plemena

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

plemena

Poslaťod Naty » 15. Apr 2006, 19:37

Ahojte, neviete ake su povahove rozdiely medzi lendseerom a nowofoundlanom? A medzi al. malamutom a sib. huskym?
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

pre Naty

Poslaťod matav » 15. Apr 2006, 21:24

Toto si sa uz pytala na www.dog.sk nie?
Obrázok užívateľa
matav
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 18. Mar 2006, 0:14
Bydlisko: TT

Re: pre Naty

Poslaťod Naty » 15. Apr 2006, 21:41

matav píše:Toto si sa uz pytala na www.dog.sk nie?

Nie, tam sa to pytala moja kamoska, lebo ja som vtedy mala pokazeny PC. Ale pisem to znova sem, lebo tam som dostala len jednu normalnu odpoved.
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

pre Naty

Poslaťod matav » 15. Apr 2006, 21:52

Ja len tak,ze uz som to niekde citala...Ja Ti zial neporadim :( ,chovam labradorov...
Ale je pravda ze väcsinou na dogu sa normalnej odpovede nedockas :roll:
Obrázok užívateľa
matav
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 18. Mar 2006, 0:14
Bydlisko: TT

Poslaťod SH a perzska macka:) » 15. Apr 2006, 21:59

Ahoj, ja mam akurat stena SH, ale mozem ti pvedat aspon to co som sa ja dozvedela...
Takze Sib. husky je kludne plemeno neni vhodne na strazenie aspon urcitym sposobom nie, lebo ma velmi rad a je priatelsky k ludom, co sa tyka povahy.... Potrebuje vela pohybu...! :D Je to stredne plemeno a taktiez moc nevazi..... sucky od 16-22kg a psy od 22-28kg....
Alijassky malamut aj medzi tym sme sa doma rozhodovali, je povahovo taktiez mily k ludom a tiez potrebuje vela pohybu!!!! vazi viac ako sib. husky, od tych 38-45kg....
Obi dve plemena su severske, takze mozu posluchat clenov rodiny s ktorymi su denno denne v styku , tak isto ako majitela..!
Ak budes chciet vediet viac kludne sa spytaj :D :D :D
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 15. Apr 2006, 22:07

a este som chcela dodat:
ze malamut je akor na dlhsie trasy, ale ide trochu pomalsie....
a husky je rychlejsi a vydrzi o cosi menej....
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod Naty » 15. Apr 2006, 22:14

SH a perzska macka:) píše:a este som chcela dodat:
ze malamut je akor na dlhsie trasy, ale ide trochu pomalsie....
a husky je rychlejsi a vydrzi o cosi menej....


dakujem. a su rovnako priatelski a mili? a niekde som citala, ze huskyho nesmiem pustat z voditka, lebo ze ma sklony bezat a nezastavit sa alebo daco take, je to pravda?
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod SH a perzska macka:) » 16. Apr 2006, 9:19

Naty, ano su rovnako mily a priatelsky :D
tieto plemena sa nerodia s agresivitou k cloveku....
A o tom huskym je to pravda,... Proste unho je volanie divociny vacsie :D A preto ked ho pustis a mas ho akokolvek vyborne vychovaneho moze sa stat ze ti utecie......
Ako moze byt vychovany akokolvek dobre moze posluchat vsetky povely atd., ale toto je vzdy unho silnejsie, volanie diviciny... :D
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 16. Apr 2006, 9:20

no cu uz u tohtoo plemena s tym musis ratat :D :wink:
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod Baluma » 16. Apr 2006, 9:23

SH a perzska macka:) píše:
tieto plemena sa nerodia s agresivitou k cloveku....

hm, ja mam len jednu otazku, ktore plemena sa rodia s agresivitou k cloveku?
Obrázok užívateľa
Baluma
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 23. Jan 2006, 20:25
Bydlisko: Poprad

Naty

Poslaťod Naty » 16. Apr 2006, 9:38

A malamut to nerobi?
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod SH a perzska macka:) » 16. Apr 2006, 9:55

baluma- ja hovorim len o tychto konkretnych plemenach, nie o inych...!
Vies tieto plemena, aj ked vyrastu tak niesu agresivne, ale priatelske k cudzim ludom.... Ale taky doberman ... tak ten by ma isiel roztrhat, keby tam nebol majitel....Proste tie ktore su urcene na strazenie suu zvacsa v dospelosti agresivne voci cudzim!!!!! Samozrejme sa hnednenarodia s agresivitou k cloveku, ale v dospelosti by som povedala, ze ich k tomu nieco potlaca....
Naty- malamut ti to neurobi, ale musi byt dobre vycviceny na tvoje zavolanie :wink: A malamut je trpezlivejsi k detom....Ale hovori sa, ze musis davat pozor, ked sa bude hrat s detmi....alebo take nieco....
Ale neviem preco???? Mozno, ze su mensie a bude ich brat ako nieco ine....Na to sa skus spytat radsej niakeho chovatela malamutov :wink: :D
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 16. Apr 2006, 10:08

husky ma tiez velmi priatelsky vztah s detmi :D Je vsak viac slobodomyselny a tvrdohlavejsi..... preto jeho vychova je tazsia :D
Ale keby si ho chcela tak to zvladnes :wink:
A ja si este myslim, ze sucky su menej tvrdohlavejsie a vedia sa lepsie prisposobit k urcitemu cloveku :wink: :D
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod offca » 18. Apr 2006, 7:54

tato diskusia bude ešte pernááá....

SH, takto priamo nesmieš nikdy hovoriť...vždy možeš niekoho uraziť a majitel a chovatel takych dobermanov ti to vždy rad vyvrati. Hoci aj tvrdšie.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Baluma » 18. Apr 2006, 9:00

offca píše: majitel a chovatel takych dobermanov ti to vždy rad vyvrati. Hoci aj tvrdšie.


a nie len majitel a chovatel, ja mam napr. ulpne inu skusenost s dobermanmi... Asi sa mi ti agresivni vyhybaju... :lol:
Obrázok užívateľa
Baluma
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 23. Jan 2006, 20:25
Bydlisko: Poprad

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron