sopel a kychanie u psa

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

sopel a kychanie u psa

Poslaťod ivett » 17. Feb 2007, 16:41

Mám 7ročného stafforda :o))))) ,5 rokov žil vonku v bude, predali sme dom a pol roka sme ho mali v byte,teraz je opat vonku v bude...mam s nim ten problem, ze mu z nufaku vyteka sopel a casto kycha, ale len ked sme na prechadzke, neviem, ci je to reakcia na zmenu, alebo nieco ine....mam s nim ist k veterinarovi...?Ako prebieha take vysetrenie...????
a este ....suseda ma psika miesanca bigla a na srsti na chrbte sa mu robi nieco ako mastny flak aj ked ho okupu a chlpy tam ma vyrazne skratene??
Vopred dik za odpoved :D ivett
ivett
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 15. Feb 2007, 18:16

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 20. Feb 2007, 18:13

Dobry den, so staffordom urcite navstivte veterinara. Moze sa jednat len o obycajne prechladnutie ale aj to treba liecit aby nepreslo v komplikovanejsie ochorenie. Vetrinar zmeria teplotu, popocuva pluca prehmata uzliny, zisti ci je problem len v hornych dychacich cestach alebo aj nizsie.
U toho druheho psika sa podla popisu moze jednat o kozne ochorenie, pri ktorom dochadza k nadmernej produkcii mazovych zliaz. Na to su specialne liecebne sampony. Tiez by ho mala vziat k veterinarovi ktory doporuci vhodny sampon.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron