Tmavá lysinka

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Tmavá lysinka

Poslaťod keit » 17. Apr 2007, 11:53

Dobrý deň, môjmu psíkovi /kríženec 6,5r./ sa cca pred rokom začala tvoriť pred uškami /kde je vstup do zvukovodu stej strany/ kruhová cca 2cm priemer lysinka, srsť nevypadala úplne len sa preriedila a presvitá tmavá koža i keď môj psík je bielej farby a kožu má ružovkastobielu, čo to môže byť? nemokvá to ani si to neškriabe, ďakujem
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 23. Apr 2007, 13:13

Dobry den, pravdepodobne sa jedna o vekom sposobenu hyperpigmentaciu ( stmavnutie koze) a lokalne preriedenie srsti. Pokial je koza zdrava psik sa neskrabe a miesto vypadanej srsti sa nezvacsuje alebo nezacina srst chybat aj na inych miestach tela, je vsetko v poriadku.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod keit » 24. Apr 2007, 11:39

ďakujem pani doktorka za odpoveď ale práve som si všimla že už sa mu spravila ďalšia taká "lysinka" aj na ušku nemôže to byť aj hormonálneho charakteru? začalo sa mu to robiť pred rokom v marci práve vtedy keď začal mať problémy s prostatou- zväčšenie - cysty. ďakujem
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 25. Apr 2007, 11:30

Ak sa takto zmenena koza objavuje uz na viacerych miestach, je mozne ze to moze byt sprievodny jav ineho ochorenia. Ako ste spravne napisali, aj hormonalne problemy sa casto prejavuju zmenami na kozi, hlavne alopeciou, teda preriedenim az vypadanim srsti. Neviem ako sa problem s prostatou riesil, podla vsetkeho sa u neho kastracia nerobila. Ak ma aj dalej problemy s prostatou a este aj zmeny na kozi uvazovala by som na Vasom mieste o tejto moznosti terapie ( kastracia). V kazdom pripade by bolo vhodne navstivit veterinara, on si moze vsimnut aj ine prejavy ochorenia, ktore Vam mozu uniknut.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod keit » 25. Apr 2007, 12:29

Dobrý deň,

áno, práve cca pred 2týždňami sme po dlhom zvažovaní na odporúčanie našej veterinárky podstúpili kastráciu nakoľko mal už skutočne veľké problémy. Na budúci týždeň ideme na kontrolné sono tak tie lysinky jej ukážem. Ďakujem a želám krásny deň :)
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron