Mám jednu otázočku

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Mám jednu otázočku

Poslaťod Veja » 10. Apr 2006, 9:19

Ahojte, mám jednu otázočku, chcem sa spýtať neviete mi niekto povedať čo je za psíka na konzervách cezar? Sestre sa tento psík veľmi páči a chcela by ho len si chce najprv niečo o ňom pozisťovať aký je a tak podobne :lol: Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem :P
Veja
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 7. Mar 2006, 11:30
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod offca » 10. Apr 2006, 9:38

mam ten pocit, že tam je West highland white terrier.
Ak vyzera takto, potom je to on ->
Obrázok
je to typicky terier, dosť dominantný, hravý a tak podobne.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

:o)

Poslaťod Veja » 10. Apr 2006, 10:29

jej dakujem offca, je to on, myslíš že by nebol s nim problem v panelaku a pri malých deťoch?
Veja
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 7. Mar 2006, 11:30
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mili21 » 10. Apr 2006, 10:46

podľa mňa by s ním nemal byť problém hlavne v paneláku to skôr pri rodinnom dome by bol startený.

Možno ťahšie ho bude naučiť povely ale nepoznám toto plemeno tak to neviem posúdiť.

Prajem veľa zdaru.
Zdraví všetkých Mili
Mili21
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 13. Mar 2006, 15:06
Bydlisko: Košice

Poslaťod Mili21 » 10. Apr 2006, 10:48

Chcela som napísať v rod. dome stratený ( ako myslím vonku na záhrade
Mili21
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 13. Mar 2006, 15:06
Bydlisko: Košice

Poslaťod offca » 10. Apr 2006, 11:35

Je to také šidlo, dosť vzrušive na hocičo a naozaj dosť dominantne voči psom, neviem, ako vnima ludi a deti, to by bolo na mieste sa pytať niekoho, kto ma skusenosti s nim.
Ja by som ale k detom asi iny ty psa, nie tieto šahnute teriery :)
Neuražať sa! :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

:o)

Poslaťod Veja » 10. Apr 2006, 12:17

offca a akého psíka by si teda radila? zatiaľ len vyberajú tak majú ešte možnosť si to rozmyslieť
Veja
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 7. Mar 2006, 11:30
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod anitram » 10. Apr 2006, 13:24

ja by som skor maltezaka, ked uz sa im paci taka mala biela gulicka
ono ani nie slahnute teriery, ale vsetko zavisi aj od povahy, nejake tie crty su v plemene to je pravda, ale ked povies chovatelovi, ze chces to najkludnejsie stena z vrhu, tak ti neda maleho certa :lol:
ja som mala labradora a besnejsie stvorenie som dovtedy nevidela :twisted:
teraz mam teriera a je pravda, ze je nezmar, ale jednoducho je naucena co sa kedy smie a kedy nie
a este zalezi aj od veku tych malych deti, ale nebrala by som westa ako postrach malych deti, vela zalezi aj od vychovy
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 10. Apr 2006, 13:36

ja by som ti poradila, a nie preto, že ho am doma, teriera ineho typu:
staffordshire bullterriera.
Toto mi musi potvrdiť každy, že väčšieho milačika k detom nenajdeš...a do bytu je viac ako vhodny.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 10. Apr 2006, 15:10

Nemám osobnú skúsenosť, ale kamarát chová WWWT a má dve detičky chlapcov, bývajú v rodinnom dome. Psy sú vonku a to aj odrastenejšie šteniatka. westíky majú azda len jednu nevýhodu ich srsť. Je tvrdá a musí sa upravovať cca raz za tri mesiace. Povahovo sú k deťom veľmi vhodné. Ťahanie za nos za tlapku znášajú s kľudom. Útlejšie pinče a malé teriéry sú skôr pre staršie deti. Myslím že by nemal byť problém s teriérom v byte, len sa musí vychovať. :lol:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod tery » 10. Apr 2006, 15:55

offca,velmi sa do toho nevyznam,tak by som sa chcela opytat,ze ci je
staffordshire bulterrier to iste plemeno ako staffbul alebo stafford. dik moc
(myslim ze ci je to to iste :?: len nazov iny)
tery
 

Poslaťod offca » 11. Apr 2006, 8:39

Tery, staffordshire bullterrier je vlastne staffbull, stafford je niečo ine.
Stafford = americky staffordshire terrier, je stredne velky, mohutný, ale stale dosť taletickej stavby tela, možeš ho poznať s kupirovanymi ušami a vyzera takto:
Obrázok

Staffbull = malý, zavalitý, ale stale dosť ohybný, vyzor kulturistu, väčšie ličiská ako stafford a nemava kupirovane uši. Je typický svojim vztahom k ludom a špecialne k detom, je najrozširenejšim plemenom v Britanii a volaju ho tam nanny dog, čo je pes-pestunka.
A vyzera takto:
Obrázok
( TYKABUL KENNELS)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 11. Apr 2006, 11:24

offca - dobry vyber do bytu
skus pozriet Black Pepper a Dracula - podoba cisto nahodna?
http://www.foresthill.com.pl/
Hosť
 

Poslaťod offca » 11. Apr 2006, 11:56

Anonym, ja sa snažim :) ale podstata mi aj tak unika :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 11. Apr 2006, 14:22

offca píše:Anonym, ja sa snažim :) ale podstata mi aj tak unika :)


No asi sa nesnazis dost. Skus nahliadnut hlboko, hlboko do rodokmenov a mozno ta osvieti.
Hosť
 

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron