falošná gravidita

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

falošná gravidita

Poslaťod angi » 2. Júl 2008, 9:26

Dobý moja sučka ratlíka ( 3 ročná) má falošnú graviditu.Aspoň si to myslím, lebo nebola nakrytá počas hárania, je s nami v byte a ani na okolí neni pes , čo by ju nakryl.
Veľa papá, má aj mlieko, vobec nespí na brušku a dosť aj pribrala na váhe. Čítala som na internete, že falošná gravidita sa lieči hormonálne.
Poradte mi prosím, čo dalej. Musím ju zobrať k veterinárovi, alebo to prejde?
Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem!
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod Ivanka.P » 2. Júl 2008, 11:27

Niekedy to prejde samé ale niekedy sa zapália cecíky a sú problémy. Keďže hormonálna injekcia na zastavenie laktácie je na váhu psíka, tak pri ratlíkovi máš výhodu a bude to lacné. Ja doporučujem veta čím skôr :wink:
Ivanka.P
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 13. Dec 2007, 17:07

Poslaťod angi » 2. Júl 2008, 12:44

Ďakujem za radu, navštívime veterinára. Ona je moja láska. Nechcem, aby sa jej niečo stalo.ešte raz ďakujem!
pekný deň.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod Ester » 3. Júl 2008, 9:06

Ak je to chovná sučka, ja by som hormóny neodporúčala. Faloška je prirodzená a mama by prejsť. Jedine, že by sa zapálila mliečna žľaza a mala by horúčku, potom to treba určite riešiť.
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry

Poslaťod angi » 3. Júl 2008, 20:20

ahoj, neni chovná sučka.boli sme u veterinára, dostala lieky Pseudogravin. dúfam, že sa bude mať lepšie. je nesvoja, veľmi pibrala, už nevie skočiť ani na posteľ. má dosť mlieka, stále jej to steká po brušku. :-( ale veoš hovoril, že to rýchlo prejde s liekmi.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod Ester » 14. Júl 2008, 20:04

pomohlo?
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry

Poslaťod angi » 15. Júl 2008, 7:36

Ahoj, áno, už sa má lepšie, dávali sme jej to 5 dní a potom to prešlo. len ju to troška zničilo, lebo každý deň vracala, hoci som jej dávala aj lieky -čo mi dal veterinár- proti vracaniu. Ale teraz sa má lepšie. Ako často sa to može stať? (falošná gravidita) nemáte niaké skúsenosti? Moja má 3,5 roka.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod Ester » 16. Júl 2008, 22:22

Môže sa to opakovať po každom háraní.
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 22. Júl 2008, 12:02

V príspevku "pseudogravidita" som napísala, čo platí aj v tomto prípade, preto to len opakujem:

Pseudogravidita, teda falošná - je "civilizačné "ochorenie sučiek najmä v mestách, kde žijú tzv. "usporiadaným" životom, čiže nemajú žiadne povinnosti, ako strážiť dom a podobne, sú na dobrej strave a prevažne v nude. Samozrejme ani ich reprodukčný život nie je normálny. Vtedy si hormóny pomýlia svoj poriadok a následkom je práve táto anomália. Nemáte jej ako predchádzať a naozaj je jediným účinným prostriedkom sterilizácia, ktorá spočíva v odstránení maternice a oboch vaječníkov. Ak vyvolám týmto záverom diskusiu, vopred Vám poskytnem argument, že za celé desaťročia, čo sa to takto vo svete rieši, preukázala štatistika, že sučky po sterilizácii sa dožívajú vyššieho veku - ak ich majiteľ neprekrmuje a nemajú iné závažné ochorenie, a vyhnú sa minimálne trom chorobám, súvisiacim s reprodukčnými orgánmi a cyklom. Takže všetky iné prostriedky sú len dočasné a raz v jej živote nastane situácia, že ju budete musieť dať zoperovať, ale žiaľ možu to už byť dramatickejšie okolnosti.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

falosna gravidita

Poslaťod vladolinka » 21. Jan 2009, 22:32

Mam trojrocnu fenku zlateho retrievera a po kazdom harani sa sprava tak, ako keby mala steniatka. Robi si pelech, (snazi sa nazhrnat matrac) a vsade chodi s hrackou(s ktorou sa inokedy nehra) a dva dni po sebe dokonca rano vracala.. Chcem sa spytat, ze pokial by pocas svojho zivota nemala steniatka, ci by to mohlo mat nejake nasledky ci uz po fyzickej, alebo psychickej stranke.. Za odpoved vopred dakujem
vladolinka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 21. Jan 2009, 22:01

Poslaťod Ivanka.P » 22. Jan 2009, 14:26

Falošku môže mať aj po odchovaní šteniat. Ako hore písala MVDr. treba fenečky viac zabaviť. :wink:
Ivanka.P
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 13. Dec 2007, 17:07

Poslaťod xxGabikaxx » 25. Jan 2009, 15:20

Ja by som v takomto prípade navrhovala tú sterilizáciu.. Určite sa tým vyhnete rôznym problémom.. Presne ako písala pani Mvdr. Freyová
Obrázok užívateľa
xxGabikaxx
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 23. Jan 2009, 19:01

kastrácia

Poslaťod Eva Urbánková » 6. Feb 2009, 17:23

Ahojte, aj ja by som odporučila sterilizáciu a to čo najskôr.Odporúčam to z vlastných skúseností. Mala som 3 fenky (mama,dcéra, vnučka) a jedine najmladšia 13 ročná mala pseudograviditu, ktorá začala v mladom veku,ale nikdy sa jej nezapálila mliečna žľaza.Stalo sa to keď mala 12 rokov vytvorili sa cysty a celá mliečna žľaza musela ísť von. Je to veľmi bolestivý zákrok. Pooperačný stav bol zlý dostala ešte aj mozgovú príhodu.Kastrácia bola robená tento rok, začali jej pri háraní výtoky(materničné mlieko) a 2 mesiace sme na tom veľmi zle..neviem či to vôbec zvládne. Ešte raz mať fenku určite ju dám v mladom veku vykastrovať..môj názor a vlastná skúsenosť. Držte sa
Eva Urbánková
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 6. Feb 2009, 10:55
Bydlisko: Sereď

Poslaťod vladolinka » 10. Feb 2009, 22:49

Ahojte!! Moc vam dakujeme za prispevky! Chcela by som sa este spytat na fenku pani Urbanikovej, ci mala niekedy v zivote steniatka.. (ta fenka :D )
vladolinka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 21. Jan 2009, 22:01

Poslaťod vladolinka » 10. Feb 2009, 22:51

Pardon, pani Urbankova, zle som si precitala vase meno. Vopred dakujem za rady
vladolinka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 21. Jan 2009, 22:01

Ďalší

Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron