nieco divne - nie je to vsak exoftalmus...

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

nieco divne - nie je to vsak exoftalmus...

Poslaťod daniela gasparovicova » 13. Júl 2007, 17:52

ahoj, mala by som na vas otazku, este som sa s takymto pripadom nestretla... operovali sme suku, kt mala vodnatielku, resp sme jej zaviedli drenaz aby mohla voda z brusnej dutiny von... aplikovali sme betamox potrebnej davky... a na druhy den prisli so psikom, kt bol v poriadku, avsak ocne bielka ma enormne zvacsene a vycnievajuce z oka... pichli sme jej iba kalcium.. vobec neviem kde by mohla byt chyba... ak by mi niekto vedel poradit, pomohlo by nam to... dakujem
daniela.)
daniela gasparovicova
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 13. Júl 2007, 17:47
Bydlisko: lachova26, bratislava

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 17. Júl 2007, 17:46

Z uvedenej anamnézy nie je jasné čo bolo príčinou pravdepodobne ascitesu, resp. čo rozumiete pod pojmom vodnatielka. Jednorázové odstránenie vody z brušnej dutiny je len symptomatologické riešenie, ale riešiť treba najprv príčinu.
Problémy s očnými bulvami môžu súvisieť so základným ochorením, alebo môžu byť reakciou na použité látky.
Určite by som hladala príčinu ascitesu, tá by iste odhalila viac. :!:
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod daniela gasparovicova » 18. Júl 2007, 14:21

my sme pricinu nezistili... poslali sme ju na vysetrenie so srdcom, snad nieco odhalia... stale vsak nie su vysledky. o dva dni boli oci v normale, momentalne nam vsak volali, ze pes im utiekol, tak hadam ho najdu co najskor... viete ako to chodi obcas s majitelmi zvierateik. dakujem za odpoved.)
daniela.)
daniela gasparovicova
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 13. Júl 2007, 17:47
Bydlisko: lachova26, bratislava

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 18. Júl 2007, 14:49

Jedine co ma este napada je problem s tlakom ktory zvysil aj vnutrocny tlak, ale po vypusteni ascitu by mal nastat skor pokles tlaku, takze mi to nedava logiku.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod daniela gasparovicova » 18. Júl 2007, 15:14

ano, presne toto ma napadlo ako prve, ci to nahodou nemohlo sposobit prirychle uvolnenie vypotku z brusnej dutiny... pertoze ked sme ju narezali, vytieklo z nej asi 10 litrov.... a stale to nebolo vsetko. povodne sme mali vybrat maternicu, no pri tomto stave to bolo nemozne. dufam len, ze ju najdu a pridu, ved nemoze byt so stehmi a drenazov tak dlho...
daniela.)
daniela gasparovicova
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 13. Júl 2007, 17:47
Bydlisko: lachova26, bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron