Stredoázijský ovčiak- problémy so srsťou

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Stredoázijský ovčiak- problémy so srsťou

Poslaťod Milannn » 22. Jún 2006, 11:15

Ahoj a zároveň prajem dobrý deň, mám 4,5 roka starého SAO- pohlavie pes.
Už 1,5 roka mu nerastie srsť. Ani na zimu mu nenarástla podsada. Bol vždy kvalitne kŕmený, nikdy nebol chorý, žiadne kožné ani iné zdravotné problémy, má super povahu, proste pes ako má byť!
K povahe: pravý pes tohto plemena s vyzretou povahou, mimoriadne dominantný k iným psom, neznáša cudzích ľudí, vychovaný v kľudnej rodine, bez zbytočných stresov zo strany majiteľov. Celoročne býva vonku, má veľký výbeh, ale má povolený aj vstup do domu. K. výška 73 cm, váha 55 kg.
Neviem si poradiť s týmto problémom, mám taký pocit, že veterinári, ktorých navštevujem tiež.
Najskôr tvrdili, že to je nedostatok vitamínov, tak som pridával CANVIT s biotínom, neskôr na základe odberu krvi to mala byť štítna žľaza (hypotyreóza), vyše pól roka bral tabletky (Euthyrox), ale absolútne to nepomáhalo. Teraz sme prešli na granule Royal Canin (hypoallergenic)- žerie ich vyše 4 týždne a žiadna zmena. Srsť mu rastie iba na miestach, na ktorých sa poraní- tam mu to do 3- 4 týždňov zarastie. Takže neviem, či ho mám celého ošmirglovať alebo obrúsiť?
Prosím Vás o radu, je to krásny pes, len teraz je na neho strašný pohľad, keď z dlhosrstého psa je ošklbaná hus!!! Srsť je lámavá, matná, koža zdravá a hlavne je tej srsti strašne málo, skoro žiadna. Iba na predných labách rastie trošku aj nová srsť.
Ďakujem, Milan- okres Púchov
Len sem tam mu narastie tak cm2 srsti.
Milannn
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Jún 2006, 11:03

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 23. Jún 2006, 11:52

Problém Vášho psa nie je veľmi častý a môže mať niekoľko príčin. Ako sám píšete, dve terapie neboli úspešné. Podľa Vášho popisu psa sa jedná
o typického predstaviteľa - samca. Po vylúčení dvoch predchádzajúcich dôvodov by som uvažovala o nadmernej produkcii samčieho pohlavného hormónu - testosterónu. V prípade, že to je tento prípad, je tu indikovaná kastrácia, po ktorej spravidla sa problém so srsťou napraví. Samozrejme sa to nerobí u plemenných samcov, ale v prípade, že to je rodinný pes, nie je dôvod nepristúpiť k takému riešeniu. Poraďte sa v tomto smere so svojim veterinárom. :?:
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mrenka » 5. Júl 2006, 18:35

Skuste mu dat toto krmivo- Pro plan lamb+rice. Nechcem robit reklamu, no susedovie psikovi pomohlo. Tiez im veterinar odporucil RC, no po dlhodobom nezlepsovani skusali ine krmiva. Ich GR najlepsie sadlo toto a za par tyzdnov krasne zhunatel. Drzim palce
mrenka
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 11. Mar 2006, 12:09
Bydlisko: Bratislava

Stredoáz. ovčiak- probl. so srsťou

Poslaťod Milannn » 11. Okt 2006, 8:25

Viacej k liečbe tohto psa v sekcii " O psoch".
Ďakujem.
Milannn
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Jún 2006, 11:03


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron