neobvykle spravanie u maleho bradaca

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

neobvykle spravanie u maleho bradaca

Poslaťod uncage » 18. Jan 2009, 17:35

Dobry den... moj psik, 7-rocny maly bradac sa posledny tyzden chova zvlastne..."nevie si najst miesto", so stiahnutym chvostom, zaskriabe do podlahy, potom si na chvilu lahne a po par sekundach sa znova presunie inam...taketo spravanie trva aj niekolko hodin, kazdym dnom dlhsie. Niekedy sa trasie, skvrka mu v bruchu a posuva jazyk akoby prehltal, hoci nema co. Pri venceni sa sprava normalne, jest mu chuti (je len granule), viac pije. Stolica aj moc su normalne, teplotu nema, je mierne citlivy na brucho. V minulosti mal problemy so zlazami, zvracanim, zapalenym zaludok, a stafylokokovymi vyrazkami.Inak je stale hravy a tesi sa von, to ze nieco nie je v poriadku je zrejme len pocas tych "zachvatov". Chcela by som Vas poprosit o radu, ci by bolo dobre zajst k veterinarovi, alebo este pockat. Pripadne, ci by bolo na mieste v tomto veku sirokospektralnejsie vysetrenie, ktore mame vyzadovat, pretoze, pri tak nespecifikovatenych priznakoch mu obvykle pichne len antibiotika na vsetko.Vopred Vam velmi pekne dakujem, viem ze psik starne, ale nechcem zanedbat nieco co by mohol byt neskor vacsi problem.
uncage
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 18. Jan 2009, 17:00

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 17. Feb 2009, 20:59

Predpokladám, že vzhľadom na moju dlhšiu neprítomnosť ste už problém s Vašim psíkom vyriešili. Napriek tomu tu je môj názor: každopádne by som doporučila odborné vyšetrenie zamerané na hladanie cudzieho predmetu- RTG. S podobným problémom som sa už stretla a našli sme v črevách krajčírsku ihlu aj s niťou. Môže to byť aj čokoľvek iné, určite však treba vyšetrenie mimi iného zamerať aj takto. Budem rada keď dáte vedieť čo sa zistilo a aký je stav teraz.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 2 hostia

cron