Ušné problémy Shih-tzu

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Ušné problémy Shih-tzu

Poslaťod badovka » 14. Aug 2006, 10:14

Viem, že sa už popísalo veľa o zdravotných problémoch s ušami psov. Ale chcem Vás poprosi o radu. Mám 1.ročného Shi tzu, ktorý už postúpil vyšetrenie ucha pod narkózou /z ušného maziva sa mu vytvorila zatvrdnutá hmota, ktorá mu skoro prečnievala z ucha/. Celá procedúra stála takmer 2.000 tis. Sk /ucho vyčistili, dali antibiotiká v injekciách/. Teraz po dvoch mesiacoch badám, že zase trepe hlavičkou a zdá sa mi, že má znovu problém ale ja mu v uchu nič nevidím /taktiež uši čistím aj mu vytrhám z uší chĺpky - veľmi zarastá/. Je možné nakúpiť ušné prípravky niekde v lekárni v Bratislave bez návštevy veterinára ? Pýtam sa preto, lebo po uvedenom vyšetrení bol môj psík dva dni nesvoj len kňučkal ani sa nehral ani nejedol, ako keby ho to ucho ešte aj po zákroku bolelo. Nechcem to s ním znovu absolvovať, jednak pre traumu a jednak z finanč. dôvodov, nakoľko min. týždeň som s ním bola znovu, kvôli neustálemu kýchaniu /mal polhodinové záchvaty kýchania 20-30x zasebou/ - vyšetrenie nejaké injekcie po dvoch dńoch znovu vyšetrenie /aj tak to nepomohlo - po pár dňoch to prešlo samé/. Preto by som Vás poprosila o radu, čo s tým?!
Ďakujem, s pozdravom
Badovka
badovka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 14. Aug 2006, 9:48

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 14. Aug 2006, 13:59

Asi Vas sklamem, ale nic ine ako navstivit veterinara Vam nemozem doporucit.Kupit si sice mozte vseliake kvapky, aj ked bez receptu by to bol asi problem, ale viete ake? Nemozte vediet ci je v usku zapal sposobeny bakteriami, alebo kvasinkami /na kazde zaberaju ine kvapky a tie nespravne stav len zhorsia/, alebo ci nema v usku cudzie teleso, napr. osinu, tu s kvapkami von nedostanete. Takze co najskor navstivte veterinara, kym nie je problem len v zaciatku, jednoduche vysetrenie a liecba Vas isto budu stat menej, ako ked problem podcenite a bude treba riesit dlhotrvajuce, neliecene ochorenie a jeho nasledky.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron