Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

krmivo

Poslaťod fosilia » 23. Júl 2007, 12:57

Ivana1 pre aky druh hydiny potrebujes krmivo?
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod ivana1 » 23. Júl 2007, 19:25

:( :( :(
Hydina :?: No, bala som sa, ze to napises. Mojej shibe to docela chuti - od kamosky mam trochu. :?

Po Tvojej reakcii to mam jasne - stale ANF holistik a cakam na Canidae.... 8)
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

krmivo

Poslaťod fosilia » 23. Júl 2007, 19:56

Som rad ze ostavas pri kvalitnych krmivach.
Dobre si precitaj tie bludy co ceski basnici napsali. Zvlast tie proteiny a tuky to je fakt zapis. Ako som spomenul pre hydinu alebo pre psov zijucich v pasme ala Brazilia.
Nemam chut opat sa rozpisovat o technologii nabalovania kukurice a ten text najskor o 60% mase a v texte o zlozeni maso a masove derivaty v ktorych je 100% masa by malo vykazovať ine hodnoty.
Mozno to setrne susenie sposobuje unik.
Ale fakt som to myslel vazne. Skus to nasypat kaciciam a uvidis ten lupot.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod ivana1 » 24. Júl 2007, 16:26

:D :) :) :D :) :lol: :lol: :lol:

Diky!
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

first mate

Poslaťod Tommy » 26. Júl 2007, 17:22

ahoj, viem, že o krmivách je tu toho popísané veľa, ale aj tak sa chcem spýtať, či by ste mi odporučili prejsť z eukanuby na first mate, mám šteňa stafbula a nejako má z tej eukanuby vetry stále a dosť veľa stolice, každýkrát, čo s ním ideme von (cca 6krát denne) tak sa poriadne vykaká. neviem či je to celkom ok. Ako tak snorím na nete, nachádzam veľa negatívnych ohlasom na eukanubu. Názory na krmivá sa u každého líšia, ale aj tak by som chcel vedieť, aký máte na to názor. Ďakujem
Tommy
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 25. Júl 2007, 18:54

Poslaťod sylva » 27. Júl 2007, 7:19

Od Eukanuby by sme Ti odporučili prejsť takmer k hocičomu inému :lol:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Tommy

Poslaťod tigricka » 27. Júl 2007, 8:16

Ahoj Tommy,
ja krmim tiež, ale eukanubou puppy large. Zozačiatku moj psík tiež stále kakal, ale potom sa to časom upravilo. Mne ju odporučil veterinár, vraj je tam všetko, čo má byť v krmive, lebo mám šteňa po parvoviróze. Chcela by som, aby sa vyjadril aj fosilia o eukanube. Čo sem chodím, tak on sa im rozumie. Ahoj
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod Amaguk » 28. Júl 2007, 19:17

Tigricka, pan veterinar sa evidentne "vyzna". Stenatu po parvo urobi najlepsie cerstva, prirodzena strava a nie nejake muckove granule nadupane syntetickymi konzervantami :?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tigricka » 30. Júl 2007, 12:28

Amaguk, ahojky. Prosím, poraď mi teda zloženie stravy pre mojho havka, ked ta eukanuba není dobrá. Čo by som mu presne mala dať? Aj nejaké vitamínové doplnky? Vieš, ja som si myslela, že sa dá veterinárovi veriť, že je odborník. Ďakujem.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

krmivo

Poslaťod fosilia » 30. Júl 2007, 21:09

Tazko sa hodnoti toto krmivo lebo nepoznam podla akej receptury bolo vyrobene, lebo su odlisnosti od americkej ci ruskej Eukanuby. Predpokladam ze mas tu holandsku. Toto zlozenie je pre americku Eukanubu, kde podiel masa nie je presne definovany ako to je u europskej.
Na oficialnych strankach v SK sa nic o zlozeni nedozvies podobne ako u RC.
Škoda lebo takto teda budem posudzovat toto zlozenie.
Eukanuba puppy Large - Chicken, Corn Meal, Ground Whole Grain Sorghum, Chicken By-Product Meal (natural source of Chondroitin Sulfate and Glucosamine), Brewers Rice, Natural Chicken Flavor, Dried Beet Pulp (sugar removed), Fish meal, Dried Egg Product, Fish Oil (preserved with mixed Tocopherols, a source of Vitamin E), Brewers Dried Yeast, Chicken Fat (preserved with mixed Tocopherols, a source of Vitamin E)
Uz na prvy pohlad je jasne ze vyrobca ako hlavnu surovinu pouziva kuracie mrazene ci chladene maso. Toto vsak nestaci na celkovy podiel masovych casti a preto dalej najdeme produkty kde sa uz o kvalite tazko hovori.
Ide o to ze Chicken By-Product Meal nepatri do krmiv ktore chceme hodnotit vysokou znamkou kvality.
By produkt Meal - This is an area of controversy and there are no clear-cut answers as to whether to feed products containing them because the quality and quantity can vary with each company and batch of food. By-products are normal parts of a carnivore's diet and consist of some very nutritious organ meats such as liver and kidneys. On the other hand, by-products can also include feet and feathers which are of very low biological value. The problem is that it is impossible to tell the actual composition and level of quality of the by-products in any food. By-products do include some very nutritious items but they also contain organs that have been deemed "unfit for human consumption" and this is where personal reluctance enters into my decision to feed a food without by-products. Organs that show signs of disease such as cancer or infection are 're-routed' from the human meat market to the pet food market.
Trochu poopravim Amaguk
Eukanuba nie je muckove krmivo ale len ciastkovo muckove i ked je zase pravda ze mucku si vyraba v technologickom procese doma a tu lacnejsiu nakupuje. V podstate to ale robia aj ine firmy znaciek napr. Proplan.
Vzdy je vsak zlozenie lepsie ako u RC.

Eukanuba uvadza ze nie je chemicky konzervovana. Neviem ako je to u europskej Eukanuby ale u americkej je problem ze vykazuje u vit. E nie menej ako 140 IU/kg. To je dost malo na konzervovanie avsak je tam este rozmarin a dalsie vlozene additiva o ktorych sa nepise.

Mne ju odporučil veterinár, vraj je tam všetko, čo má byť v krmive, lebo mám šteňa po parvoviróze. To je velmi nepresny vyraz lebo to nie je pravda. Po parvoviroze by som nasadil normalnu dietu najlepsie domacu varenu. morcacie maso , kralicie, ci jahnacie maso s uvarenou ryzou alebo jacmennou muckou.

U granul len dietne s lahkostravitelnym proteinom uplne bez alebo ciatocne bez obilovin, teda bud zemiak alebo hneda ryza. Existuje aj mokra stava, ktora je nasadzovana pocas choroby a v case rekonvalestencie. Mozno aj s doplnenim holistickeho krmiva ci doplnenim o http://www.mojalekaren.sk/psyllium-200g/.
Samozrejme ked zdravotny stav to umoznuje moze prejst na normalnu stravu ci uz varenu alebo suchu.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

krmivo

Poslaťod elissa4444 » 30. Júl 2007, 23:42

Čo si myslíte o ,,Greenfish Dog Adult 24/10"? Nikoho neprekvapí že by som bola rada keby sa vyjadril aj fosilia. Ale nepáči sa mi že na prvom mieste su napísané obilniny.
elissa4444
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 30. Júl 2007, 22:51

GreenFish

Poslaťod fosilia » 31. Júl 2007, 8:32

Vzhladom na rozne proteinove alergie a problemy so zapalom koze a s vysledkami NMK ako su EPA a DHA vystupujuce pod spolocnym nazvom Omega3, ktore su zastupene predovsetkym v morskych rybach a v ich oleji.
Vela vyrobcov sa chytilo na vyrobu takychto krmiv.
Existuje niekolko studii a z tych talianskych spomeniem Universitu degli studi vo Firenze.
Problémom vsak je ze nie kazda firma dokaze vyrobit aj kvalitny produkt.
Vacsinou totiz v takychto granulach sa nachadza az prilis vela rybacieho odpadu samozrejme chemicky zakonzervovaneho.
Cereali (di cui riso 10%), pesce di mare e sottoprodotti di pesce di mare, estratti di proteine vegetali, oli e grassi vegetali, sottoprodotti di origine vegetale, erbe officinali (Cynara Scolymus, Rosmarinus Officinales, Silybum Marianum), lieviti (lievito di birra), sostanze minerali, conservato con vitamina E.
Z obilovin je len 10% ryze ostatne neuvedene. Prvy velky problem pre nejaku eliminancnu dietu.
morske ryby a ich vedlajsie produkty - podobne ako v predchadzajucom prispevku prave by products u ryb su najmenej vhodne suroviny na zdravie psov. Prave taketo produkty su vyhrane chemicky konzervovane, takze vyobca nielenze nemusi delkarovat uz konzervaciu ale pouzije menej alfatokoferolu.
Nepresne udaje o vedlajsich rastlinnych ptoduktoch ako aj oleji. Neuvedeny presny nazov zdroja.
Bylinky so vsetkymi pouzitymi sa da len suhlasit takze to je ok.
Krmivo pre vsetky plemena psov nenexistuje takze toto je dalsie minus produktu.
Cena nezodpoveda zlozeniu. Skuste si pozriet napr. na krmivo Firstmate v podobnej cenove relacii a pochopite ten rozdiel v pouzitych surovinach.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod schnauzee » 31. Júl 2007, 9:19

Je vhodne, ak hypoalergenne krmivi obsahuje kukuricu? Ide o krmivo fish & potato a okrem ineho je v zlozeny kukurica (na prvom mieste) a dalej obsahuje aj kukuricny olej a gluten.
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

krmivo

Poslaťod elissa4444 » 31. Júl 2007, 17:10

Ďakujem za vyčerpávajucu odpoved fosilia. Pozerala som to Firsmate ale neviem ktorý druh by bol najvhodnejší pre moju sučku, ktorá má stále kožné problémy. Veterinári stále neprišli na to, čo jej vlastne je, ale mám podozrenie že je to z granul RC. Prosím porad, že ake krmivo by pre nu bolo nalepšie a bolo aj kvalitné. Dávala som už rozne superprémiovky ale problémy má až s RC.
elissa4444
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 30. Júl 2007, 22:51

Poslaťod Amaguk » 31. Júl 2007, 19:07

tigricka, tak Fosilia ma uz predbehol. :D o vela dlzok, najma, co sa tyka analyzy krmiva, ale nakoniec, on je v tomto smere profik :wink:

k tomu, cim krmit, priklanam sa tiez k jeho nazoru: jednoznacne by som na tvojom mieste volila krmenie doma pripravenou stravou - ci uz varebou alebo este lepsie surovou. Tam presne vies, co a v akom pomere psikovi davas, mozes kombinovat a obmienat rozne zlozky a potraviny a pri troche rutiny to nie je ani nijako casovo narocne. Ba dokonca mozno aj usetris :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron