Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod dexter13 » 18. Apr 2007, 22:49

Chlapi ste to tu roztocili, vsetko je to sice pravda, ale rozhode toto forum ani ine na tom nic nezmeni, takze zbytocne rozculovanie...konec koncov ako vsetko v sr. Treba si na to zvyknut, je vela zvieracich problemov, to by ste mohli riesit aj pozieranie psov v romskych osadach a cine, co je podla mna horsi problem a kopa inych ako tyranie psov...nekvalitne granule cistokrvnemu ublizia, ale ved su tu aj dobre ale drahe, kt. Slovak nekupi. Btw. Pozrite na orieskov na dedinach odjakziva papaju zbytky a "lacne" a su za to vdacni a zdravy, nie je potom chyba v preslachtovani? Je vela otazok a vela odpovedi, svoju pravdu si musi najst kazdy sam a zvolit si zlatu strednu cestu...no asi tolko
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod RJP » 19. Apr 2007, 0:01

Dexter máš pravdu v istých veciach,ktoré si napísal a ja to zas až tak brutálne neprežívam.Mne vadí len toľko,že sa na trh dostávajú vyložene aj zdraviu škodlivé produkty /hovorím o granuliach/ a je problém sa v tom zorientovať.
Nakoniec veď mi tiež jedávame klobásy,alebo nejaké konzervy a OK.Ale nejeme to furt ako to musia žrať u niekoho psy. Ja si myslím,že za mnohé zdravotné problémy može práve komerčná strava pre psov.Ale to čo ma štve naozaj, je že sa stáva,že drahé superpremiovky nesplnaju potrebnu kvalitu,že neuvádzajú výrobcovia či distribútori to čo by mali./občas ani preklad do slovenčiny nesedí/ Keď si kupim granule z Tesca tak viem že kupujem bordel,keď si kupim RC mal by som za to dostať odpovedajúcu kvalitu.To je už potom okrádanie a závádzanie zákazíkov pričom tomu veselo dávajú zelenú MVDR.Ja si myslím,že práve MVDR by mali byť tými čo by mali mať také znalosti v tejto oblasti ako fosilia.Ale pre nich sú veterinárne rady RC či Eukanuba tiež biznis tak načo majú ísť sami proti sebe
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58

Re: vet

Poslaťod DKo » 19. Apr 2007, 7:37

fosilia píše:boli medzi nami aj ini veterinari
Aj sú. Rozoznáte ich podľa toho, či si primárne zarábajú výkonmi v ambulancii alebo predajom krmív. Dnes už možno niet všeobecného veterinára pre malé zvieratá bez bočáku v podobe predajne s krmivom alebo aj iným chovateľským tovarom, ale isto je rozdiel či si dotyčný veterinár z tržieb za tento tovar chodieva vyvaľovať pupok na pláž alebo ich vráža do prevádzky ambulancie a prístrojového vybavenia.

Ohľadom úrovne našich vysokých škôl a toho čo z nich vyhádza sa mi zdá, že v minulom režime bola vyššia, ale v podstate je to jedno, lebo si myslím, že škola ešte z nikoho neurobila hotového odborníka. Tých utvára až prax.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod dexter13 » 19. Apr 2007, 8:22

Rj ano presne tak, ale na sr nic nesplna pozadovanu kvalitu, ci uz zelenina v hm, potraviny, ci elektronika, vsetko je vsade 2-3trieda za cenu 1vej. Je to smutne, ale bohuzial aky stat, taka mentalita a to nehovorim o kvalite zdravotnictva, moj pes ma kvalitnejsiu z.opateru ako ja :) nehovoriac o schatranych nemocniciach. Z mojej strany asi tak :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod enaa » 19. Apr 2007, 9:08

A čo hovoríte na novopropagované krmivo Greenfish
www.greenfish.it
Máte s ním niekto osobnú skúsenosť :?:
enaa
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 19. Apr 2007, 8:51

Poslaťod Nils » 19. Apr 2007, 11:33

RJP píše:Dexter máš pravdu v istých veciach,ktoré si napísal a ja to zas až tak brutálne neprežívam.Mne vadí len toľko,že sa na trh dostávajú vyložene aj zdraviu škodlivé produkty /hovorím o granuliach/ a je problém sa v tom zorientovať.Nakoniec veď mi tiež jedávame klobásy,alebo nejaké konzervy a OK.Ale nejeme to furt ako to musia žrať u niekoho psy. Ja si myslím,že za mnohé zdravotné problémy može práve komerčná strava pre psov.Ale to čo ma štve naozaj, je že sa stáva,že drahé superpremiovky nesplnaju potrebnu kvalitu,že neuvádzajú výrobcovia či distribútori to čo by mali./občas ani preklad do slovenčiny nesedí/ Keď si kupim granule z Tesca tak viem že kupujem bordel,keď si kupim RC mal by som za to dostať odpovedajúcu kvalitu.To je už potom okrádanie a závádzanie zákazíkov pričom tomu veselo dávajú zelenú MVDR.Ja si myslím,že práve MVDR by mali byť tými čo by mali mať také znalosti v tejto oblasti ako fosilia.Ale pre nich sú veterinárne rady RC či Eukanuba tiež biznis tak načo majú ísť sami proti sebe


Práve preto sa vždy snažím kŕmiť najmä prirodzenou potravou, aj hlbokozmrazené mäso(zďaleka nekŕmim len ním) je podľa mňa lepšie a prirodzenejšie než najvychvaľovanejšia superprémiovka. Ak už granule kupujem(a tiež kupujem) - tak prémiové krmivo a sledujem zdroje i nutričné zloženie. Tak ako to už bolo spomenuté - snažím sa nájsť zlatú strednú cestu. Zaplatiť balík a nemať pri granuliach istotu je podľa mňa hlúposť. A tiež považujem za scestné, ak by som psov kŕmil len ako kozmonautov. Jasné, že do toho vstupujú ďalšie dôležité faktory ako -skladovanie, dostatok zdrojov mäsa a pod. Preto však opakujem - stredná cesta, ak sa však dá(a dá sa) - nezabúdať na prir. potravu. Poznám jednú celú chovnú stanicu, ktorá už niekoľko desaťročí kŕmi len prir. potravou - a to sa jedná o niekoľko desiatok psov(NO) - iste je to herkulovská robota, ale tí psi nemali pokiaľ mi pamäť siaha žiadne zdrav problémy známe u psov kŕmených granulami. O ich vitálnosti a odolnosti niet pochýb, aj preto ich middlemani stabilne vykupujú ako pracovné psy do zahraničia...
Príklad síce len jeden, ale dlhoročný, overený praxou. Mne sa u niekoľkých psov rôznych plemien po sebe osvedčilo kŕmenie prir. potravou - či užto boli vemená, hrtany, kusy pečene, hlavy, beháky, ml. mäso, cestovina, ryža, chlieb a nejaká zelenina. Konečným indikátorom je nakoniec vždy len pes, ten preverí všetky vedecké i nevedecké teórie...
To je moja skúsenosť.

Pokiaľ ide o vetreinárov - nie je vet ako vet, s tým musíte súhlasiť všetci - nevidel som však doteraz žiadneho, ktorý by viac alebo menej nepropagoval nejakú značku gran. krmiva....je to profesia, ktorou sa predsa živia, a toto im tiež prináša peniaze...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Nazor

Poslaťod fosilia » 19. Apr 2007, 18:58

enaa uz som raz popisoval ako firma MARPET s.r.l. skopirovala recepturu dalsej talianskej firmy Forza 10. Dokonca aj obal je velmi podobny.
Jeden premiovy produkt pre psov, jeden pre macky a konzervy si davaju vyrabat mimo Talianska.
Lacne premiove krmivo akych je dnes na trhu az az... samozrejme ze krmivo je urcene pre vsetky vekove kategorie a plemena psov.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

granule

Poslaťod veverka24 » 19. Jún 2007, 15:33

tak uz aj my zase riesime dilemu s krmivom..mam orieska 11 rokov, kastrovany,trosku bucko ale v kondicii.
papa teraz proplan lososovy uz asi 3.vrece, predtym eukanubu jahna-prestala chutit,skusane kedysi Hills, radsej nejedol 4 dni
mava hnacky, zapchy..proplanka sa celkom osvedcila..neviem, ale ci nie je na case urobit zmenu.dalsia vec, ze som si vsimla v zlozeni chlorid sodny, t.j. v podstate sol, nie??
vacsiny krmiv su mucky alebo cerealie :( na druhej strane 2 cez 2 litre na vrece mi asi financne nevyjde :roll: mate nejake tipy?
diky
veverka24
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

Poslaťod Lada » 24. Jún 2007, 0:23

A čo tak psie konzervy. O nich sa tu toho moc nepíše. Kŕmite nimi svojich psíkov príležitostne alebo vôbec. Tiež o nich platí asi to čo o granulkovom krmive, však?
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod dexter13 » 24. Jún 2007, 12:18

Ako u ktorych, existuju aj kvalitne - napr. Schesir, stuzzydog, eaglepack, trainer a podob. Vsetky by sa mali miesat s doplnkom - ryza, cestovina a podob
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

konzervy

Poslaťod fosilia » 24. Jún 2007, 23:24

Lada neplati vtedy ked si vies precitat zlozenie. Vseobecne su na trhu tie lepsie konzervy ako Belcando a Animonda text maso a masove derivaty s podielom dost vysokym a potom konzervy bez derivatov s vysokym podielom napr. Almo nature, Schesir. Cena je vsak dost vysoka.
Ostatne konzervy su vacsinou len odpad zo spracovania alebo len prichute.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: Krmivo

Poslaťod melblanc » 9. Júl 2007, 13:47

Vratim sa este k tejto teme ...

melblanc píše:Chcel by som sa opytat na vhodne krmivo pre nasu 3 mes. sucku parson russel teriera. Krmime ju Eukanubou (Puppy) ale uvazujeme nad prechodom na Hills, RC pripadne ine.

Viete poradit?


fosilia píše:Zacnem touto vetou a hned vyradim RC. Pre nechapavych aspon obcas sa pozrite co predkladate vasim steniatkam za krmivo, presnejsie zlozenie a rozmyslajte preco je tak drahe ked v zlozeni to pripomina hypermarket.

Avoid foods with the preservatives ethoxyquin, butylated hydroxytoluene (BHT) and butylated hydroxyanisole (BHA), which are highly toxic. Tocopherol (vitamin E) and ascorbic acid (vitamin C) are safe preservatives.

Toto je zaciatocna vyvojova faza a hned do neho tlacit vaznu chemiu je sialenstvo. Skoda ze psy nevedia rozpravat, dnes by mnohe firmy svoje produkty pre psov nevyrabali.

Tiez nechapem preco chces odist od Eukanuby a nasadit horsie krmivo. I ked Hills na rozdiel od Eukanuby je bez additiv, kde sa casto schovavaju nevhodne latky. Tazko Ti bude niekto radit mas svoj rozum viest citat tak rozmyslaj. Pes je masozravec tak hladaj vsetky zivocisne zlozky v krmive. Tvoje plemeno vyzaduje na zaciatku silnejsie krmiva s proteinovymi cislami nad 30% tuky medzi 18-20%. Aj v dospelom veku vzhladom na jeho povahu vyzaduje energickejsie krmivo.
Ca a P 1,2:1 atd... Eukanuba splna tieto zaklady tak nie je preco od nej odist. Ked sa uz rozhodnes na zmenu tak aspon nech tam nie su syntetika...



nejako nam z eukanuby zacala holka hnackovat, robili sa rozne testy a zaver bol alergia na nejaku zlozku potravy - dostali sme RC Sensitivity od vet a upravilo sa to ... dostava aj varenu stravu, ale gro je na granuliach ... po tom, co sa tu o RC popisalo nie som velmi za tuto znacku, aj ked Vet seria - toto konkretne krmivo moze byt inak spracovavana ... netusim. Hladam teda cosi, co by malo ine zlozenie, chcem sa opytat, ci sa oplati skusat jedno za druhym a v akych davkach ??

Po 6 tyzdnovej "diete" s RC sme jej skusali miesat Eukanubu naspat, ale okamzite zacala mat redsie vykaly, tak sme to nechali zatial na RC.

Ma zmysel acana, arion? Skusali sme aj Hills, ale vtedy mala tiez hnacky, aj ked sa jej to upravilo... Proste mam pochybnosti, ci su take vyrazne rozdiely v zlozeni premiovych krmiv, ci sa to oplati vobec skusat...

Poradte, ci mam davat robit testy na konkretne alergeny, alebo len skusat co jej sadne? Oplati sa zostat Pri tom RC? Som na pochybach...
melblanc
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 3. Apr 2007, 16:27

Poslaťod ivana1 » 9. Júl 2007, 14:48

RC sme nikdy neskusali, stacilo mi, co o nom citam. Neskusis holisticke ANF alebo Canidae? Aj ked na nom mi trochu vadi, ze je pre vsetky plemena a pre stenata aj dospelakov, zda sa mi lepsi, ako Acana. To ANF sa mi ratalo, ale psica po 3 mesiacoch chce asi zmenu, tak som objednala kilo Canidae - ci ho bude zrat, aj aku bude mat stolicu...
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dexter13 » 9. Júl 2007, 18:05

Zaujimalo by ma, ktory dobrodruh sa pustil do dovozu canidae :lol:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod ivana1 » 9. Júl 2007, 18:31

dexter13 píše:Zaujimalo by ma, ktory dobrodruh sa pustil do dovozu canidae :lol:


4labky.sk - dokonca ho tam teraz ponukaju aj rozvazovane, kedze ALL je v ponuke len vyse 18 kilove vreco... - a to nik nekupi, ak krmivo nepozna, hlavne ak ho nepozna psik, vsakze. Reakcie mozu byt vselijake, aj ked moja psica zatial zniesla vsetko (pokial to zjedla :? :D ) . Ja cakam na moje kilecko, potom uvidim. Ak ho bude zrat, zoberiem este 5 kil - ved az po dlhsej dobe sa da povedat, ze sadne uplne, nie?

Preco sa divis? Myslis, ze predaj im nepojde? Ja dufam, ze ano, lebo su ochotni. Ktory e-shop ponukne rozvazenie krmiva, aby si to zakaznici vyskusali? Ale dost reklamy, este :oops: :evil: :roll: :!:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron