Zápal močových ciest?

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Zápal močových ciest?

Poslaťod keit » 20. Jún 2007, 10:42

Dobrý deň, môže sa zápal močových ciest prejavovať aj oslabenými zadnými labkami? Ide o tom že náš psík /6,5roka, 9,2kg, kríženec/ sa v nedeľu ráno zobudil strašne kňučal a nevedel sa postaviť na zadné packy, už predtým som si všimla že nejako balancuje zadnými labkami a s potiažami kaká /také len bobky a potom pár kvapiek akoby vodičky, špúli riťku a nakoniec sa vyciká akoby nevedel že čo chce/ bola som s ním aj u vet. myslela som si že má nejaké tráviace problémy ale ten povedal že to tráviaci problém nie je /vyšetril ho ohmatom a cez konečník/. V tú nedeľu ako tak strašne kňučal a nevedel sa postaviť a evidentne mal bolesti sme s ním utekali na pohotovsť tam mu spravili krvné testy tie boli v poriadku + mu zobrali moč a tá ukázala že má veľmi vysoké PH - zápal močových ciest, dostal ANT. doma zaspal ale čo bolo čudné stále mu akoby sama sa v spánku zdvíhala hlavička a potom ju položil a tak dookola.V pondelok sme išli znova na injekcie ale jeho stav sa moc nezlepšil tak lekár začal mať podozrenie či nejde o platničku alebo klby tak mu ešte pychol okrem iného Neuron. V utorok už mu bolo lepšie ale ešte tie zadné packy mu dosť balancovali a chodil tak nejak zhrbene ale už mal veselší výraz aj reakcie už mu Neron nepychli dostal L-Borgal 1ml, L-Enroxil 1ml, L-Enroxil 150mg 1tabl., L Metacam 1ml a na doma 1/4 tabl. Thiamin. Dnes je už veselý dokonca už vyjde aj po schodoch a chce sa hrať s loptičkou ktorú mu samozrejme nehádžem nakoľko má mať pokoj na lôžku :) Na pohovku ešte nevyskočí a stále tie zadné packy má dosť slabé, po rovine prejde akoby nič, ale keď ide cikať tak sa kolíše a keď kaká tak má problém sa udržať a stále kaká také len bobky a kvapka vodičky. Dnes na inj. nejdeme dostal na doma tabl. Enroxil + Thiamin až zajtra ideme znova na ijekcie. Prosím o Váš názor či sa aj takto prejavuje zápal močových ciest. Veľmi pekne ďakujem a želám pekný deň :-)
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 25. Jún 2007, 16:25

Odpovedám neskôr, ale Váš psík bol liečený a dúfajme, že úspešne. Aj keď ste podrobne popísali stav a priebeh, na to, aby som mohla napísať svoj názor, by som potrebovala aj iné informácie. Treba ale myslieť na to, že choroba nemusí byť sama a môže byť aj časová zhoda, kedy sa prejaví naraz viac chorôb, čo sa mohlo stať v prípade Vášho psa. Močové cesty mohli byť zapálené, liečba sa urobila a je dobre, že mohla zabrať aj na prípadný problém s chrbticou či bedrovými kĺbmi. Nespoliehajte sa na to, že keď príznaky prejdu je psík zdravý. Je potrebné urobiť vyšetrenie chrbtice a preventívne mu pridávať potrebné prípravky a rovnako je to aj s močovými cestami, keď sa zistí kde je problém, môže dostávať krmivo, ktoré zabráni vypuknutiu choroby. Takže požiadajte o biochemické vyšetrenie - ukazovatele stavu močových ciest a rtg chrbtice a bedrových kĺbov.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron