Vtáčia chrípka

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Vtáčia chrípka

Poslaťod Andrea » 2. Mar 2006, 12:59

Dnes som sa dozvedela zo správ, že našli uhynutú mačku, ktorá bola nakazená vtáčou chrípkou. Doteraz bolo povedané že sú naše zvieratá bezpečné. Ako sa to prenáša? Viete niekto o tom? Je nebezpečné chodiť von, či len pri zožraní uhynutého vtáka sa môže pes-mačka nakaziť?
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Niki » 2. Mar 2006, 13:27

Chodit von vobec nieje nebezpecne. Az ked vidis ze pes/macka nieco velmi nuchá tak sa pozri co to je. Anepustaj ho k ziadnym uhynutym vtakom lebo by sa kludne mohol nakazit ale nemusi :wink:
Niki
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod rybicka » 2. Mar 2006, 13:57

Vyšla vyhláška, že slovenskí poľovníci majú právo strielať túlavých psov a mačky, kvôli vtáčej chrípke. Veľmi sa tohto obávam, lebo už sa mi stalo, že môj pes mi zožral nejakú skapacinu vrabca, alebo iného vtáka. Je to hrozné teraz. Traba si dávať pozor, aby sa vám pes nazutekal, lebo ak by pri zatúlaní prišiel o známku a nemal by ani obojok, alebo iné znamenie, že niekomu patrí, môžu ho zastreliť
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Andrea » 2. Mar 2006, 14:32

Tiež sa mi stalo že zblajzli nejakú skapacinu. Častejšie sa v tom válajú. Vtedy sa nemôžu nakaziť. Je jednoduché ísť s jedným uviazaným psom. Ale ja väčšinou behám s celou svorkou. Bývam na samote.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Andrea » 2. Mar 2006, 14:43

Práve som dohovorila s okres.veterinárom. Vtáčia chrípka nie je rozšírená a pravdepodobnosť nákazi je minimálna. Menšia ako nakazením sa besnotou. Poľovníci nemôžu strielať ak pes avidentne nemá známku al. štve zver. Inak nie. Takže média zase trošku nafukujú. :roll:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Jaro » 2. Mar 2006, 14:49

Poľovnícka stráž je oprávnená :
zadržať osoby, ktoré pristihne so strelnou zbraňou alebo s inou polovníckou výzbrojou v poľovnom revíre alebo pri neoprávnenom výkone práva poľovníctva alebo pri čine týmto zákonom zakázanom, a zistit ich totožnosť. V takýchto prípadoch je najmä oprávnená odobrať pristihnutým osobám zbrane, poľovné a chytacie nástroje, chytenú alebo ulovenú zver, prípadne i poľovného psa a fretku, vykázať ich z poľovného revíru, a ak sú neznáme, odovzdať ich polícii . Pristihnuté osoby sú povinné poslúchnuť. Odobraté zbrane a nástroje odovzdá poľovnícka stráž bez meškania políci; b) usmrcovať v poľovnom revíri psy, ktoré mimo vplyvu svojho vedúceho a vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšieho trvale obývaného domu hľadajú alebo prenasledujú zver alebo sa k nej plazia. Toto oprávnenie sa nevzťahuje na psy ovčiarske, ak sa nevzdialia od stáda viacej ako 200 m, a na psy Poľovné , slepecké, zdravotnícke, vojenské a služobné, pokiaľ sa ako také dajú rozoznať a pokiaľ sa pri výkone služby alebo pri výcviku vzdialia z vplyvu svojho vedúceho len prechodne !; c) usmrcovať mačky potulujúce sa v poľovnom revíre vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšie trvale obývaného domu alebo pokiaľ ich vo vzdialenosti kratšej ako 200 m pristihne pri pytlačení; d) polovať v poľovnom revíre na škodnú zver § 19 ods.1 písm. b) a hubiť zvieratá škodlivé poľovníctvu (pytlačiace psy, mačky a v bažantniciach ježky).
Oprávnenia podľa odseku 1 písm. b) až d) patrí aj členom polovníckych združení a užívateľ poľovného revíru ich môže preniesť aj na poľovného hosťa.
Vlastníkom psov a mačiek je zakázané nechať ich voľne behať v poľovnom revíre. V prípade ich usmrtenia môže vlastník požadovať náhradu škody len vtedy, ak dokáže, že k ich usmrteniu nedošlo za okolností uvedených v odseku 1 písm. b) až d).
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Andrea » 2. Mar 2006, 15:08

Irelevantné. Dnes v spravodajstve oznámili že sa môžu strielať všetky mačky a psy voľne pustené. To zn. mačka loviaca na poli by bola usmrtená. Pes odbehnuvší do zákruty a majiteľ nie je vidieť, odstrelený. A môže mať aj známku. Teraz majú hrubú srsť a obojky nie je vidieť. Ale našťastie to nie je pravda. V našom revíre sú poľovníci normálny a radšej kontrolujú ako strieľajú. Ak by nemali iné príkazy. Podľa OVS to tak nie je.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Jaro » 2. Mar 2006, 15:35

Andrea - reflexny obojok ! Netvrdim ze ti blbec nan nevystreli ale normalny clovek nie .
A co sa tyka maciek ako skodnej skoda nabojov na to je pes aby ich likvidoval .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Andrea » 2. Mar 2006, 15:48

Reflexný obojok ma nenapadol. Ani som sa s tým nestretla. Ale mojich si nikto nepomýli to mi môžeš veriť. Alabaja mám len ja a tiež svorka 4obrov vedená sukou 85centi, je tiež rarita. Ja som len chcela vedieť či sa môžu nakaziť ak niečo zožerú alebo ak sa v vyváľajú.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Jaro » 2. Mar 2006, 15:55

http://www.zahori.zlinsko.com/_reflex_mysl.htm takto to vyzera . pozri ak tvoji chlpaci nieco vonku zozeru tak im okrem vtacej chripky , z ktorej sa robi zbytocna panika este hrozi :besnota , svalovec ,tularemia a pod. mozes si vybrat. :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mary » 4. Mar 2006, 0:33

moja fenka žere všetko čo najde....všetko čo sa da zjesť..aj jej za to nadavam,aj dostala za to...niekedy ked ju okriknem tak to pomože a nedotkne sa,ale malokedy..
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 9. Mar 2006, 20:35

Ahoj!
Vtačia chripka!!!!Najskor to bol mor ošipanych ,potom BSE u krav a teraz vtačia chripka.Je to velky zamer o kolaps slovenskeho polnohospodarstva.Unia je unia musiš držat krok ak chceš prežit!!!!!! :oops:
Hosť
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron