nakrytá sučka

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

nakrytá sučka

Poslaťod Mishurin » 28. Dec 2007, 22:37

dobrý den. Mám sučku čivavy 8 mesačnej ktorú náhodou nakryl pes čivavy.Chcela by som vediet aké to može mať následky.Co sa dá spravit preto aby sučka nezostala gravidná.
Mishurin
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 6. Máj 2007, 17:29

Poslaťod Tara » 29. Dec 2007, 0:05

Dobry den, my mame sucku NO, ma dva roky, V buducnosti ju planujeme uchovnit a tiez nam ju nahodou nakryl cudzi pes. Isli sme k veterinarovi dal nam dve injekcie, prva sa pichne na treti den a druha na piaty den od nakrytia. Ako pisete sucka ma osem mesiacov, cize sa zrejme hara prvykrat, to znamena, ze este nie je dostatocne pohlavne vyvinuta na to aby mala steniatka. Sucka sa este vyvija, cize by jej nechanie steniatok urcite zdravotne neprospelo. Odporucam Vam zajst k veterinarovi, ten urcite vie, co treba robit. Prajem pekne chvile s Vasim psikom
Tara
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 30. Dec 2007, 17:55

Ihneď, ani tri dni po nakrytí nie je isté, že je sučka gravidná a "prerušenie injekciou" po nakrytí je hormonálny zásah do mladého organizmu!
V dnešnej dobe existujú pomerne jednoduché metódy na zistenie cytologického, teda aj hormonálneho stavu, čiže gravidity a na základe toho sa má odborník rozhodnúť o ďalšom postupe. Sú už aj iné "injekcie", ktoré sa dajú podať aj neskôr, keď už je jsné či je to gravidita.
Ďalej NO dospieva neskôr ako čivava a čivava má omnoho citlivejší organizmus ako NO, takže tu nemožno rozhodne voliť paušálny prístup. Rozhodne sa treba obrátiť na veterinára, ktorý má prax pre malé zvieratá. :!:
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Tara » 30. Dec 2007, 19:44

Mishurin, ospravedlnujem sa.
Tara
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Nechtěné nakrytí - přerušení březosti

Poslaťod M@co » 30. Dec 2007, 21:28

zo stránok MVDr. Libuše Štorkovej

Potvrzení, zda skutečně k nakrytí došlo je možné do 24h po spojení. Provede se vaginální stěr, v kterém se v pozitivním případě objeví spermie. Po uplynutí 24h už není záchyt spermií příliš spolehlivý.

Řešení nechtěného nakrytí a případné březosti může být následující: více o nechtěném nakrytí
Obrázok užívateľa
M@co
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 15. Dec 2007, 0:20

Poslaťod rea » 31. Dec 2007, 1:51

Tara, prosím, informoval vás veterinár aj o vedľajších účinkoch a možných dôsledkoch?
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Tara » 31. Dec 2007, 16:02

Nie, spytal sa kolko bola prec, my sme povedali, ze cosi cez dve hodiny. Podla mna k spojeniu doslo som si na 99percent ista, pretoze sa potom stale cistila.
A ty vies ake mozu byt vedlajsie nasledky???
Tara
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron