niečo ako záchvat

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

niečo ako záchvat

Poslaťod krista » 25. Sep 2007, 15:17

pekný deň prajem,potrebujem radu.Mám bradáča ,6ročného.Neviem či dokážem opísať môj problém,keď som ho opisovala lekárovi asi sme sa nepochopili.Pes má asi s 1/2 ročnou pravideľnosťou niečo také ako astmatický záchvat.Opísať to viem len dosť obtiažne.Akoby sa mu pri vdychu zasekol vzduch,ale pri tom chrčí ako keď bezdomovec vťahuje sopel... :oops: pardon.......Nohy má roztiahnuté na 4strany,hlavu sklonenú,krk sa mu napína,a niekedy až kňučí,iste ho to bolí.Lekár mu predpísal Pleumolysin,pomohlo to len zčasti.Ak mi poradíte,budem vďačná,
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 26. Sep 2007, 14:59

Zrejme sa nejedná o astmatické záchvaty, tie by prichádzali častejšie a netrvali krátko. Podľa popisu by to mohla byť prekážka v horných cestách dýchacích - tráva, semeno, prach - čokoľvek maličké. Pes sa toho snaží zbaviť a keďže nevie smrkať, a značne mu to prekáža, dostane sa do takého "kašlu", resp. fŕkania, pri ktorom môže aj sám spanikáriť. Nemáte ako pomôcť, len psa ukľudňovať. Pokiaľ by záchvat trval dlhšie ako 10 minút v kuse alebo z nosa kvapkala krv, treba vyhľadať pohotovosť, môže byť aj zapichnuté cudzie teleso. Kvapky do nosa neviem či by sa Vám podarilo aplikovať, psa by ste mohli ešte viac rozrušiť.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia