kakadu

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

kakadu

Poslaťod Anja » 18. Máj 2007, 15:32

dobry den.mame papagaja kakadu šalamunsky.často mava taky zachvat- je v krči trepe sa a mika hlavou akoby sa nemohol nadychnut.tento zachvat dostane vačšinou ked je prituleny a sedka nam na nohach ako na hniezde. neviete čo to može byt.nikto nevie a bojime sa o neho.dakujem velmi pekne
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 21. Máj 2007, 14:21

Dobry den, skuste nam napisat viac informacii, ako je jeho vek, ako casto ma zachvaty, kolko trvaju ako sa sprava po nich, ci je pri nich privedomi.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Anja » 25. Máj 2007, 20:40

MVDr. Magdaléna Godányová píše:Dobry den, skuste nam napisat viac informacii, ako je jeho vek, ako casto ma zachvaty, kolko trvaju ako sa sprava po nich, ci je pri nich privedomi.


Dobry den. ma takmer 3 roky.zachvaty netrvaju dlho lebo sa ho snažime prebrat-ked mu fukame na hlavu alebo pokropime vodou.trvaju tak do 5 minut ked ich podchytime na začiatku tak aj tak minutu. po nich sa sprava uplne normalne.
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 30. Máj 2007, 16:24

Urcenie diagnozy je v takomto pripade velmi komplikovane papagaj sa neda totizto tak dobre vysetrit ako ine vacsie zviera napr. pes alebo macka. Moze sa jednat o nedostatocne dokrvovanie mozgu, sposobene napr. nedostatocnou funkciou srdca alebo o nejaky druh epileptiformneho zachvatu. Diagnostika nie je jednoducha, navstivte veterinara a mozno postupnym vylucovanim diagnoz a dokladnejsim pozorovanim dokazete odstranit zachvaty.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron