lokalizator

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

lokalizator

Poslaťod mata » 22. Apr 2006, 22:22

Ahojte,

chcem sa spytat ci je na Slovensku dostupne nieco ako lokalizator v pripade, ze sa Vam strati psik, alebo ho Vam ho ukradnu... :?: Ak ano na koho sa mam obratit...

Dakujem

M.
mata
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 22. Apr 2006, 22:18

lokalizator

Poslaťod matav » 23. Apr 2006, 13:11

Este som nepocula o tom zeby to niekto mal,viem si to predstavit asi ako ze by mal pes na obojku vysielac a ty antenu-prijimac(ci opacne?) :roll: ,nieco na sposob radiolokacneho behu :oops: :shock:
Neviem si predstavit,ze by som s takou konskov antenou mala stopovat psa :roll: :lol:
Dobry postreh,som zvedava co pripoja ostatni... :D
Obrázok užívateľa
matav
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 18. Mar 2006, 0:14
Bydlisko: TT

Poslaťod maťo » 23. Apr 2006, 13:30

Tak to si tiež neviem predstaviť,mimochodom,ak by ho ukradli,nieje nič ľahšie,ako mu dať obojok dole :?
maťo
 

Poslaťod Hosť » 23. Apr 2006, 14:04

nemyslis ty nahodou chip co sa im dava pod kozu?]
lebo ja si to tiez neviem predstavit...
:roll:
Hosť
 

lokalizator

Poslaťod mata » 23. Apr 2006, 18:14

Myslim čip, ktory sa dava pod kozu, ale to mi vie niekto aj vystopovat kde sa ten psik nachadza???

M.
mata
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 22. Apr 2006, 22:18

Re: lokalizator

Poslaťod Ingrid » 23. Apr 2006, 18:43

mata píše:Myslim čip, ktory sa dava pod kozu, ale to mi vie niekto aj vystopovat kde sa ten psik nachadza???

M.


Nie :?
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Hosť » 23. Apr 2006, 19:15

no myslim,ze vystopovat psik sa ti nebude dat,ale ak sa najde, a ma cip, tak sa mu prilozi take zariadenie ku krku (miesto ulozenia cipu) a potom ukaze jeho identifikacne cislo,podla ktoreho sa psik vrati majitelovi :wink:
inak teraz by to tak uz malo byt u kazdeho psa...
Hosť
 

mikrocip

Poslaťod matav » 23. Apr 2006, 20:49

Anonimny-Este nemusi mat kazdy pes mikro cip :wink: Staci bud tetovanie alebo mikrocip :wink: Aspon mna tak informovali na veter.klinike,ked som mojmu tetovanemu steniatku chcela dat nastrelit mikrocip,tak ma upozornili ze to nemusim davat pokial ma viditelne tetovanie :)
Obrázok užívateľa
matav
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 18. Mar 2006, 0:14
Bydlisko: TT

Poslaťod Mary » 23. Apr 2006, 21:22

tak, ale menej bolestive a jednoduche je čip ako tetovanie..Čip sa zavadza behom sekundy injekčnou striekačkou(ihlou).Ked ti niekdo ukradne psa,bude musieť ist niekedy na veterinu a tam k nemu priložia pristroj (vyzera to ako ručny zisťovak kodov čo použivaju predavačky pri kase) a zistia že pes patri niekomu inemu.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 25. Apr 2006, 9:17

A koľko taký čip stojí?
Hosť
 

Poslaťod Jaro » 25. Apr 2006, 11:44

lokalizator na psa existuje pouziva sa na durice a brlohare . jeho cena je cez 20 000sk
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

mikrocip

Poslaťod matav » 25. Apr 2006, 13:38

Anonimny-ja som v TT za mikro cip a EU pas platila 1200sk...
Neviem ale ci je to vsade cenovo rovnake... :roll:
Obrázok užívateľa
matav
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 18. Mar 2006, 0:14
Bydlisko: TT

Poslaťod offca » 25. Apr 2006, 13:41

najnižšiu cenu som počula 800.- , ale kde to bolo, nepoviem.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 25. Apr 2006, 14:37

Keby nas take nieco skor napadlo ze existuje,tak dnes nemusime smutit za nasim 4rocnym ciernym vlciakom,ktoreho nam pred 3tyzdnami ukradli.Ktovie na ake ucely.Byvame v Krompachoch a uz pomaly 2roky tu kradnu psi.A myslim ze nie na gulas,lebo takych kadejakych bastardikoch co pobehuju sami nevezmu.Väcsinou su to sami vlciaci.Kto ma s tym nejake skusenosti,alebo vie poradit?
Hosť
 

lokalizator

Poslaťod Hosť » 25. Apr 2006, 16:32

Ved prave tomu som sa chcela vyhnut, ak sa uz v dnesnej dobe da nejako tomu predist, tak tomu chcem zabranit uz dopredu. Nechcem si potom vycitat, co som vsetko mohla urobit... :roll:

A kde mozem taky lokalizator kupit?
Hosť
 

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron