poštípla ju včela

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

poštípla ju včela

Poslaťod maculik78 » 5. Sep 2008, 9:22

moju fenku poštípla včela do labky,žihadlo som vybral a natrel jej to octanovou masťou.čo treba ešte urobiť pes je vyplašený
maculik78
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 19. Apr 2008, 11:45

Poslaťod lucik » 5. Sep 2008, 21:48

pokial nema alergicku reakciu, tak to nechaj tak. zamestnaj havine hlavicku - hraj sa s nou, alebo ju niecim unav - proste nech na to nemysli.. nas (mna aj fenu) minuly tyzden tak postipali lesne vcely, fenula sa prisla zalovat, zalahla a triasla sa.. kedze to bolo pri treningu v lese, napadlo ma, ze sa nebudeme lutovat, dala som ju vycvikarovi a ja som utiekla schovat sa, on ju vypustil hladat ma.. potom sme isli k potoku, tam si schladila labku, ja ruku a kedze som sa tvarila, ze je vsetko ok, ani ona to nejako neprezivala.. na druhy den mi ruka opuchla a jej nic nebolo :D
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod maculik78 » 6. Sep 2008, 14:27

lucik píše:pokial nema alergicku reakciu, tak to nechaj tak. zamestnaj havine hlavicku - hraj sa s nou, alebo ju niecim unav - proste nech na to nemysli.. nas (mna aj fenu) minuly tyzden tak postipali lesne vcely, fenula sa prisla zalovat, zalahla a triasla sa.. kedze to bolo pri treningu v lese, napadlo ma, ze sa nebudeme lutovat, dala som ju vycvikarovi a ja som utiekla schovat sa, on ju vypustil hladat ma.. potom sme isli k potoku, tam si schladila labku, ja ruku a kedze som sa tvarila, ze je vsetko ok, ani ona to nejako neprezivala.. na druhy den mi ruka opuchla a jej nic nebolo :D


díky už je fit
maculik78
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 19. Apr 2008, 11:45

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 24. Sep 2008, 14:32

Postup bol absolútne správny, ak je možnosť, ochladenie miesta vpichu by tiež prospelo.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron