civava

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

civava

Poslaťod ajlin23 » 5. Apr 2007, 20:58

Dobrý večer.mám 4mesačné šteňa čivavy s PP,pri návšteve veterinára sme zistili že nemá uzavretú fontanelu.Veterinár reagoval"nieje s papiermy však?" Chcela by som vedieť,či može fenka ziskať PP aj s takou vadou.Či sme sa náhodou nestali obeťou podvodu.Ďakujem pekne.
ajlin23
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 5. Apr 2007, 20:49

Poslaťod Fanny » 11. Apr 2007, 15:24

Fontanela sa bezne vyskytuje u civav, dokonca som citala ze v minulosti sa davali do chovu len civavy s fontanelou, brali to ako "plemenny znak" :wink:
U niektorych civav sa casom zmensi alebo sa celkom uzavrie. Nie je to ziadna vada, nieco podobne mavaju aj babatka :D
Akurat treba davat pozor aby si nikde neudrela hlavicku alebo jej na nu nieco nespadlo. Pocula som ze takto zabila civavu slivka ked spadla zo stromu a trafila jej rovno na miesto kde mala fontanelu.
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 12. Apr 2007, 16:31

Uzavretie co neuzavretie fontanely nema nic spolocne s PP. Ako uz bolo napisane je pravdepodobne ze sa zmensi alebo uplne uzavrie zatial treba davat na steniatko pozor, tak ako na kazde ine...
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia