Jack Russel a Srnčí Ratlík

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Jack Russel a Srnčí Ratlík

Poslaťod angi » 3. Mar 2006, 14:12

Mám doma dve sučky,Jack russela a ratlíka.Mám dve otázky: Či nemá Jacj russel niake typické kožné ochorenia?
A drhá otázka: Je normálne u ratlíka, že jej strašne vypádava srsť?
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod offca » 3. Mar 2006, 14:30

U ratlíka? Chovala som ich a nejaké ohromné vypadávanie srsti nebolo ani u jedneho.
Ale toto je strašne rozsiahla kapitola, celé kožné záležitosti.
Môže to byť len potravou, môže to byť kúpaním, môže to byť celý rad kožných ochorení a parazitov..
Ak to nie je také akutne, že by fenka mala lysiny, skúsila by som zmeniť krmivo (ak ju teda nekupeš priliš často a nie nevhodnými šamponmi).
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 3. Mar 2006, 15:47

Ďakujem za radu.Takto, keď ju chytím do ruky, ostane mi v dlani dosť vela srsti, a na brušku má taký malý flak bez srsti,-veľkosť ako 5 sk- ale asi vyhladáme lekára. ešte raz ďakujem.
Hosť
 

Poslaťod offca » 3. Mar 2006, 16:01

To je istota...nie je zač :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod bubu » 3. Mar 2006, 19:05

ja som chovala jacka russela,konkretnte fenku a jej srst vypadavala pomerne dost.... chlpy boli azda vsade.
je to fakt genialny psik :wink:
bubu
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron