eutonazia

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

eutonazia

Poslaťod loren » 27. Júl 2007, 9:05

Pan doktor pred dvoma dnami mi utratili 16 rocneho psika. Veterinar tvrdil ze to je bezbolestne ale ja som na pochybach sice som tam chcela pri tom byt no nezvladla som to :( ale pocula som ako zaknucal a to rozvirilo moje myslienky a vycitky. Brat mi povedal ze prvu inekciu dostal do svalu a vtedy zaknucal asi sa aj chudak zlakol. potom ze ho mykalo a znehybnovalo mu postupne telo po 20 sekundach sa pocikal. dalsie 2 inekcie uz nevnimal asi :( boli do srdca a museli mu pichnut este tretiu lebo srdiecko mu napriek tomu este bilo :? bol uz chory mal rakovinu ale hlavny dovod bol ze sa pomocoval a pokakaval v byte. vonku bol ako keby mu nic nebolo ale doma len tak polihoval a mal vsetko v trubke bol aj ciastocne hluchy. a trapili ho klby pomali si sadal aj lihal. bolo spravne nase rozhodnutie dat ho utratit? povedzte mi prosim preco ho mykalo pri utracani vsak mal zaspat a nie sa trapit? ako a co sa deje ked sa pichaju tie injekcie? som s toho nestastna.dakujem
loren
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 27. Júl 2007, 8:54

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 30. Júl 2007, 12:21

Vaše rozhodnutie bolo určite správne, je výhodou veterinárnej medicíny, že nemusí nechať pacienta trpieť. Postup pri eutanázii môže byť rôzny a veterinár, ktorý ju robí posúdi, ktorý postup zvolí na základe stavu pacienta. Nie vždy to žiaľ prebieha tak ideálne akoby si to želal majiteľ i sám lekár, niekedy sa vyskytnú malé afekty, ktoré sú nepríjemné. Psík však bolesť nepociťuje, možno pri tej prvej injekcii do svalu, ale to nie je také dramatické. Potom už nevie o ďalších prejavoch ako sú zášklby, pomočenie a pod., to sú už len nervové odozvy, mimo jeho vedomia. Váš psík sa dožil vysokého veku a nemusíte byť nešťastná z tých prejavov, ktoré boli mimo jeho vnímania. Stratu by ste po toľkých rokoch bolestivo prežívali aj keď by to prebehlo bez toho, lebo to je po takom dlhom spolužití prirodzené. Takže nemáte sa z čoho obviňovať.
Želám Vám, aby sa aj Váš nasledújúci psík dožil v zdraví takého vysokého veku.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron