vyvolanie zvracania u psa

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Kolko krat ste menili veterinara?

nikdy
2
33%
1 krat
2
33%
2 krat
1
17%
3 krat
1
17%
viac krat
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 6

vyvolanie zvracania u psa

Poslaťod zuzupes » 22. Máj 2007, 12:30

Dobry den, mam taku otazku:
ale pred pol rokom moja fenka zozrala vonku igelitovy sacok aj s dakym obsahom.volala som veterinarovi co robit a on ze nic, ze to vyde same von.a ja ze ci neni nieco na vyvolanie zvracania a on ze u psov nie!
ale mi to nedalo a este som cinkla inemu a ten povedal ze treba okamzite prist a podal jej peroxid vodika a do 20tich minut to cele vyvratila.
o mesiac na to zas zozrala lopticku a tak sme k nemu leteli. zas jej podal ten peroxid a zaplatili sme cca 150sk. ked som sa spytala veterinara ake to je riedenie peroxida ze popripade (co dufam ze to uz nebude nikdy treba, ale clovek nikdy nevie) by som jej ho podala aj sama a on povedal ze to je peroxid este s niecim ze to jej ja nemozem dat. neviem ci to nieje z dôvodu zarobenia si.pretoze pracujem v lekarni a vpohode si mozem vsetko zohnat, ale si myslim ze staci ten peroxid - a teraz ta otazka ake mnoztvo peroxidu a kolko percentneho na 25kg psa?
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 25. Máj 2007, 11:52

Vas veterinar postupoval spravne ked Vam povedal ze nemozete davat peroxid vodika psovi. Vy nemozete vediet co sa stane, ci to Vas psik vyvracia ci mu to niekde nezostane, ci sa nahodou nezacne dusit zvratkami. Okrem toho nie pri kazdom cudzom telese sa smie vyvolavat zvracanie. Moze nastat plno komplikacii a toto osetrenie naozaj patri do ruk odbornika.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzupes » 25. Máj 2007, 12:12

Dakujem velmi pekne za odpoved, mate pravdu.nanapadli ma tie komplikacie. s pozdravom Zuzana
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron