sterilizácia mačičky

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

sterilizácia mačičky

Poslaťod ivanka.003 » 23. Mar 2007, 22:04

Dobry den, potrebovala by som surne poradit: mam doma mačičku – Britsku modru,cistokrvnu s rodokmenom, ma rok a 5 mesiacov. Neviem sa rozhodnut ci by bola pre nu lepsia sterilizacia, alebo aby mala aspon raz male. Moj otec totiz tvrdi, ze ked nebude mat ani raz maciatka tak bude zit kratsie. Ma sterilizacia nejaky vplyv na dlzku jej zivota? Alebo nebude nachylnejsia na nejake ochorenia? Citala som ze Britky fyzicky plne dospeju az po prvom vrhu.
Prosim poradte mi... (ivanka.003@seznam.cz)
dakujem
ivanka.003
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 23. Mar 2007, 21:58

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 27. Mar 2007, 15:40

Macka dospieva po prvej ruji a nie po prvom vrhu. Ved keby mala vrh az v 5 rokoch tak az vtedy by dospela a keby nemala maciatka tak nedospeje vobec ?
Sterilizacia nema ziaden vplyv na dlzku zivota. Ak macka nie je urcena na chov odporucam sterilizacia po prvej ruji. Vyhnete sa mnohym neprijemnostiam, zdravotnym /zapaly maternice, cysty na vajecnikoch atd./ a psychickym problemom Vasej macicky.
Ak chcete mat maciatka tak majte a dajte ju sterilizovat potom, ale ani jedna ci dve gravidity nesposobia ze v buducnosti nebude mat spominane problemy.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod vika » 15. Okt 2007, 9:48

Dobrý den, ja by som mala podobnu otazku. Pristahovala sa k nam jedna macicka, vlastne k mojej babke. Ona uz ma jedného kocurika - tiez si nas on sam vybral za rodinu :lol: Otazka z mojej strany je: je mozne maciatko dat zaockovat aby nemala maciatka ked bude po prvej ruji (ako vyssie písete), resp. ak nie injekcia tak existuje na to nejaka tabletka, ktorá by jej zabranila "počať"?
Neviem ci sa pýtam spravne, ak nie ospravedlnuje sa. za Vasu odpoved dakujem.
S pozdravom vika
vika
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 28. Sep 2007, 10:42
Bydlisko: Košice-okolie

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 19. Okt 2007, 11:30

V kazdom pripade odporucam kastraciu po prvej ruji. Je to najspolahlivejsi sposob.
Tabletky neexistuju, je sice moznost injekcii, ktore zabrania ruji, ale su to hormonalne injekcie, ktore maju aj svoje negativa a tiez ich nemozete davat donekonecna.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod vika » 19. Okt 2007, 21:21

Dakujem krasne za Vasu odpoved, ale uz je to neaktualne. Maciatko ma noveho majitela - darovali sme ho znamym, ktorí hladali macicku a vieme ze je v dobrych rukách.
Aj tak vdaka za odpoved, aspon vieme pre buducnost ako postupovat.
pekny vecer
papa vika
vika
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 28. Sep 2007, 10:42
Bydlisko: Košice-okolie


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron