Volny pohyb psov

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Volny pohyb psov

Poslaťod Jaro » 3. Mar 2006, 16:02

pripajam citaciu zakona o lesoch s tym nemaju polovnici ako tvorcovia nic spolocne : § 31 odst.1 písm.o/ zákona č. 326/2005 o lesoch:
Na lesných pozemkoch je zakázané voľne púšťať psov okrem psov poľovníckych a služobných pri výkone povinností, alebo iné domáce zvieratá.
Porušenie tohto paragrafu je priestupok, za ktorý je možné uložiť pokutu
do výšky 30 000.-Sk.
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod sylva » 3. Mar 2006, 16:13

Tak to aby som začala šetriť :?
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Joachim » 3. Mar 2006, 16:13

Hmmm cize ked idem ja von a mam pusteneho psa polovneho so skuskami tak nemoze byt pusteny na volno lebo prave nepoluje?? Hmm dobree

A Jaro co su lesne pozemky??

Ja chodim vencit na polia napr Slovnaft :wink: a tam su tiez dajake tie stromy :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Andrea » 3. Mar 2006, 16:17

Denne chodím behať na lesnú cestu a idem cez les cca 3-4km. Psy mám na voľno. Majú zvládnuté privolanie a nie sú poľovnícke. Tiež asi začnem šetriť. :lol: :lol: :lol:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Jaro » 3. Mar 2006, 16:20

Joachim je to suvislal zalesnena plocha . Tam kam chodis vencit to nepatri pod lesny pozemok ale prejdi cez cyklisticku trat na lavu stranu a to uz je lesny pozemok dokonca je to tusim prirodna rezervacia .

za dalsie zo 100 polovnikov 100 pozna weimara tak co sa trases . za dalsie ta cast o polovnom a sluzobnom plemene si si zle vysvetlil . polovny pes moze byt na volno (ps : polovnicky pes neznamena polovne plemeno ale pes zo skuskou tj. polovne upotrebitelny) . ale vysvetli potom preco pes na pole lieta na volno v lese - weimarak je predsa stavac :D
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Joachim » 3. Mar 2006, 16:24

Jaro píše: ale vysvetli potom preco pes na pole lieta na volno v lese - weimarak je predsa stavac :D


tomuto trochu nechapem , vysvetli prosim.

Aha takze my sme celkom vpoho :D lenze ako mu dokazes ze ma alebo nema skusky teda ci je polovne potrebitelny
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Jaro » 3. Mar 2006, 16:26

citujem :Lesný pozemok - pozemok trvale určený na plnenie funkcií lesov a ostatné pozemky, ktoré slúžia lesnému hospodárstvu .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 3. Mar 2006, 16:28

"ale vysvetli potom preco pes na pole lieta na volno v lese - weimarak je predsa stavac"

toto bolo zo srandy ! :lol:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Joachim » 3. Mar 2006, 16:29

aha :D:D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod beira » 24. Apr 2007, 19:34

Je vôbec niekde miesto, kde možno psa pustiť navoľno?

Prečítala som si poľovný zákon, dokonca niekoľkokrát, pýtala som sa, kde sa dalo, pretože poľovníci tvrdia a dosť arogantným spôsobom, že môžu streliť do všetkého, čo sa hýbe v revíri a nie je zver. Lenže podľa toho zákona, ak som ho samozrejme správne pochopila, to platí len pre psy, ktoré sú bez dozoru a vyslovene prenasledujú zver. V lese si psa samozrejme nepustim, ale nevidím dôvod, prečo by som si nemohla vyjsť na lúku za záhradami a nechať ho vybehať, hlavne keď tu nikde na okolí nie je miesto vyhradené pre psy, hoci ich tu nie je málo a platíme za ne dane.
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Jaro » 24. Apr 2007, 19:41

mozes do 200m od posledneho trvale obyvaneho obydlia
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 24. Apr 2007, 20:00

Lenže tak blízko to zasa vadí ľuďom... záhrady nemajú oplotené a potrebujem ja, aby ma niekto obviňoval, že práve môj pes im serie na hriadky (hoci ja si na takéto dávam špeciálne pozor a zbieram hovná aj na poľnej ceste)? Ja tu s nimi fakt nemám kam ísť, pretože nechcem nikomu prekážať a bojím sa pripitých a nezodpovedných poľovníkov, ktorí podľa mňa prekračujú svoje právomoci.
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod čajkovič roman » 24. Apr 2007, 21:46

Ešte jedna vec. Aj ked maš trebars stavača s jesennymi skuškami,čiže polovne upotrebitelneho, je ti to ...platne lebo ho nemožeš pustit kde ty chceš . lebo ked nie si vo vojom polovnom zdruzeni tak v podstate pytliacis. Mam s tym osobne skusenosti. Najlepsie pustat psy na nepolovnej ploche ale tych nie je vela
Obrázok užívateľa
čajkovič roman
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 20. Jan 2006, 9:52
Bydlisko: Bratislava-Dolne Hony

Poslaťod Jaro » 25. Apr 2007, 6:44

cely zakon je na figu postaveny . v cesku to maju ovela lepsie osetrene , tam psa nemoze len tak hocikto strelit . a uz vobec nie ak sa jedna o polovne plemeno z absolvovanymi skuskami . nasinci sa este vela musia ucit v tomto . ale nezabudnem pripomenut aj psickarov ktori nemaju paru o rodeni mladat v terajsej dobe ci uz su to bazanty alebo zajace a ine druhy a pustaju svojich chlpacov hocikde hlavne nech sa vybeha a doma je kludny .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Volny pohyb psov

Poslaťod DKo » 25. Apr 2007, 6:59

Jaro píše:je možné
= nemusí (byť uložená pokuta) :idea:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia