Srsť

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Srsť

Poslaťod Lucia.ja » 25. Nov 2008, 19:13

ahoj. mám taký problém. alebo skôr Emanuela moja írska seterka má problém. no už je november, snehu po kolená a ona ešte stále nemá zimnú hustejšiu srsť. mám pocit že jej nestihla dorásť, stále má tú letnú a keďže vonku už aj mrzne začína to byť problém... neviem je to niečím čo jej chýba v strave? alebo niečo závažnejšie?
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 1. Dec 2008, 13:47

Neviem aká stará je Emanuela a či predtým mala srsť v poriadku. Bez toho sa neviem vyjadriť.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lucia.ja » 1. Dec 2008, 17:51

Ema má skutočne nádhernu srsť, na dotyk hodvábnu, žiadne problémy sme predtým nemali. Práve preto ma to prekvapuje najviac. a aby som nezabudla má 17 mesiacov.
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 2. Dec 2008, 18:34

Bolo by vhodné aby kvalitu jej srsti niekto- kto tomu rozumie- posúdil na "živo". Je možné že nemá podsadu, alebo len nedostatočnú. Ak je chovaná v byte nebude mať nikdy plnohodnotnú zimnú srsť. To že sa Ti zdala krásna, neznamená, že kvalita je primeraná plemenu. Na základe len stručnej anamnézy neviem viac povedať.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lucia.ja » 2. Dec 2008, 19:05

Ona je prevažne chovaná vonku a preto ma to trápi. Čo sa ešte tej srsti týka jej kvalitu chválilo už viacero ľudí aj keď to nie je argument lebo medzi nimi žiaden odborník. Takže si myslíte že by som s ňou mala zájsť k veterinárovi? Nechcela som tam ísť kvôli maličkosti ale ak to má byť vážne návštevu nebudeme odkladať....
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 9. Dec 2008, 18:02

ak Ťa to trápi, tak to nie je maličkosť a predsa ak je chovaná vonku a nie je dostatočne pripravená na zimu, možno návštevou u veterinára predídete niečomu vážnejšiemu
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron