Chrapľavý dych

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Chrapľavý dych

Poslaťod Sallinka » 2. Feb 2007, 11:30

Dobrý deň!
Mám dvojmesačnú fenku Shi-tzu, ktorej dych je chrapľavý. Samozrejme som hneď po tomto zistení k nej zavolala veterinára, ktorý jej naordinoval lieky Symolux. Napriek tomu, že predpísanú dávku už vybrala, spomínaný problém pretrváva naďalej. Vyzerá to, ako keby mala zahlienený ňufáčik najmä v noci, ktorý jej spôsobuje problémy pri dýchaní. Preto Vás touto cestou prosím o radu.
Čo môže byť príčinou tohto problému? Ako by som jej mohla pomôcť? Mohli by ste mi, prosím, poradiť nejaké lieky?
Za odpoveď vopred ďakujem a prajem príjemný deň.
Sallinka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 29. Jan 2007, 14:20

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 5. Feb 2007, 18:09

Vybrali ste si psíka tzv. brachiocefalického typu- to znamená so skrátenou tvárovou časťou. U týchto plemien sú časté deformácie konchov - nosových prepážok, čo spôsobuje sťažené dýchanie. Píšete, že " ako keby mala zahlienený nos" - to je treba upresniť vyšetrením. Môže mať aj iné deformácie, napr. mäkkého podnebia. Navštívte renomovanú veterinárnu ambulanciu kde zistia o aký problém sa jedná a vysvetlia Vám ako ho treba riešiť. Konkrétna rada bez toho nejestvuje.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

zahlienený ňufáčik

Poslaťod Sallinka » 11. Feb 2007, 12:25

Váž. pani doktorka,

písala som Vám ohľadne chrapľavého dychu mojej fenky Shi-tzu. Po vyšetrení u veterinára som zistila, že ide o zahlienenie. Veterinár jej predpísal lieky syntophyllin (predtým užívala Symolux), ktoré užíva, vybrala aj tri injekcie (na odhlienenie).no stav sa jej akosi nezlepšuje. Rád by som sa touto cestou informova, či ide o vhodné lieky a či si to vyžaduje dlhodobú liečbu? Ďakujem.
Sallinka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 29. Jan 2007, 14:20

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 20. Feb 2007, 18:15

Bez vysetrenia je tazko odpovedat. Zahlienenie nie je ochorenie, ale len dosledok ochorenia, a to treba odhalit a liecit. Ak sa psikovi nepolepsilo vratte sa k veterinarovi a poproste ho o dokladnejsie vysetrenie a dalsiu liecbu.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Chrapľavý dych

Poslaťod Sallinka » 18. Mar 2007, 16:44

Váž. pani doktorka,

písala som Vám už viackrát ohľadom chrapľavého dychu fenky shi-tzu. Na vyšetrení jej veterinár objavil pomocou snímku vodu okolo srdiečka. Predpísal jej preto lieky Vetmedin a Furosemid. Vyzerá to, že Sallinka lieky znáša dobre a aj následný snímok ukázal, že voda okolo srdiečka je na ústupe. No bohužiaľ, Sally naďalej dýcha chrapľavo a dokonca mám niekedy pocit, že nemôže chytiť dych a dosť často si tiež škrabká uško. Keď zachrapčí, potom kýchne a z ňufáčika jej vytečú číre hlieny. Ináč je veľmi hravá a rada beháva a skáče. Chcela by som sa Vás spýtať, či voda okolo srdiečka s tým môže mať úzku súvislosť, či jej môže brániť v dýchaní (aspoň mám taký pocit, že má problém normálne sa nadýchnuť). Pani doktorka, veľmi pekne Vám vopred ďakujem za Váš čas a Vašu radu.
Sallinka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 29. Jan 2007, 14:20

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 20. Mar 2007, 18:40

Som rada ze ste nakoniec odhalili pricinu. Samozrejme voda v osrdcovniku /co je obal okolo srdiecka/ sposobuje aj dychacie problemy.
Okrem toho mate rasu, ktora ma inak utvaranu nosovu cast tvare ako je normalne, casto su tam deformovane konchy / nosove dutiny/ a preto sa aj bez zjavnej priciny moze vyskytnut stazene dychanie alebo pocit akoby sa obcas nemohla nadychnut. S tym sa ale naozaj neda nic robit.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia