdatny, avsak pre istotu prelozim: ziadne vedlajsie produkty..

Takze neviem preco sa stale snazis prekrucat a hadzat spinu na tuto znacku.. Mozno by si mohol uviest svoj zdroj tzv. "oficialnych stranok"

A este nieco, tak sa mi zda ze proti nasmu holistickemu krmivu nemas ziadne namietky, alebo sa opat mylim?? :)
Obrázok užívateľa
Dzuraj
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 24. Nov 2008, 23:02

Poslaťod Amaguk » 25. Nov 2008, 23:43

Suhlas s Fosiliou/m :wink:
takejto firme by som ja nedala ani korunu, ved su to vrahovia zvierat :!:
mozu si teraz vypisovat a basnit o tom, ako sa polepsili a bla bla bla, kolko len chcu
u mna: :nienie:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

info

Poslaťod fosilia » 26. Nov 2008, 1:45

Antioxidanty: Nie su tam umele antioxidanty...

Vymenuj ake su v extrudovanej strave prirodne antioxidanty?
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

ked uz ta len toto trapi..

Poslaťod Dzuraj » 26. Nov 2008, 13:34

Vyborne, konecne sme niekam pokrocili a konecne pocujem miesto kritiky otazku...takze vsetci vieme ze antioxidantov je velmi vela, tak v spominanej cervenej repe sa nachadza napr.: vitamin C, vitamin B2, zinok, mangan, karotenoidy, flavonoidy... k flavonoidom patri zhruba 60 latok ktore nie su blizsie specifikovane v mne dostupnych zdrojoch...teda, neviem ako velmi chces zachadzat do podrobnosti, ak chces mozes si to pozriet... okrem toho je tam este selen, vitamin E, vitamin A...

Dobre Amaguk, ktorej firme by si dala tu korunu? O ktorej mozes povedat je 100 percentne cista a pritom ti neurobi prievan v penazenke?

Urobili chybu, poucili sa z nej, urobili opatrenia, aby uz k nicomu podobnemu nedoslo..
Obrázok užívateľa
Dzuraj
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 24. Nov 2008, 23:02

fajn

Poslaťod fosilia » 26. Nov 2008, 19:24

Takze ked tomu dobre rozumiem ked kupim granule dostanem k tomu cervenu repu ako prilohu. Nepocul som o tom ale... Ono totiz Beet Pulp su vlastne odpadom tzv repne rezky zbavene cukru pri jeho vyrobe. Pouzivaju sa len na zvysenie vlakniny v sucho stave pri vyrobe krmiva a nema nic spolocne s antioxidantami. A mimochodom dost sa tato rastlina lisi od cervenej repy - cvikla.

Druha otazka preco vyrobca uvadza Chicken By-Product Meal ako hlavnu surovinu a popisuje ju ako mucku hlavne z vnutornosti bez peria. Naopak tvrdis ze krmivo ziadne by products neobsahuje. Hmm divne nie. Vies bavime sa hadam o krmive hned z uvodu a nie o holistickom krmive z tejto rady. Tam je to tak ako pises.
Diamond natural je ok a v podstate nie je mu co vytknut snad len tych 150IU/kg vit.E i ked nie je uvedeny cisty alfatokoferol. Je to tak na hranici konzervacie, ale vyrobca bude konzervovat este niecim inym inac by bolo velke riziko zaruky.

Prirodne antioxidanty maju vsak velku smolu. Poskodenie nastava niekde nad 100C a tento vyrobca aj tak pouziva suroviny poctivo vysusene a za druhe ak by snad pouzil cerstvu surovinu pred extruderom dojde navyseniu teploty a tlaku kedy ide vacsina antioxidantov papa...
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

okej

Poslaťod Dzuraj » 27. Nov 2008, 1:32

Nie...repu k tomu nedostanes.. aj ked dobry napad... :) Neviem no, nemam presne nastudovane vyrobne postupy, ja by som ti nevedel ani povedat ako tam dostavaju vacsinu surovin, ale tak snad tam nejake tie antioxidanty ostanu..urcite na to maju metodu, napriklad nejake opatrenia az po extrudovani, alebo tak nie?

Ano, teraz som si vsimol, ze sme hovorili o inom krmive. To o ktorom si hovoril ty je z najslabsej rady a to o ktorom ja z tej lepsej. Teda ty o Nutra Nugets a ja o Diamond Naturals s tym, ze som predpokladal, ze to plati pre vsetky. Na strankach Diamond totiz skutocne nie je nic ako by-products, avsak Nutra Nugets ma vlastnu stranku a tam je to ako hovoris. Mame v ponuke aj Nutra Nugets a to hlavne preto, ze sa dodava aj v mensich baleniach a pre niekoho je vyhodnejsie. Samozrejme aj ja by som odporucal holistiku alebo aspon Diamond Naturals.
Obrázok užívateľa
Dzuraj
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 24. Nov 2008, 23:02

ok

Poslaťod fosilia » 27. Nov 2008, 9:09

Samozrejme aj ja by som odporucal holistiku alebo aspon Diamond Naturals...
Ok teraz sme uz na rovnakej vlnovej dlzke. Vela stastia a spokojnych zakaznikov ti prajem. Tymto myslim bolo povedane vsetko, tak k tejto teme koncim.
Vsetkym pekny den.
:D
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron