Glaukóm u psíka

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Glaukóm u psíka

Poslaťod mirinda007 » 28. Apr 2007, 23:11

Mám 10-ročného kríženého psíka. Na pravom oku sa mu asi pred 2 mesiacmi urobil glaukóm. Veterinár mu dal Diluran, Garasone, Framykoin a Azulen. Posledné 2 týždne užíva už len Diluran. Nemám pocit, že by mu to pomáhalo, oko má celé krvavé, hoci už nie také veľké a "vodné" ako keď Diluran neužíval. Pri poslednej návšteve mi veterinárka dala nepriamo najavo, aby som toho starého orecha nechala tak.
Viem, že je už starý, ale to pre mňa nie je dôvod nechať ho utratiť, keď to nie je nevyhnutne nutné.
Predtým, než to začalo, bol energický, hravý, trojročné feny od susedov pri ňom vyzerali ako starenky. Teraz je pomalý, schudnutý, "pomätený", nežerie. To sú vedľajšie účinky diluranu, ako som sa dočítala. Mám navštíviť iného veterinára, alebo ho mám naozaj nechať tak?
Ďakujem.
mirinda007
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 28. Apr 2007, 21:34

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 8. Máj 2007, 19:21

Určite je pred ukončením vyšetrení predčasné byť skeptický. Glaukóm podľa popisu bo pravdepodobne komplikovanejší, a buď bol spojený aj s keratitídou /zápalom rohovky, možno aj vredom/, alebo naozaj s veľkým vnútroočným tlakom. Glaukóm treba liečiť komplexne, nie je to len ochorenie oka. Psík by mal dostávať aj geriatriká a zrejme by potreboval celkové vyšetrenie, ktoré by viedlo ku komplexnej liečbe. Preto ak sa týmto smerom neuberá Váš/a/ veterinár, vyhľadajte také pracovisko, kde ku každému psovi pristupujú ako k pacientovi, ktorému treba venovať dostatočnú vážnosť. Desaťročný pes nie je tak starý, aby ho bolo nutné odpisovať.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mirinda007 » 10. Máj 2007, 16:36

Ďakujem za dodanie optimizmu :lol:
Inštitúcia, v ktorej sme so psom boli, si hovorí Veterinárna klinika a pracujú v nej 3 lekári. Vyšetrenie pozostávalo z toho, že lekárka si pred neho sadla, ani sa ho nedotkla (oftalmoskop nehrozí) a povedala: húúúúúúúúúúúúú, to je hrozné! Ale on už je starý, je to chronické!
mirinda007
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 28. Apr 2007, 21:34


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron