Stránka 1 z 1

hnačka po odčerveni?

PoslaťNapísal: 11. Nov 2007, 17:04
od yuyacho
Ahojte, mam steniatko-4 mesacne, vcera rano sme ho odcervovali tabletou pre 10 kg psika /vazi cez 10 kg/, a neviem ci je to tym, lebo strava je stale rovnaka, t.j. striedame varenu s granulami /nie naraz/, - kadi stale rovnako-dobre, a zrazu od vcera hnackuje, a hlavne odmieta jedlo, odmieta granule, odmieta dokonca varene masko...
menila zuby-zatial rezaky-vsetky /to neviem ci moze mat s tym nieco spolocne/
tu tabletu sme dali nalacno /moze to byt pricina?/, je to casty jav po odcerveni-hnackovanie?
hlavna otazka: poradte stravu proti hnacke, - diky

PoslaťNapísal: 14. Nov 2007, 15:58
od MVDr. Jana Freyová
Hnačka v súvislosti s odčervením je veľmi vzácna, preto treba zistiť či šteňa nemá aj teplotu, môže to byť zhoda okolností. Teplotu nad 39°C už musí riešiť veterinár.
Popísané stravovanie nie je správne, pri kvalitných granulách je zbytočná iná strava.
Pri hnačke je potrebné podávať ryžu vo vývare, keď hnačka ustupuje môže sa pridať biele mäso- nemastné (kuracina, rybacina), alebo špeciálne krmivo osvedčené v takýchto prípadoch (Happy Dog Clasik vločky a pod.)
Tablety nie je potrebné dávať na lačno.

PoslaťNapísal: 14. Nov 2007, 16:28
od yuyacho
dakujem za odpoved, hnacka presla, davala som ryzu aj s vyvarom plus mrkvu. Vykaly su uz ok.

PoslaťNapísal: 14. Nov 2007, 16:32
od Amaguk
MVDr. Jana Freyová píše:Popísané stravovanie nie je správne, pri kvalitných granulách je zbytočná iná strava.


tak s tymto si dovolim nesuhlasit, termin kvalitne granule je zavadzajuci, lebo nic take sa zial zatial na nasom trhu nevyskytuje. Kazde granule su len vacsi alebo mensi kompromis. granule vznikli a rozsirili sa z inych zaujmov akou su zaujmy zdravej vyzivy psov.
tak ako pre cloveka aj pre psa je nalepsia prirodzena strava, to vam povie kazdy skuseny dlhorocny chovatel - po rokoch krmenia granulami na to prichadzaju aj veterinari vo svete a zacinaju presadzovat ine sposoby krmenia.
Dnes je uz dostatocne zrejme, ze granule nie su take idealne, ako sa nam snazia ich vyrobcovia nakukat a treba sa na krmenie nimi pozriet viac kriticky a nie len opakovat slogany z propagacnych letakov.

PoslaťNapísal: 20. Nov 2007, 18:53
od MVDr. Jana Freyová
O kŕmení granulami sa dá veľa diskutovať, ale nie som len veterinárka s dlhoročnou praxou, ale aj chovateľka. Zažila som dobu, keď sa nám o granulách ani nesnívalo, bola to doba v ktorej sa psi dožívala v priemere 10 rokov. Odkedy sa kŕmi prevažne granulami, moji pacienti nie výnimočne žijú dlhšie ako 14 rokov.
Šteniatka odchované na kvalitných granuliach sú omnoho žibotaschpnejšie, než tie, na ktorých robí chovateľ "pokus" s pripravovanou stravou.

P.S. nezarábam na krmive a nemám iný dôvod ako vlastné skúsenosti na propagáciu správnej výživy

PoslaťNapísal: 27. Nov 2007, 22:46
od Amaguk
MVDr. Jana Freyová píše:O kŕmení granulami sa dá veľa diskutovať, ale nie som len veterinárka s dlhoročnou praxou, ale aj chovateľka. Zažila som dobu, keď sa nám o granulách ani nesnívalo, bola to doba v ktorej sa psi dožívala v priemere 10 rokov. Odkedy sa kŕmi prevažne granulami, moji pacienti nie výnimočne žijú dlhšie ako 14 rokov.
Šteniatka odchované na kvalitných granuliach sú omnoho žibotaschpnejšie, než tie, na ktorých robí chovateľ "pokus" s pripravovanou stravou.

P.S. nezarábam na krmive a nemám iný dôvod ako vlastné skúsenosti na propagáciu správnej výživy


nehovorim o nezodpovednych pokusoch, ale o krmeni kvalitnou pestrou stravou. ja som napr. prve info cerpala od MVDr., ktory sam bol dlhorocny chovatel. a v sucasnoti sa uz da zohnat dostatok relevantnych informacii. ja osobne by som nikdy nechcela, aby moj pes bol krmeny len priemyselne vyrabanou stravou, kde vlastne ani neviem, co mojmu psovi davam. Granule vznikli z ludskej pohodlnosti a z ekonomickych zaujmov spracovatelov potravinarskeho odpadu.
co sa tyka tej dlhovekosti - podla dostupnych dlhodobych studii je to presne naopak - 15 -16 rocny pes je v sucasnosti pomaly raritou, a hoci nemam veterinarnu prax, tak skusenosti z mojho okolia to len potvrdzuju (hoci vzorka nie je reprezentativna). aj z tohot dovodu zacali veterinari propagovat krmenie podla principov barfu