prvý pôrod sučky

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

prvý pôrod sučky

Poslaťod mishulik23 » 20. Okt 2008, 19:49

Dobrý deň. Máme dvojročnú sučku kríženca a približne o dva týždne by mala porodiť šteniatka. Keďže zatial nemám skúsenosti s pôrodom a následnou starostlivosťou, chcela by som sa opýtať, či je niečo dôležité na čo by som nemala zabudnúť a že či hned po porode treba so sučkou a šteniatkami navštíviť veterinára alebo to stačí až ked sa pojdu prvý krát očkovať. A neviem či mám dobré informácie že prvé očkovanie šteniatok je až v druhom mesiaci. Je to pravda? ďakujem za rady. Miška
Obrázok užívateľa
mishulik23
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 27. Apr 2008, 19:03

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 25. Okt 2008, 20:13

Určite si obstaraj knihu, v ktorej sa o pôrode i následnej starostlivosti dočítaš všetko. Na trhu ich je množstvo, dá sa vybrať. Tu by to zabralo veľa riadkov, radšej niečo okolo šteniatok.
Nie je potrebné hneď po pôrode nikam s nimi chodiť, jedine ak by sučka nebola v poriadku, mala napr. teplotu, bola apatická- treba s ňou navštíviť veterinára. So šteniatkami k nemu treba ísť v treťom týždni života, vtedy sa prvý krát odčervujú a po tom termíne je vhodné ich aj začať prikrmovať- o (tom sú v knihách rady tiež) a podľa ich počtu a kondície iste poradí aj veterinár. Do očkovania v druhom šiestich týždňoch ich treba odčerviť dva- tri krát.
Veľa šťastia
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron