zapal predkozky

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

zapal predkozky

Poslaťod gupka » 21. Nov 2006, 18:38

ake priznaky ma zapal predkozky? moj peso ma vytok z penisu, ktory dost pachne-moze ist o spominany zapal?
gupka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 6. Júl 2006, 12:49

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 23. Nov 2006, 17:53

Dobry den, samozrejme moze ist o zapal ale rovnako aj nemusi. Zavisi od od charakteru vytoku, ak je hnisavy, zlty alebo inej farby a zapacha pravdepodobne ide o zapal. Sliznica predkozky je v tom pripade zacervenana a pes sa vylizuje.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod gupka » 17. Dec 2006, 14:23

takze sa nam zapal potvrdil, momentalne mu to vyplachujem nejakou tekutinou od veterinara. Zlepsilo sa to, ale neustupilo uplne. Veterinar vravel, ze jediny sposob sko sa toho zbavit su atb, ale neodporucal ich moc-tento nazor s nim zdielam. Tiez vravel, ze riziko navratu je velke a je lepsie nechat ten zapal len tak. Este sa asi poradim s iynm veterinarom, a tiez by ma zaujimal vas nazor. Ci su atb nutne, ci nie je ina moznost...
gupka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 6. Júl 2006, 12:49

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 21. Dec 2006, 14:48

Neviem aku tekutinu mate, ale zrejme to bude nieco na dezinfekciu. Ak po takejto liecbe zapal neustupil, odporucam ATB. Nemusite podavat celkove, v mnohych pripadoch stacia ATB vyplachy niekolko dni za sebou.
Urcite by som zapal nenechavala "len tak" pretoze sa moze rozsirit dalej do inych casti mocoveho aparatu. Je pravda, ze sa zapal zvykne opakovat, ako prevenciu mozte pravidelne vyplachovat predkozku repikom /sypany, nie v sacku/.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

zlepsenie

Poslaťod gupka » 28. Dec 2006, 12:31

Takze od ineho veterinara sme dostali homeopatika a hypermangan na vyplachovanie-dost silny roztok. Ale po 5 dnoch mu to uplne preslo a je v pohode :D Predtym mal cca tri tyzdne betadine tiez na vyplach ale iba to zmiernil a nevyliecil.
gupka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 6. Júl 2006, 12:49


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron