Hnačka

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Hnačka

Poslaťod Lada » 11. Mar 2007, 11:57

Dobrý deň. Prosím Vás poraďte mi čo mám robiť. Moja sučka má 4 mesiace. Odčervená bola naposledy v januári. Doteraz sme nemali žiaden problém. Nebolo to asi tak dávno caa.pred 2 týždňami sa jej objavila hnačka, trvalo to asi tak 2 dni. Myslela som, že to mohlo vyvolať prasačie uško alebo raputka na ohrýzanie. Teraz sa jej to objavilo znova trvá to caa týždeň začalo to tým, že sme jej dali varené kuracie stehienko-mäsko bez soli. Na druhý deň som zmiešala dve krmivá Happy Dog a Acanu 1:2 lebo sme chceli prejsť na iný druh krmiva to by mala ešte tak na 1.5 mesiaca. Strašne jej to chutí ale znova pokračovala v hnačkovaní. Od včera som jej uvarila ovsenné vločky vo vode, hovienko doteraz nebolo žiadne. Čo ma znepokojuje je, že začala jesť vonku trávu a zvracať tie vločky. Neviem čo jej mám teraz dať jesť. Po granulách hnačkuje a po vločkách zvracia. Ciká viac a častejšie ako obvykle a skoro vôbec nepije. Zajtra pôjdeme asi k veterinárovi ale rada by som jej pomohla.Ďakujem
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 15. Mar 2007, 15:45

Od Vasej otazky uz preslo viac casu tak pevne verim za ste navstivili veterinara a Vase steniatko je uz v poriadku
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lada » 17. Mar 2007, 17:14

:? Ano boli sme u veterinára. Popočúval ju a zmeral teplotu, povedal, že má zvýšenú teplotu a píchol jej antibiotiká na 5 dní. Konečne prespala celú noc. V piatok ráno po nočnej nás doma čakalo zase veľa kopiek sračkových hovienok a túto noc od 2 do 6 ráno 4 sračkové hovienka. Ráno som jej opäť prebrala a rozdelila to krmivo a dostal už len Happy Dog zaťiaľ od rána nebolo ešte žiadne hovienko.
13 som ju odčervila. A už nechcem dávať vločky, lebo je z toho stále hladná priberá a veľa ciká a pritom nepila vodu.
Neviem ako ju mám krmiť, či sa jej stav zlepší. Chcela by som prejsť na iný druh krmiva bez kuracej múčky ale keď ona má takéto problémy tak neviem ako to urobiť. Nieje to bohviečo keď idem spať o 22h a zobudí ma na to o 2 h. ráno, a musím utierať sračky a čúrance a potom nemôžem zaspať a o hodinu vstávam do práce. To nerobila ani keď bol 2 mesačné šteniatko
Ešte počkám deň dva či sa jej stav zlepší a keď nie opäť pôjdeme zas k veterinárovi.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 20. Mar 2007, 18:35

Ak ma pes hnacku aj teplotu, treba mu dat ATb ale aj nieco proti hnacke. Ak Vam veterinar nic nedal. mozete dat Smectu alebo cierne uhlie. Minimalne jeden den nesmie dostat ziadne krmivo iba vodu popripade cierny caj ak ho vypije. Druhy den ma byt dieta....na kasu rozvarena ryza, mozte ju ochutit troskou bujonu. Neviem ake vlocky ste davali ale ak klasicke ovsene tie nie su najvhodnejsie. Namiesto ryze mozte pouzit vlocky od firmy Happy dog, ktore su dietne zalievaju sa vodou na kasu. Bude z nich viac cikat lebo tym prijima viac vody. Az ked hnacka ustupi mozte zacat krmit granulami, ale aj to len postupne...
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lada » 20. Mar 2007, 20:08

Ďakujem za radu. Aspoň to poslúži aj iným keď budú mať ten problém.
Našťastie sa to už zlepšilo, nieje to ešte to čo bývalo ale je to lepšie. Majte sa.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron