svrab alebo alergia?

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

svrab alebo alergia?

Poslaťod brunko » 22. Aug 2006, 10:53

Dobrý deň. Môjmu psíkovi-šteniatku labradora bol diagnostikovaný svrab. Lekárka mu vpichla kopec injekcií, stronghold atd. a bolo po probléme. asi o 3 týždne som zmenila krmivo a dala psika k nasim na vikend do rodinného domu.
vrátili mi ho cerveného a svrbiaceho sa. Tak som ho vykúpalla v kúpeli proti svrabovi a vsetky pupienky do jedného dna zmizli. Sli sme k lekárke, spravila zoskrab ale nenasla svraba. tak pokracujeme v kúpeloch. nedávno sme mu opať zmenili jeho klasickú stravu na tú druhú a opať sa to stalo.
tak teraz neviem ci je to svrab alebo alergia na krmivo.
U lekárky som nechala už veľmi vela penazí a možno zbytočneak to nie je svrab. poradte mi prosím..
brunko
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Aug 2006, 10:47

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 22. Aug 2006, 12:37

Dobrý deň. Svrab je veľmi závažné a nepríjemné kožné ochorenie. Aj keď sa pôvodcu ochorenia podarí zlikvidovať samotná koža potrebuje ešte veľa času na regeneráciu, kým sa dá úplne do poriadku. Preto podaním nevhodného krmiva môžete spôsobiť svrbenie a začervenanie kože. Ak sa problém vyskytne len pri zmene krmiva, videla by som problém práve tam, aj keď jeden negatívny zoškrab nemusí 100 %znamenať že svrab tam nie je.
Najvhodnejšie by bolo určitú dobu skrmovať hypoalergénne krmivo, alebo aspoň to vami odskúšané krmivo, ktoré mu nerobí problémy.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod brunko » 22. Aug 2006, 14:27

Odporúčate mi teda naďalej pokračovať v kúpeľoch proti svrabovi, a zároveň mu dávať hypoalergenne krmivo? Ktoré z týchto krmív mi odporúčate?
brunko
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Aug 2006, 10:47

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 22. Aug 2006, 16:13

Ano, presne tak. Konkrétne krmivo Vám neoporučím, je ich na trhu viac, ale keďže sa jedná o dietu tak ju dostanete u veterinára. Záleží ktorú značku preferujú v ambulancii ktorú navštevujete, všetky diety u nás bežne dostupné, sú kvalitné. Z dôvodu, že sa jedná o štena, nekŕmte dietou viac ako mesiac, potom prejdite na kvalitne krmivo pre šteňata.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron