Zdurené prsné žľazy

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Zdurené prsné žľazy

Poslaťod zuzka25 » 21. Júl 2008, 10:54

Dobry den,

mam fenku bigla, ma 3 roky a pred 3 dnami mala porod. Teraz som si vsimla, ze prve dve prsne zlazy ma zdurene, ostatne najma zadne su v norme. Tak sa chcem spytat, ci je to normalna reakcia alebo to treba nejako riesit. Mala 8 steniatok, neboli cistokrvne a nemohli sme nechat bohuzial vsetky. Nechali sme jej 2 steniatka. Dakujem velmi pekne za odpoved.
zuzka25
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 21. Júl 2008, 10:47

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 22. Júl 2008, 11:55

Zdurenie je veľmi široký pojem, ale predpokladám, že sa jedná o normálne naplnenú mliečne žľazy vzhľadom na laktáciu- tvorbu mlieka. Žľaza sa upraví, keď nebude taká veľká potreba mlieka. V prípade, že by mala aj teplotu, treba ju ukázať veterinárovi.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzka25 » 22. Júl 2008, 16:35

MVDr. Jana Freyová píše:Zdurenie je veľmi široký pojem, ale predpokladám, že sa jedná o normálne naplnenú mliečne žľazy vzhľadom na laktáciu- tvorbu mlieka. Žľaza sa upraví, keď nebude taká veľká potreba mlieka. V prípade, že by mala aj teplotu, treba ju ukázať veterinárovi.


Dakujem pekne za odpoved. Dnes som jej uz take citelne zdurenie nenahmatala, zlazy su myslim v poriadku.
Zaroven sa chcem spytat, odcervena bola 22.5. a povodne sme ju chceli opat odcervit zaroven so steniatkami, ale dnes som si vsimla, ze rano mala normalnu stolicu a teraz poobede mala trochu hnacku a suchala si zadok. Chcem sa teda uistit, ci ju mozme hned odcervit, hoci to bude po 2 mesiacov, nie po troch ako sa odporuca. Dakujem este raz za odpoved.
zuzka25
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 21. Júl 2008, 10:47

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 1. Aug 2008, 12:57

Odčerviť ju môžete, nič tomu nebráni, ale to nemusí byť pravá príčina hnačky a šúchania. Napokon šteniatka treba tiež už v treťom týždni veku odčerviť prvý krát.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron