2mes. stena hnacka

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

2mes. stena hnacka

Poslaťod mates » 4. Dec 2006, 14:52

pokus c.2

dobry den
potrebujem pomoct stena ma hnacku jej stolica je az uplna "voda"
trva to od noci. mame ju dva tyzdne zatial bola len na granulach 3xdenne po35g namocene na cca5min. az potom podam. vcera mala trochu ryze a pila mlieko/mlieko bolo podane mackam, moja nepozornost/. granule rano
zozrala len zopar a tie po 3hod vyvratila. momentalne odmieta akukolvek stravu to jest granule, skusal som aj coko pre psou /schoko mliecna cokolada/ na zapecenie no neviem nechce nic.
veterinara planujem az cez tento vikend, staci tak alebo treba skor :?:

dakujem a prejem pekny den
mates
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 23. Nov 2006, 15:05
Bydlisko: okr.Nove Zamky

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 6. Dec 2006, 15:57

Dobry den, v prvom rade by som vas chcela upozornit, ze hnacka u steniatok je velmi nebezpecna. Dochadza k rychlej strate vody a k naslednej dehydratacii, ktora je pre male stena nebezpecna.
Kde je pricina hnacky je tazko bez vysetrenia povedat. Problem moze byt v mlieku ktore steniatka zle travia, problem mozu robit parazity ak je steniatko zacervene, alebo bakterialne ochorenie. Cokolada je pre psy toxicka a ta pre psov neviem sice co obsahuje ale urcite ju neodporucam a uz vobec nie ako prostriedok na zastavenie hnacky.
Ak hnacka pretrvava, neodkladajte navstevu veterinara.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron