Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

krmivo

Poslaťod fosilia » 3. Sep 2007, 18:21

Ivana1 - v com som ta nepotesil, ze holisticke nie je kvalitne. Ok a potom co si predstavime pod slovom kvalitna granula. Nepoznam technologiu vyroby, ktora by vyrabala kvalitne granule. Ked napisem nie su kvalitne neznamena ze su zle. To sa tyka aj predchadzajuceho prispevku o ANF. Slusne holisticke krmivo za dobru cenu.

Dobre a teraz k tvojmu psikovi. Vseobecne plati vsetko ci napisem aj o plemene Akita. Tu sa vedu spory ako sa plemeno Shiba Inu vyslachtilo. Takze najidealnejsie krmivo pre neho je zajac s ryzou, kacica s ryzou alebo ryba z ryzou. Ryba vsak musi byt len s bielej ryby najlepsie Whitebait.
Male biele sardinky link: http://en.wikipedia.org/wiki/Whitebait
Ryza je hlavnou surovinou denneho jedalnicka. Obilie a zemiaky su pre neho nevhodne. Krmne alebo sladke zemiaky - Topinanbur su naopak velmi vhodne.
Link: www.casopiszahradkar.sk/index.cfm?modul ... cleID=2128
Dalsim druhom masa je jahnacie a menej uz kuracie maso.
Doplnkom mozu byt rozne druhy zelenej zeleniny a kapusta.

Najcastejsie choroby u tohoto plemena pri nespravnom krmeni su rozne kozne a pigmentacne chyby, lupiny a vyrazky.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

krmivo

Poslaťod fosilia » 3. Sep 2007, 18:25

Diana.j postupne prechadzat lebo ako som napisal hrozia hnacky. Narast svalovej hmoty je pomerne rychly, tak pokial pes je zdravy po prvom mesiaci to urcite zbadas.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Krmivá

Poslaťod Diana.j » 3. Sep 2007, 18:36

Ďakujem ti za rady, ak ťa ešte môžem poprosiť, ak už naberieme na objeme a nebude už potrebné kŕmiť power fishom, môžem pokračovať fitnesom, a s ktorým ?, aj to bola jedna časť mojej otázky, že kt. druh by bol najvhodnejší na bežné kŕmenie, vopred ďakujem a sľubujem že už ti dám pokoj
Diana.j
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 25. Jan 2007, 14:06

Re: krmivo

Poslaťod ivana1 » 3. Sep 2007, 18:48

fosilia píše:Ivana1 - ....


Fosilia, velmi pekne dakujem!!! :D
Skusim sa orientovat na zajac s ryzou, kacica s ryzou - zajaca som si nevsimla, aspon ja tak viem, ze v granulach nie je. :oops: Maso uz take samozrejme mala. Konzervy so 4% zajaca, to asi vyznam nema.
Co sa tyka ryb, tie nezerie vobec, ci uz sardinku vo vlastnej stave, file dusene - varene, alebo granule. Ocucha a ide prec. :cry: Jahnacie granule sme ledva natlacili kilovku. Takze doposial mavala kuracie maso, resp. kuracie granule...

Topinambur mavame doma dost casto, aj sme ho svojho casu pestovali na balkone, ale psovi ma ho nenapadlo dat. Ani kapustu - vzdy som sa bala, ze ju zduje. :oops:

Este raz - DAKUJEM!
Naposledy upravil ivana1 dňa 3. Sep 2007, 19:05, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Re: krmivo

Poslaťod fosilia » 3. Sep 2007, 19:03

ivana1 píše:
fosilia píše:Ivana1 - ....


Fosilia, velmi pekne dakujem!!! :D
Skusim sa orientovat na zajac s ryzou, kacica s ryzou - pohladam, zajaca som si nevsimla, aspon nie v granulach. :oops: Maso uz take mala. Co sa tyka ryb, tie nezerie vobec, ci uz sardinku vo vlastnej stave, file dusene - varene, alebo granule.Ocucha a ide prec. :cry: Jahnacie sme ledva natlacili kilovku. Takze doposial mavala kuracie granule, resp. kuracie maso.

Topinambur mavame doma dost casto, aj sme ho svojho casu pestovali na balkone, ale psovi ma ho nenapadlo dat. Ani kapustu - vzdy som sa bala, ze ju zduje. :oops:

Este raz - DAKUJEM!


sardinku vo vlastnej stave - pozor toto urcite nie. Sardinka musi byt zbavena tukov skus nejaku konzervu pre macky. Tie byvaju velmi kvalitne a bez rybieho tuku.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

krmivo

Poslaťod fosilia » 3. Sep 2007, 19:07

Diana.j neviem a ine granule neexistuju, co si tak posadnuta Trainerom.
Obcas treba aj zmenit znacku alebo aspon druh masa. Pokracuj v tom co tvoj psik najlepsie znasa, v tomto budem tazko radit. On je totiz samostatny geneticky jedinec a ty musis vediet co mu vyhovuje a co nie. Samozrejme najdolezitejsie je zlozenie krmiva potom uz len dobry vysledok na psikovi.

No myslim, ze pri tebe sa tvoj psik ma velmi dobre. :wink:
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: krmivo

Poslaťod ivana1 » 3. Sep 2007, 19:09

fosilia píše:sardinku vo vlastnej stave - pozor toto urcite nie..


Mas pravdu, ale ked nechcela zrat, skusili sme jej jednu polku sardinky (odkvapkanej) rozmrvit do zradla, ale nepomohlo. :( Tak isto - kupili sme drtene file. Na prvy raz - ako mala - ho spraskala s ryzou, ale dalsie razy nechcela. Ani cely kus file, ostal mackam, co mnaukali pred barakom. :(

Konzervy Schessir - to iste, ryba u nej nema sancu. Mozno casom :?:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

krmivo

Poslaťod fosilia » 3. Sep 2007, 19:18

drtene file - je odpad a kupuju to hlavne akvaristi. To nebude to prave.
Ryba v jeho jedalnicku by mala byt, ale pozname to u viacerych japonskych plemien ze staci zavonat granulu a ak je tam ryba je konecna.

Otestuj toho kralika kup kraliciu kvalitnu konzervu a ked bude zrat kup granule. No chapem ze Bizon by bol exotickejsi ale aj cena trochu vyssia.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: krmivo

Poslaťod ivana1 » 3. Sep 2007, 19:25

fosilia píše:drtene file - je odpad a kupuju to hlavne akvaristi. To nebude to prave.
Ryba v jeho jedalnicku by mala byt, ale pozname to u viacerych japonskych plemien ze staci zavonat granulu a ak je tam ryba je konecna.

Otestuj toho kralika kup kraliciu kvalitnu konzervu a ked bude zrat kup granule. No chapem ze Bizon by bol exotickejsi ale aj cena trochu vyssia.


No - bizon, toho by som si aj ja ochutnala... :oops:
Konzervy prave mrkam na nete.

To drtene file -bolo pre ludi, ze na rybie xxxxx. Ale kedze ani moje velke decka s muzom take nechcu, skoncilo v macacom zaludku tiez.

...a ked bude zrat, kup granule... - ako si to myslel? Ake? Mozem davat to ANF holistik a potom Canidae ? Su ale kuracie. O kralicich granulach som nepocula, ale nechcem sa hadat, nemam ktovieake skusenosti s granulami... :oops: :oops: Upravujem - Trainer Fitness take tusim ma. Len ten moc nesmakoval. No - uz som ticho a idem hladat, ved si musim aj sama dat rady, zaklad si mi dal, navigoval si, to musi stacit! Diky!
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Krmivá

Poslaťod Diana.j » 3. Sep 2007, 19:32

Fosilia nie som posadnutá trainerom :D , len je to jediné krmivo ktoré so dostala kúpiť, z tých na kt. ste sa všeobecne zhodli, že " môžu byť " , tak preto tak asi nato tlačím, na to že som z KE máme tu dosť pet schopou ale tie krmivá čo tu sú, asi by si zaplakal, keď som si pýtala niečo iné z tých čo môžu byť, tak pozerali na mňa čo chcem, aj ten trainer som našla len v jednom, a aj to postupne dopĺňajú druhy( ako som písala, že až teraz som sa dostala k adult mini) zrejme skúšali či sa to ujme, tak aspoň ja im to tam raz za mesiac prevetrám, cei internetový obchod zatiaľ nechcem nakupovať, beriem to ako poslednú možnosť, a hlavne Maxo si na trainer zvykol trochu to trvalo ale ten fitnes fakt žožerie aj keď niekedy je ako vrabčiak, aspoň keď mu navarím to spraská, no ale aj tak ďakujem skúsime naozaj ten power fish aby sme aj trochu pribrali, vôbec tý westíci sú strašne vyberavý a dokážu sa tak babrať v jedle, horšie než malé deti, ale to asi nielen ten môj :roll:

Ale naozaj ste mi na tomto fóre pomohli, lebo ináč by jedol dodnes hnojivo, týmto pozdravujem aj Dextera tiež som sa čudovala čo je s ním :shock:
Diana.j
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 25. Jan 2007, 14:06

Re: krmivo

Poslaťod fosilia » 3. Sep 2007, 19:32

ivana1 píše:
fosilia píše:drtene file - je odpad a kupuju to hlavne akvaristi. To nebude to prave.
Ryba v jeho jedalnicku by mala byt, ale pozname to u viacerych japonskych plemien ze staci zavonat granulu a ak je tam ryba je konecna.

Otestuj toho kralika kup kraliciu kvalitnu konzervu a ked bude zrat kup granule. No chapem ze Bizon by bol exotickejsi ale aj cena trochu vyssia.


No - bizon, toho by som si aj ja ochutnala... :oops:
Konzervy prave mrkam na nete.

To drtene file -bolo pre ludi, ze na rybie xxxxx. Ale kedze ani moje velke decka s muzom take nechcu, skoncilo v macacom zaludku tiez.

...a ked bude zrat, kup granule... - ako si to myslel? Ake? Mozem davat to ANF holistik a potom Canidae ? Su ale kuracie. O kralicich granulach som nepocula, ale nechcem sa hadat, nemam ktovieake skusenosti s granulami... :oops: :oops: Upravujem - Trainer Fitness take tusim ma. Len ten moc nesmakoval. No - uz som ticho a idem hladat, ved si musim aj sama dat rady, zaklad si mi dal, navigoval si, to musi stacit! Diky!


Presne tak. Ci budes krmit Canidae ci ANF je len na tebe ako sa rozhodnes. Citat vies hladat tiez tak hura do prace. :lol:

DianaJ preto si treba vediet nieco precitat a pohladat. Co sa tyka pet-shopov v KE to je fakt ubohe - videl som, tak to nie je jednoduche. Ale predsa len je tam vynimka neuvediem presne kde koli reklame ale blizko Jumbo - centra je vynimka.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Krmivá

Poslaťod Diana.j » 3. Sep 2007, 19:41

No do tej výnimky chodím nakupovať :lol: aspoň dačo
Diana.j
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 25. Jan 2007, 14:06

Re: Krmivá

Poslaťod fosilia » 3. Sep 2007, 19:48

Diana.j píše:No do tej výnimky chodím nakupovať :lol: aspoň dačo

Tak uz ti radit nemusim. Myslim ze vidime ocami rovnako, lebo si nasla predajnu kde je vyber, slusny personal a majitel co rozumie pet-shopu.

Skoda, ze toto su vynimky inac by to vyzeralo u nas urcite lepsie aj s vyberom. Nech sa dari. Ahoj.

:)
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod curi » 3. Sep 2007, 19:55

Jedna rada pre tych ktori chodia po pet shopoch a hladaju nejaku konkretnu znacku krmiva:

Zavolajte distribucnej firme konkretnej znacky na SK a spytajte sa kde vsade v danom meste alebo okoli dodavaju.Mozete si pritom rovno objednat konkretny typ krmiva a oni ho dodaju do toho pet shopu a.s.a.p..


Usetrite kopec casu
curi
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 29. Aug 2007, 15:08

pre fosilia

Poslaťod sword2 » 4. Sep 2007, 0:04

tak nakoniec som sa predsa len rozhodol otestovať Solid Gold, uvidíme ako to sadne "malej"...ak nie o mesiac by vraj mala byť hotová certifikácia pre Timberwolf organic čo si myslím že vynikajúce krmivo(aspoň papierovo)...dík za tvoj čas...
sword2
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 2. Sep 2007, 23:09

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron