Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod emor » 27. Sep 2007, 22:11

8) zábavné čítanie. myslim že celá táto diskusia je asi rovnako miestana ako zapodievanie sa tým, kolko cudzorodých látok - zdraviu skodlivých sa nachádza v ovzduší ktoré dýcha bratislavčan a ktoré dýcha obyvatel bardejovských kúpeľov.

:wink: krmivá sú tu nato aby ste nimi mohli psa nakŕmiť. ja to riešim tak, že AJ nimi psa krmim. tým je to vyriešené. 8)

inak o kvalite a z toho čo tu píše fosilia , by som veľké závery nerobil, pretože je to podľa mňa zbytočné špŕtanie sa v niečom, čo nemá [/b]REÁLNY vplyv na psa.

.....ťažké kovy v rybách.? ... a v čom nie je niečo závadné :?: ak niekto pozná odpoveď . rád si ju prečítam.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 27. Sep 2007, 23:33

aj ja mam otazku: naco psovi aj sebe davat zbytocne nieco, o com pozitivne vieme, ze to skodi, ked sa tym inym skodlivinam inde nevyhneme (lebo o o nich bude nevieme, alebo sa to proste neda, napr. to ovzdusie). preco k tomu mam este vedome a dobrovolne pridavat? :P
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 28. Sep 2007, 7:38

emor píše:8) , kolko cudzorodých látok - zdraviu skodlivých sa nachádza v ovzduší ktoré dýcha bratislavčan a ktoré dýcha obyvatel bardejovských kúpeľov.


no tak mňa napráklad táto otázka dosť zaujíma, ako je teda s tým ovzduším?? ruku na srdce, nemá aj na teba prešovské ovzdušie nejaký ten vplyv? :twisted: :mrgreen:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod emor » 28. Sep 2007, 8:18

Amaguk píše:aj ja mam otazku: naco psovi aj sebe davat zbytocne nieco, o com pozitivne vieme, ze to skodi, ked sa tym inym skodlivinam inde nevyhneme (lebo o o nich bude nevieme, alebo sa to proste neda, napr. to ovzdusie). preco k tomu mam este vedome a dobrovolne pridavat? :P


cely problem je v tom ci o tom vies alebo nevies. ale vies ktore informacie maju zmysel a ktore su vo svojej podstate nezmyselne a na svetlo sveta sa dostali len vdaka nieciemu zaujmu zarobit peniaze.?

ak si prejdes to obrovske mnozstvo protichodnych informacii . myslis ze mas realnu sancu v tom vsetkom rozpoznat pravdive od balastu.? jedine co ti pomoze je zapnes sedliacky rozum a nebudes hladat vcerajsi den.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 28. Sep 2007, 8:22

Nils píše:
emor píše:8) , kolko cudzorodých látok - zdraviu skodlivých sa nachádza v ovzduší ktoré dýcha bratislavčan a ktoré dýcha obyvatel bardejovských kúpeľov.


no tak mňa napráklad táto otázka dosť zaujíma, ako je teda s tým ovzduším?? ruku na srdce, nemá aj na teba prešovské ovzdušie nejaký ten vplyv? :twisted: :mrgreen:


má. dost znacny vplyv. a som s tym vplyvom spokojny. aj moji psi 8)
s tym ovzdusim - neslo o to zarypat do ega pastekarom - slo o kontrast. a pritom najdes celozivotneho blavaka vo veku 90 rokov a neboztika s dg tumor na plucach z Bardejovskych kupelov. iba o to slo. a co sa tyka zradla pre psa. ? tisice rokov zili psi s clovekom a bez vsetkych dristov o vyzive s nimi zili uplne vpohde. dnes uz asi bez vedatorskych dristov o vyzive asi nepreziju . ze.?

a najvacsia sranda je ta ze granulkove psicky sa doziju 7rokov . zatial co kontajneraci vpohode pobehuju po svete 15rokov. ale jasne . je to plemenach.

v tom pripade. mrknime sa na to co to za plemeno sa vlastne chova.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 28. Sep 2007, 8:48

emor píše:
Amaguk píše:aj ja mam otazku: naco psovi aj sebe davat zbytocne nieco, o com pozitivne vieme, ze to skodi, ked sa tym inym skodlivinam inde nevyhneme (lebo o o nich bude nevieme, alebo sa to proste neda, napr. to ovzdusie). preco k tomu mam este vedome a dobrovolne pridavat? :P


cely problem je v tom ci o tom vies alebo nevies. ale vies ktore informacie maju zmysel a ktore su vo svojej podstate nezmyselne a na svetlo sveta sa dostali len vdaka nieciemu zaujmu zarobit peniaze.?

ak si prejdes to obrovske mnozstvo protichodnych informacii . myslis ze mas realnu sancu v tom vsetkom rozpoznat pravdive od balastu.? jedine co ti pomoze je zapnes sedliacky rozum a nebudes hladat vcerajsi den.


nerozumiem posldnej casti tvojej poslednej vety. Viem, co robim, relevantnych informacii mam dostatok a viem sa v nich aj adekvatne orientovat. nevidim to ako problem, podovne ako nevidim problem v tom, aby som krmila (relativne) zdravo seba aj psa. Nie je to ziadna "rocket science", v mnohom ide prave o zapojenie toho zdraveho sedliackeho rozumu, ale na zaklade dostatku spolahlivych informacii...kazdy mame moznost volby a vyberu :P
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 28. Sep 2007, 9:08

ja mám v otázke granulí jasno, spotreba môjho je 2 kg za 4 mesiace :mrgreen: je to skrátka inteligentný pes - verný obraz svojho pána :mrgreen:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 28. Sep 2007, 9:14

Nils
u nas je to tiez zhruba tak nejak :twisted:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 28. Sep 2007, 9:21

veď som to do tejto témy napísal už aspoň 4 krát - Nerobme zo psov kozmonautov :!: :idea: Keď sa budem chystať so psom na Mars, začnem sa granulami vážne zaoberať...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod marikaju » 28. Sep 2007, 14:19

Viete mi niekto poradit ci sa da a ak ano tak kde a kolko to stoji spravit si rozbor granuli? Ono je to asi fakt tak, ze to co je napisane na obale sacku, nemusi byt vzdy v sacku... Aj ked suhlasim aj s nazorom, ze netreba robit so psov kozmonautov :lol:
marikaju
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 28. Sep 2007, 14:01
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Krmivá

Poslaťod maica » 29. Sep 2007, 16:22

Lada píše:Ahojte. Chcem sa vás opýtať na druh granulkového krmiva aké podávate psíkom. Čo je podľa vaších skúsenost najlepšie. A čo poviete na ACANU junior puppy.


Acana je dobra znacka , ja krmim Royal Caninom a Orijenom od Acany
skype : maia188
maica
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 27. Sep 2007, 9:35
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Krmivá

Poslaťod Amaguk » 29. Sep 2007, 18:12

maica píše:
Acana je dobra znacka , ja krmim Royal Caninom a Orijenom od Acany


neviem ci slovo "dobra" je to prave oznacenie...skor by som povedala, ze je ok, hlavne co sa sposobu konzervacie tyka. Za tu cenu sa da kupit aj kvalitnejsie krmivo.
O RC tu toho bolo popisaneho uz hodne, tuto "kralovsku" znacku nema vobec zmysel komentovat - je to len pre tych co bud nevedia citat, alebo maju moc penazi a rozhodli sa ich minut za chemicke konzervanty :?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod julieta » 30. Sep 2007, 0:48

stalo sa niekomu z vas, ze pes zacal z krmiva hnednut? Mam hnedeho psa v kombinacii s bielou srstou na krku. A krmime Trainer Fitness puppy fish and rice. Na srsti psa som objavila rysave chlpky na bielom golieriku. Obsahuje toto krmivo latku ktora sposobuje hnednutie?
Na druhej strane, to hnednutie by bolo pre mna aj prijatelne, pretoze by som zvyraznilo hnedu srst psa ale na bielej srsti to nie je velmi pekne.
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Poslaťod lucik » 30. Sep 2007, 7:41

julieta píše:stalo sa niekomu z vas, ze pes zacal z krmiva hnednut? Mam hnedeho psa v kombinacii s bielou srstou na krku. A krmime Trainer Fitness puppy fish and rice. Na srsti psa som objavila rysave chlpky na bielom golieriku. Obsahuje toto krmivo latku ktora sposobuje hnednutie?
Na druhej strane, to hnednutie by bolo pre mna aj prijatelne, pretoze by som zvyraznilo hnedu srst psa ale na bielej srsti to nie je velmi pekne.


mne - cierna fenka mi zhnedla z Eukanuby Puppy LB, ProPlanu jahna/ryza LB a teraz naposledy z Trainer Fitness kacica/ryza. Po prvych dvoch to napravilo Firstmate Maintenance, teraz po Traineri to teda skusam zase.. ide to pomalsie ako prvykrat, ale pomaly uz chyta ciernu farbu zasa.. Ked dokrmime FM Maintenance, dalsie bude FM ryba/zemiak LB, tak dufam, ze nezhnedne zase, aj ked zo ziadnej prichute FM mi este nezhnedla.

mne bolo povedane, ze hnednutie je sposobene betakarotenom v krmive, a betakaroten vraj obsahuju obilniny, ktore sa farbia do zlta..
ale mam podozrenie, ze nieco s tym ma aj rocne obdobie, pretoze akoby nahodou tu hnedu farbu mala presne v tom case minuly rok ako teraz - cca od juna do septembra.
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod ivana1 » 30. Sep 2007, 10:18

lucik píše:.... cca od juna do septembra.


Mne to pripada, ako ked slnko vytiahne farbu z vlasov,...

Ale co spomina Julieta - na bielom podklade - o tom som nepocula.

Neviem, aku ulohu hra betakaroten, uz som citala, ze hnednutie z neho je hlupost. No - neviem. Ked dcera jedla vela mrkvicky, mala zltsiu pokozku, tak jej to lekarka zakazala,... Nasa psica, ked zerie krmivo s viac betakarotenom - zda sa mi este rysavejsia, ako inokedy. Tak ktovie :?:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron