Tender na krmiva

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod evulkak » 20. Apr 2007, 11:40

No ludia.. ked ste uz zacali idem do toho aj ja. Je sice fakt ze fosilia napise trojkilometrovy odborny clanok o krmive - co je xxxxx.. ale taky tupôni ako som ja tomu aj tak nerozumeju.

Mozno by sme to pochopili viacery keby niekde rozpisal ake su spravne hodnoty krmenia a k tomu pripisal trebarz ake hodnoty ma super eukanuba z Holandska (lebo to sme si vsetci domysleli ze nemyslel slovensku eukanubu) a az potom by sme pochopili o com vlastne hovori.
Moj peso ma z eukanuby taku hnacku az hrom a pritom este aj prdi.

Fos nic proti tebe ale napadlo ta ze nikto zo slovenska si nepojde kupovat zradlo do holandska alebo do ineho statu? Mozno tak do rakuska.

:wink:
Dont worry
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 20. Apr 2007, 11:53

anitram píše:RJP, tak to je skoda :lol: ze ma nechapes, ale uz som si precitala fosilin prispevok vyssie, sice neviem ci je chlap, ci zena, ale to neriesim, a uz mi je jasne, preco tak zareagoval na niekoho kto mu vniesol zle svetlo na eukanubu, nech si nou krmi je mi to jedno, ale nech neskace do ludi, ktori napisali len svoju skusenost

co sa tyka odbornych vyrazov, nestudovala som lekarstvo, ani veterinu, nemam sajnu co je cholin a taurin, ale ostatni urcite hej

a urcite vela ludi zaujima statny tender na krmiva, ked sami nevedia vybrat to spravne krmivo pre svojho psika a aj tak musia najskor skusat, ze ktore hafanovi bude vyhovovat :twisted: tak vas nebudem vyrusovat a ucte sa odborne vyrazy, nech viete ze je v odbore odbornikom :lol:


s toho si nic nerob, ani ja hentakym clankom nerozumiem, resp. nemam cas ich ani citat, krmiva mam bocak, mam kopu inej roboty btw. ja nie som predavac, nech sa uci ten...mne staci vsetko polopate typu arion-prirodne zlozky, rc-chem.zlozky a podob :lol:


ps: zacinate to tu neako prezivat a brat to moc vaaazne, ludia je to len forum nepose*te sa s toho...keby som sa mal kvoli "len krmeniu" ucit celu veterinu, tak co by som robil koli samponu chemika? :D

takze: free world, free ideas and posts, cest praci :idea:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod evulkak » 20. Apr 2007, 12:28

dex
mozno keby to tu niekto nerozpisoval na atomy tak by sa tu v tom nikto tak nevrtal. ale ked uz zacne niekto nieco rozpisovat tak normalnejsieho cloveka zaujme o com to tu vlastne pise a snazi sa tomu porozumiet.
Problem je ze aj ked sa niekto napr. ja opyta na vysvetlenie opet dostane len chemicku poucku ak nie retazec. A to uz cloveka ako mna zaujme natolko ze sa snazi z istej osoby vytiahnut nieco comu porozumie ale ako vzdy opet dostanes adpoved len vo forme retazcu...takze mi neda sa k tomu nevyjadrit. Pac mam polygraficku skolu t.j. vyuceny grafik...a my grafici moc na vzorce niesme.

Chaaapes cica? :wink: :lol:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod RJP » 20. Apr 2007, 12:28

Ja nepotrebujem fosilii robiT advokáta,ale príde mi to ako čistá haluz.Sakra co vam vadí?No mne by poznámka "či som niekedy choval aj psov" tiež prišlo ako blbé rýpnutie.Opytam sa inak.Keby sem prišiel niekto a povedal RC je šit za velke peniaze,možno drvivá vačšina by tu začala mudrovať a nadávať dotyčnému,že vypisuje blbosti.Keď sem príde a povie RC je šit a zároveň vysvetlí prečo a z akého dovodu to tvrdí,tak vám zase vadí,že to odborne zdovodní.Takže ani tak dobre ani tak dobre,že? Keď tu fosilia niečo napíše zaujíma ma to,ale ani zdaleka ma nezaujímaju názory vačšiny a nečítam ich.

ALE TO,že problematiku granul zase až tak extrémne neprežívam /ono tiez krmim viac masom/vyplýva už z toho dovodu,že to beriem tak,že aj my ako ľudia požerieme dennodenne kvanta chémie a tu sme.Ale už len preto aby som dával psovi kvalitu zodpovedajúcu peniazom a neplatil reklamu mi to príde ako prínos.Vám nie?
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58

BEST OF 2007

Poslaťod fosilia » 20. Apr 2007, 12:30

Dexter13 presne s tebou suhlasim. Niektori si to beru moc k srdcu. Nieco pochvalis tak tu nemenovana ma ironicke poznamky ak nieco vytnes opat poznamky.
To ako keby som jej napisal ze ich predajna v Petrzalke na terase ma otrasnu uroven pripominajucu poslednu dedinu na Ukrajine. Tiez by sa jej to nepacilo.

EvulkaK - k tej Eukanube. Vyraba sa v Holandsku, myslim uz podla receptur P@G. A prave tato je na Slovensku.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod evulkak » 20. Apr 2007, 12:33

RJP

rozdiel je v podaní.

Je iné ked napíses RC je šit pretoze je vyrabany z posledneho hnoja v mäsokombinate, ma malo C vitaminu a ja neviem akych gebuzin a je ine ked napise ze RC je shit a hned za tym ti rozpise zlozenie z obalu.

Ak tomu nerozumiem netusim o com toci chapes?

preto som aj napisala aby niekto spisal ake su potrebne hodnoty krmenia pri psoch (odstupnovane podla velkosti plemena) a potom ked to vezmem a kuknem si ake ma one zradlo zlozenie budem aj ja machrovat ze tomu uz chapem.

Komprende? :wink: :)
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 20. Apr 2007, 12:35

Fos oukej.. vidis.. tato kombinacia mi nedocvakla. Apropo neber ze do teba rypem alebo take cosi.. ale fakt nechapem tomu co pises. Nemam si to toiz s cim prirovnat takze je to akoby si pisal hieroglyfy..
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 20. Apr 2007, 12:43

RJP

jasne s tym prinosom mas recht. no mne sa pre psa nechce varit a ani to nemienim robit. Toboz nie ho krmit surovym. Vies clovek si tak povie ze kurnik ked som za psa vysmaril uz 8 litrov tak chcem aby bol zdravy (mozno zdravsi nez ja) a preto sa potom zamyslam nad kvalitou granul.
Krmila som RC (to mi fos povedal ze je hnoj :lol: ). Prechadzam na ine zradlo, no nie preto ze tu niekto povedal ze je to hnoj ale preto ze mal krpec z toho taku divnu stolicu.. skoro az hnackovitu a prdel. Zvolili sme nejake kanadske FIRST MATE, odporucila mi ho jedna chovatelka u ktorej sme Arthura strihali. Netusim ci je dobre.. malo by dobre posobit na kozu (mame lupiny) a ja pritom vsetkom dufam ze mi Arthur nezhnedne. Rovnako ako dufam ze sa mu ta stolica da doporiadku a uz nepude prdiet lebo z toho omdlievame :lol:
AK to nezaberie premyslam nad HILLSkou.. tu mi zase ponuka na odber jedna pani co ma tiez MČB... takze som v štadiu rohodovania čo sa bude žrať.
Priatel ma zase prehovara aby sme nekrmili jednou značkou ale aby sme to miešali. Vraj aby si krpec nezvykol na jednotvarnu stravu a potom v pripade zmeny nic ine nezozerie. neviem co si o tom mam mysliet lebo kazdy tvrdi ze sa granule nemaju striedat. Nieje to zase len obchodny trik na podporu predaja tej ci onej firmy?
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poznamka

Poslaťod fosilia » 20. Apr 2007, 12:51

Forum je na to aby si kazdy z nas napisal svoj nazor. Ked budes nadavat ci rypat je to ok ale ironia typu a mas vlastne psa je silna kava. Mam svoje roky a svoje som si uz odchoval. A nie len psov.

RJP - Osobne Eukanubou nekrmim ale nebudem ju zatracovat. Podobne RC Natural Blend je super krmivo a patri medzi spickovu uroven. Ale pokial pisem o krmive RC ktore je u nas na trhu tak neviem kde mam hladat tu kvalitu mozno obal mozem pochvalit, lebo ten patri medzi kvalitny nemecky obalovy material.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: Krmivo

Poslaťod DKo » 20. Apr 2007, 12:52

fosilia píše:nie je co tipovat...
Dostali sa mi do ruk od novinara znameho platku podmienky sutaze a nech napisem k tomu moje stanovisko.
Precital som si to a vratil mu to spat.
Tu snáď niet čo dodať. Ale ak by si to niekto vysletlil, že nejaká zákerná novinárska sviňa bola vytočit Fosíliu, tak tipujem, že by sa mýlil :idea:
Ten tender mal byť spomenutý inde. Tu sa ním veľa vody nenamúti. Že by opäť šlo o výlev protikopoláckej koalície :?:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod RJP » 20. Apr 2007, 15:05

Pozri ja som teraz potreboval pre štence nejaké krmivo a chcel kvalitne,takže som najskor kupil guabi natural a potom eukanubu.Trochu sú hnačky,ale možno je to z tej zmeny.No uvidím.Inak by ma zaujímal tvoj názor na bosch a bewi-dog.

Chcel by som nejakú premiovku /pretože chcem krmit hlavne masom/ale aby to bolo kvalitne a nebolo to zase moc prechemizované s divnými hodnotami vitamínov a tak.

Fos povedz svoj názor a čo by mohlo byt vhodne.

dik
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58

Krmivo

Poslaťod fosilia » 20. Apr 2007, 18:15

Urcite radsej Bosch to je zaruka klasickeho premioveho nemeckeho standartu. To druhe nebudem radsej komentovat. V zlozeni je odpoved.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod RJP » 20. Apr 2007, 18:30

Geflügelfleischmehl, Mais, Weizen, Geflügelfett, Pflanzenöl, Heringsmehl, Reis, Johannisbrot, Bierhefe, Vollei (getrocknet), Rübenfaser, Dicalciumphosphat, Weizenquellstärke, Geflügelleber (hydrolisiert), Natriumchlorid


v čom je problém..... fos
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58

Pomlete

Poslaťod fosilia » 20. Apr 2007, 18:49

V tomto je problem Geflügelfleischmehl. Pomlete vsetko co sa naslo...
Lacnejsie to uz ani nejde...
No a kedze si napisal zlozenie stenacieho krmiva, ktore maju zo vsetkych najlepsie tak to ostatne uz radsej ani nepis.
Smiesne je na tom len to ze nim mozes krmit od jazvecika az po dogu.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod RJP » 20. Apr 2007, 19:13

Aha...
Ale bosch mi nepríde o nič lepší v zložení
Weizenmehl, Geflügelfleischmehl, Tierfett, Weizengrießkleie, Fleischmehl, Mais, Maiskleber, Reis, Vollei (getrocknet), Magermilchpulver, Fischmehl, Rübentrockenschnitzel, Fleischhydrolysat, Leinsamen, Hefe (getrocknet), Natriumchlorid.

Inak teraz som vcelku reálne narazil na problém.Na guagi Natural čo som dával štenatám ,dobre to žrali a normálna stolica.Teraz som prešiel na Eukanubu a podobné skúsenosti ako tu spomínali ostatní.Riedka stolica.

A pritom eukanuba by aj podľa tvojich slov mala byť kvalitnejšia.Inak s eukanubou som občas krmil asi pred dvoma rokmi a OK tak som myslel,že to bude OK.A teraz mám s toho,zmiešané pocity a neveim či sa nevrátim k tomu Naturalu.Keby sa na tu eukanubu po forach nestažovalo viac ludí asi by som to bral tak,že no tým mojim to akosi nesedí,ale teraz mám z toho pocit ,že sa ta kvalita asi posunula hodne do mínusu
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron