Proteinova alergia ?

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Proteinova alergia ?

Poslaťod Mendy » 11. Júl 2007, 11:17

Mam dvoch psikov. Jeden uz senior a druhy 3 rocny. Ma problemys kozou, stale sa skriabe, veterinar povedal, bude to asi proteiova alergia. Cim ho mam krmit? Veterinar mi predpisal krmit Hillsom senzitive, ale myslim, ze su aj lepsie krmiova ako Hills a zakazal krmit konzervami, masom, mam krmit IBA tymito granulami. :roll:
Co mi poradite? Vopred dakujem.
Mendy
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jún 2007, 23:08

Poslaťod keit » 11. Júl 2007, 13:11

my sme na tom podobne-proteínová alergia :) už dva mesiace krmime RC-hypoalergenik a musím povedať že Edymu sa veľmy polepšilo, neškriabe sa nekúše labky ani ušká-zvukovody nemá také sčervenalé :) pri aleminačnej diéte nesmieš ty ani nikto iný mu nič iné dávať vlastne sa zisťuje na čo je psík alergický až po čase cca 4-8 týždňov podľa toho ako psík reaguje na diétu /neškriabe sa a tak.../ môžeš začať pridávať bielkoviny a postupne ďalšie potraviny a sledovať ako na ne reaguje ak sa začne znova škrábať tak tú potravinu mu už zrejme nikdy nemôžeš dať je na ňu alergický :( my teraz začíname dávať v malých dávkach varené morkacie stehno zatiaľ to znáša veľmi dobre ak to takto pôjde ďalej tak mu chcem začať variť morka+ryža+zeleninka, držím palčeky aby sa psíkovi polepšilo :)
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod Mendy » 11. Júl 2007, 13:52

Veterinar sa vyjadril, ze to bude proteinova alergia a zakaz koznervy, ale ja som videla rozne konzervy - hypoalergenne, aj na proteinove alergie. veterinar mi dal tiez konzervu od Hillsu, ale ta mu nechuti. Ked mu ta nechuti, tak ze potom musi zrat iba granule.
Co si myslite o konzervach?
Mendy
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jún 2007, 23:08

alergie

Poslaťod fosilia » 11. Júl 2007, 20:31

Mendy vela krat sa veterinar pomyli a nazve problem proteinovou alergiou.
Ono skriabanie, zacervenanie usi atd nemusi byt hned prejavom alergie. Ano koli usetreniu penazi sa nasadi eliminancna dieta. Problemom je vsak sucha strava. Ked sa blizie pozries na zlozenie takych krmiv tak mozno pochopis jednu vec. Riesim eliminancnu dietu a na druhej strane sposobujem iny problem. Nasadenim RC ponuknes psovi protein soje z nizkou molekulovou hmotnostou laicky povedane tazka dieta. Sam pes by to nikdy nezral tak prichadza dochucovanie. V com spociva zravost. Zivocisny tuk to je akoze co? A hydinove susene pecienky. To je to najhorsie co pes moze dostat vdaka vsetkym skodlivym latkam, ktore sa ulozili v pecienke z mixu hydiny. Zo super konzervaciou psovi ublizujes . Taketo krmiva riesia problem ale... Tymto chcem naznacit, ze ina cesta nie je ako dostat takuto stravu do psa je dodat pecienku.
Hills je urcite lepsia alternativa ako RC a veterinar asi vie preco ho podava.
Vsimni si na krmive oznacenie z/d. Ak tam je je to v poriadku.
Konzervy - vacsina veterinarnych konzerv sa vyraba zo suchej stravy teda opat mucok z proteinov z nizkou molekulovou hmotnostou. Vacsina veterinarov ani nepozna kvalitne hypoalergenne konzervy a nanucuje prave tie ktore su malo zrave. Su aj vynimky tak napr. ak si z BA pri zimaku u veterinarov MVDr.Mrázko najdes tie o com pisem, alebo MVDr. Reptová v Ivanke pri Dunaji. Opytaj sa tam nech tu nerobim reklamu produktom.

Ked hladas hypoalergenne konzervy, ktore budu zrave tak jedine tie, ktore boli vyrobene z cerstveho masa a maso patri do kategorie exotickeho masa.
Pozri si ze taketo kvalitne konzervy najdes aj u nas Dexter13 v starsich prispevkoch o nich pisal.

Bizonie maso, klokanie maso, jelenie maso, konské maso, pstrosie maso atd...
Doplnok zemiaky pripadne ryza.
Idealne je ciste maso podiel nad 90%.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: alergie

Poslaťod Mendy » 11. Júl 2007, 20:47

Fosilia, dakujem velmi pekne za nazor. Mne sa to hned nezdalo, ze mi zakazuje konzervy a ze mozem krmit iba tymi granulami - Hillsom, ale asi naozaj nepozna take koznervy, pretoze mi ponukal koznervy, tiez Hills, ale tie moj psik necche zrat. Ked som ich otvorila...ani sa mu nedivim :roll:
Mendy
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jún 2007, 23:08

konzervy

Poslaťod fosilia » 11. Júl 2007, 21:36

Mendy ale to ti povedal spravne. Predstav si ze prides na kliniku a povies mi ze tvoj pes sa skriabe ma zacervenale usi atd...
Ja sa ta opytam cim krmis a ty vysukas znacky ala hypermarket. Podobne nasadim Hills a vystryham ta pre nakupom konzerv lebo ocakavam ze tvoja cesta bude opat nejaky obchod ci hypermarket kde vacsina konzerv je spatnych.

Kvalitne hypoalergenne konzervy nekupis vsade ale u obchodnikov ci veterinarov, ktori maju nieco nastudovane aj z tejto oblasti.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod keit » 13. Júl 2007, 12:26

ono eleminačná diéta je len na chvíľu 1mesiac-2 pokiaľ sa nezistí alergén a potom sa pridáva proteín. Chcem tým poveda len to že nám to naozaj pomohlo :) Teraz po malých dávkach pridávam ku granulám varenú morku a Edy reauguje veľmi dobre absolútne žiadne škriabanie, nič :) takže pomaličky budem uberať RC-čko a pridávať varenú stravu morka-ryža-zeleninka a verím že to bude OK :) a stojí ma to oveľa lacnejšie ako "kvalitná" konzerva a viem s istotou čo do toho dám :) konzervu uvažujem použiť len v prípade dovolenky :idea:
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia