Parvoviroza-tehotenstvo

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Parvoviroza-tehotenstvo

Poslaťod MajkaKajka » 15. Dec 2007, 9:57

Dobry den,
rodicom pred 4mes. zomrel psik pravdepodobne slo o parvovirozu, kedze psik bol v byte kde posledne dni vykonaval vsetky potreby veterinar. lekar odporucil dezinfekciu pocas 3-4mes. uv lampou co vsak rodicia nedodrzali presne (len par tyzdnov)
moja otazka je ci virus mohol v prostredi prezit a ci by nasledne mohol ohrozit nenarodene dieta (som 21tyzdnov tehotna do styku so psikom som neprisla) dakujem za odpoved
MajkaKajka
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 15. Dec 2007, 9:53

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 21. Dec 2007, 11:46

Som presvečená že môžete byť v tomto smere bez obáv. Parvoviróze nie je zoonóze - teda choroba prenosná zo zvierat na ľudí, takže Vám ani dieťatku určite nakazenie nehrozí. Možno Vás ukľudní fakt, že mojej kolegyni Dr. Magde Godányovej, ktorá donedávna prispievala tiež do tohto fóra sa pred troma dňami narodila krásna zdravá dcérka a ona okrem posledného mesiaca pracovala vo veterinárnej ambulancii.
Rada veterinára sa skôr týkala prípadného névého šteniatka.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron