acidko na granule

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod Amaguk » 8. Okt 2007, 1:28

Tula píše:preboha že mlieko, acidko a jogurty čo ste sa vy zblaznili čo su to deti ved je to pes sa uvedomte ked nechce granule tak nech je hladný


:evil:
fakt "skvely" postoj! podla teba je pes asi granulozravec, ci co!?
ty si si mal zadovazit plysaka a nie ziveho tvora :evil:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod yetti007 » 8. Okt 2007, 6:55

ANET .......Myslim ze mlieko sa dnes neodporuca hlavne preto, ze dost psov (aj ludi) su alergicky na laktozu. Ale aj na ine napr. pel, travu atd. A to je uz na zamyslenie.......

Nedalo mi nezasiahnut do Vasej diskusie. Ale je to tu na to a preto som mal potrebu vyjadrit sa aj ja, kedze sa snazia vyjadrovat aj upny analfabeti.... :D .

Vobec sa nejedna o alergiu na mlieko ako si niektori velmi mylne myslia. Jedna sa o neschopnost organizmu travit mliecny cukor - laktozu.
Kazdy cicavec bol... je... a bude od malicka odchovavany na mlieku / materskom lieku povacsinou/ po dlhodobej absencii prijmu mlieka v cerstvom stave, organizmus prestane produkovat enzym laktaza, ktory je potrebny na dalsie travenie mliecneho cukru-laktozy. A toto sposobuje vyssie spominane a neprijemne sr..cky....

A co sa tyka prijmu mliecnej bielkoviny v akomkolvek stave, vrele doporucujem ale samozrejme vsetko s mierou. :lol:
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

Poslaťod Nils » 8. Okt 2007, 8:16

je ty zima? & co. - jedna akademická rada pre všetkých - dávajte psovi kravské mlieko - ak bude mať problémy - tak mu ho nedávajte. :idea: Rada je bezodplatná :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod yetti007 » 8. Okt 2007, 9:21

Nils píše:je ty zima? & co. - jedna akademická rada pre všetkých - dávajte psovi kravské mlieko - ak bude mať problémy - tak mu ho nedávajte. :idea: Rada je bezodplatná :idea:


Nils citit s tvojho prispevku davku arogancie... po precitsni si tvojich prispevkov mi to je jasne.... :mrgreen:

v mojom prispevku o odporucani podavania cerstveho kravskeho mlieka nepadlo ani slovo...
tot vsjo molodec... :mrgreen:
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

Poslaťod Nils » 8. Okt 2007, 9:43

bondovský yety - nemýľ si aroganciu so sarkazmom, apod obalom irónie uvidíš aj niečo k veci...

p.s. ja sa sem chodím hlavne baviť, a to aj na účet druhých :twisted: , aj o tom je fórum...hasta la vista geroj :mrgreen: :arrow: :idea: :arrow: :twisted:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod yetti007 » 8. Okt 2007, 10:26

... sarkasticky Nils.... V tom pripade si tu na spravnom mieste, takych tu treba.... :twisted:
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

Poslaťod Nils » 8. Okt 2007, 10:58

yetti007 píše:... sarkasticky Nils.... V tom pripade si tu na spravnom mieste, takych tu treba.... :twisted:

chápem to ako kompliment, veď inak by tu bola desná nuda, no nie?

inak musím uznať ojedinelú invenciu ak si niekto dá meno yetti a k tou 007... :twisted: - má to azda nejaký hlbší zmysel alebo len rovako ako ja bavíš ľudí?? /pozor táto otázka je výnimočne úprimná a nesarkastická :wink: /
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod yetti007 » 8. Okt 2007, 11:13

Nills nehladaj spojenie v mojom nicku, je to cista suhra nahod. Yetti pouzivam na viacerych forach, aj zahranicnych ... ale kedze sa mi tu uz na chovateloch neuslo, napadlo ma cislo oznacenia computera ktory pri praci pouzivam, cislo som zdedil a nie privlastnil si bondovsku 007... ale fantaziu mas urcite dobru... len netreba citat tolko medzi riadkami, lebo potom odbiehame od problemu... Vacsina ludi sem chodi, lebo potrebuje poradit, preto im to neberme, ale ked treba, urcite sa rad zabavim.... :wink:
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

Poslaťod anet » 8. Okt 2007, 20:01

yetti007 píše:Nedalo mi nezasiahnut do Vasej diskusie. Ale je to tu na to a preto som mal potrebu vyjadrit sa aj ja, kedze sa snazia vyjadrovat aj upny analfabeti.... :D .

Vobec sa nejedna o alergiu na mlieko ako si niektori velmi mylne myslia. Jedna sa o neschopnost organizmu travit mliecny cukor - laktozu.
Kazdy cicavec bol... je... a bude od malicka odchovavany na mlieku / materskom lieku povacsinou/ po dlhodobej absencii prijmu mlieka v cerstvom stave, organizmus prestane produkovat enzym laktaza, ktory je potrebny na dalsie travenie mliecneho cukru-laktozy. A toto sposobuje vyssie spominane a neprijemne sr..cky....
A co sa tyka prijmu mliecnej bielkoviny v akomkolvek stave, vrele doporucujem ale samozrejme vsetko s mierou. :lol:


Kazdy ma pravo zapojit sa do diskusie, aj uplny analfabet.
Ja osobne cerpam len z vlastnych skusenosti a ta je, ze uz par rokov davam mojim psom mlieko, zakysane mlieko, kefir, acidko ...
Mlieko zobru kazde rano ked si ho nalievam do kavy a neviem, mozno su "iny", ale ne..ru z neho. I ked musim priznat ze raz som im naliala nemenovanu znacku a pos...li sa z toho mlieka nielen oni. :wink:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Fraga » 8. Okt 2007, 20:32

Amaguk píše:
Tula píše:preboha že mlieko, acidko a jogurty čo ste sa vy zblaznili čo su to deti ved je to pes sa uvedomte ked nechce granule tak nech je hladný


:evil:
fakt "skvely" postoj! podla teba je pes asi granulozravec, ci co!?
ty si si mal zadovazit plysaka a nie ziveho tvora :evil:


Amaguk ale keď si vezmeš ani v pralese, či pred stáročiami psi tak isto ako neboli granuložravce, neboli ani jogurtožravce, ani acidkožravce, kto by im ich asi tak vyrabal hm? a mlieko nežrali, pretože nebolo toho, kto by ho nadojil...

Napriek tomu doba pokročila, a kedže je v mlieku a jogurte, acidku kopa vitamínov, tak prečo ich psovi, ak mu nerobia zle (srajdy, blinky), dokonca, ked mu chutia, nedať hm? A čo sa granul tyka, tak ja tiež davam aj granule, pretože v niektorých je tolko obilia a zeleniny, že to krasne nahradza vlákninu ak mam potrebu dať im masko uvarim kus hovädzieho, alebo kura, alebo prasiatko a baštia...
Pestrá strava, základ zdravia :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Nils » 8. Okt 2007, 20:39

zbytočne tu budeme ďalej masturbovať o vhodnosti mlieka a pod. rada je prostá - zopakujem:

dávajte psovi kravské mlieko - ak bude mať problémy - tak mu ho nedávajte. Rada je bezodplatná
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod anet » 8. Okt 2007, 21:01

yetti007 píše:Nedalo mi nezasiahnut do Vasej diskusie. Ale je to tu na to a preto som mal potrebu vyjadrit sa aj ja, kedze sa snazia vyjadrovat aj upny analfabeti.... :D .

Vobec sa nejedna o alergiu na mlieko ako si niektori velmi mylne myslia.


Este dodam, ze ja analfabet som si myslela ze vacsina studii a odbornych clankov sa pise na zaklade nejake podnetu. (t.j. napr. stupajuci pocet alergickych psov)
http://firstmate.sk/6prispevok_FM.php
citujem: Najčastejšie preukazované alergény u psa sú hovädzie a kuracie mäso, vajcia, mlieko, sója, kukurica a pšenica. rnV niektorých krmivách to môžu byť aj E-202, E-320, E321, E-324

U ludi presnejsie: alergia na bielkovinu kravskeho mlieka alebo intolerancia laktozy.
Googlovat vedia snad vsetci. :wink:
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod anet » 8. Okt 2007, 21:05

Nils píše:zbytočne tu budeme ďalej masturbovať o vhodnosti mlieka a pod. rada je prostá - zopakujem:

dávajte psovi kravské mlieko - ak bude mať problémy - tak mu ho nedávajte. Rada je bezodplatná


Nils, jednoducho a zrozumitelne napisane. Zacina sa mi pacit ten tvoj styl. 8)
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Amaguk » 8. Okt 2007, 21:18

Fraga píše:
Amaguk píše:
Tula píše:preboha že mlieko, acidko a jogurty čo ste sa vy zblaznili čo su to deti ved je to pes sa uvedomte ked nechce granule tak nech je hladný


:evil:
fakt "skvely" postoj! podla teba je pes asi granulozravec, ci co!?
ty si si mal zadovazit plysaka a nie ziveho tvora :evil:


Amaguk ale keď si vezmeš ani v pralese, či pred stáročiami psi tak isto ako neboli granuložravce, neboli ani jogurtožravce, ani acidkožravce, kto by im ich asi tak vyrabal hm? a mlieko nežrali, pretože nebolo toho, kto by ho nadojil...

Napriek tomu doba pokročila, a kedže je v mlieku a jogurte, acidku kopa vitamínov, tak prečo ich psovi, ak mu nerobia zle (srajdy, blinky), dokonca, ked mu chutia, nedať hm? A čo sa granul tyka, tak ja tiež davam aj granule, pretože v niektorých je tolko obilia a zeleniny, že to krasne nahradza vlákninu ak mam potrebu dať im masko uvarim kus hovädzieho, alebo kura, alebo prasiatko a baštia...
Pestrá strava, základ zdravia :wink:


you're barking up the wrong tree, resp. mna o tychto veciach presviedcat nemusis ...ale to urcite vies :wink:
aj ked o tych jogurtozravcoch by sme mohli polemizovat - vid. duncovia zo salasa :wink: :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 12. Okt 2007, 13:26

Nils píše:rozdiel je akurát tak v cene a v obaloch :idea:

kto chce, nech si chová kravu, ja by som však s hustým prirodzeným mliekom mal problém...

myslim, ze nie...mame doma cloveka, ktory ma dost problem so stravenim mlieka, hoci nema ziadnu "oficialnu" diagnozu. Testami sme zistili, ze polotucne a plnotucne mlieko od isteho slovenskeho vyrobcu z pod tatier moze, od inych vyrobcov dostupnych na slovenskuakekolvek mlieko ide tak rychlo von ako islo dnu.
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron