EPI u kokera

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

EPI u kokera

Poslaťod amaris1 » 12. Aug 2007, 18:35

Dobry den pani doktorka,
nasej 2-rocnej kokerke v piatok diagnostikovali exokrinnu pankreaticku insuficienciu. Momentalne uziva enzymy s jedlom a hypoalergicke granule RC. Chcela som sa Vas opytat, aku stravu odporucate po tom, co zmiznu akutne symptomy. Alebo bude musiet jest tieto granule uz stale? Tiez by ma zaujimalo, ci existuje aj ina vhodna znacka kvalitnych granul, prip ci jej mozme davat varene jedlo a ak ano, ake. Na internete som narazila na granule First mate http://www.pesamacka.sk/produkt.php/cPa ... cts_id/810 zaujimalo by ma, co si o tom myslite, ci by to bolo pre nasu havinu vhodne, kedze to obsahuje tie enzymy takze by sme jej uz nemuseli extra pridavat ale boli by uz v krmive. Navyse sa mi zda, ze zlozenie tychto granul je lepsie ako RC.
Samozrejme sa planujeme o tom poradit aj s nasim veterinarom, len som chcela pocut viacere nazory.
Za odpoved vopred velmi dakujem.
amaris1
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 12. Aug 2007, 13:43

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 14. Aug 2007, 10:29

Vo Vašom prípade je odpoveď jednoduchá, jedno aj druhé krmivo je dobré a kvalitné, môžete sa rozhodnúť podľa toho ako to bude Vaša sučka prijímať a ako sa bude po ktorom cítiť. Aj tu sú individuálne rozdiely a nedá sa to paušalizovať. Čo vyhovuje jednému, druhému s tou istou dgn nemusí. Každopádne doporučujem podávať enzýmy dlhšie, aj keď sú do istej miery v krmive obsiahnuté. A tiež doporučujem krmnú dávku rozdeliť min. na 2 porcie - ráno a večer. Ale to asi už viete.

Skoré vyzdravenie :)
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron