Strata pigmentu?

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Strata pigmentu?

Poslaťod ladymacbeth » 2. Júl 2007, 11:19

Asi 2-3 týždne dozadu som si všimla, že nášmu 13 mesačnému kocúrikovi sa začína meniť farba srsti. Ide zatiaľ len o cca 5cm fliačik na zadnej časti chrbátika. Srsť, pôvodne na tomto mieste čierna, naberá taký nedefinovateľný odtieň vďaka tomu, že niektoré chĺpky začínajú akoby strácať pigment - šedivejú od korienkov, konce sú stále čierne.
Neviete, čím to môže byť spôsobené?
Kamoškina čierna labradorka mala problém s "červenením" srsti kvôli tuším vysokému obsahu betakaroténu v granuliach - stačilo zmeniť značku granúl a všetko bolo opäť v normále.
Preto ma napadlo, či to s Morgothom nemôže mať tiež niečo do činenia so stravou...
Ďakujem.
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 6. Júl 2007, 12:17

Vasmi kocurikovi sa pravdepodobne meni srst na "dospelacku". Niekedy sa meni nielen kvalita ale aj odtien ci farba srsti.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ladymacbeth » 6. Júl 2007, 15:37

Aaha, tak to som zvedavá, ako budeme dospelácky vyzerať :)
Ďakujem za odpoveď.
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron