Nežiadúca brezivosť

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Nežiadúca brezivosť

Poslaťod Maco » 24. Feb 2006, 7:49

Do koterca Vašej sučky (Labradora napr.) vo veku 15 mesiacov v 15. dni ruje sa dostane susedov bastard. Neviete či došlo k spojeniu. Čo urobíte? Čo ak došlo k oplodneniu? Necháte si šteniatka? Prerušíte brezivosť? A čo morálne zásady? Ak si necháte šteniatka budú bastardíky.. čo s nimi??? Nikto ich nechce tobôž nekúpi. A čo kvalita sučky? Klesne? Ovlplyvní to uchovnenie sučky? Ovplyvní to kvalitu ďalších vrhov? Ako by ste postupovali vy? Ja mám tento problém poraďte mi prosím. Obrázok
Maco
 

Poslaťod Andrea » 24. Feb 2006, 11:00

Najlepšie zájsť okamžite k veterinárovy ktorý jej napichá injekcie na prerušenie brezivosti. Kvalita feny je ohrozená pretože nemá vek na brezosť. Ukončí sa predčasne jej vývin. Utrpia kosti, zuby aj celé svalstvo. Šteniatka sa majú rodiť dospelej fenke a najlepšie uchovnenej. Ani Vás nebude tešiť starostlivosť o bastardíkov. A stojí to kopec peňazí. Od 4týždňov prikrmujete, očkovanie, odčervenie. Morálka s tým nemá nič. Zájdite za susedom nech Vám prispeje na vet. starostlivosť pri ukončení brezosti. Po tom si svojho psa určite ustráži.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod psíčkarka » 24. Feb 2006, 13:46

Súhlasím s Andreou. Určite urob tak ako ti radí.
psíčkarka
 

Re: Nežiadúca brezivosť

Poslaťod mimi » 24. Feb 2006, 17:47

Maco píše: A čo kvalita sučky? Klesne? Ovlplyvní to uchovnenie sučky? Ovplyvní to kvalitu ďalších vrhov?

Prípadnú graviditu je samozrejme vzhľadom na vek vašej sučky vhodné prerušiť.Ešte k citovaným otázkam,dospelú sučku by prípadný odchov bastardíkov nijak nepoznamenal,prinajhoršom môže mať vyťahanejšie vemienko,ale to môže mať aj po falošnej kotnosti.Takže odpoveď na tieto otázky je NIE.
mimi
 

Poslaťod Maco » 27. Feb 2006, 8:39

Ďakujem.. je mi z toho dosť nanič pretože som zásadným odporcom interrupcií, eutanázií a všetkého podobného čo berie život. Je mi moc ľúto.. ale ďakujem veľmi pekne za rady.. je piaty deň dnes pôjdeme na tie injekcie..
Maco
 

Poslaťod Andrea » 27. Feb 2006, 11:21

Je to správne rozhodnutie. Je to nepríjemná záležitosť. Ale len chvíľková, kým šteniatka môžu(netvrdím že musia) byť nešťastné celý život. :!: Držím palce, aby sa v budúcnosti podobné zálety susedného psiska neopakovali. :roll: :roll:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod ankous » 1. Mar 2006, 21:18

Stavaju sa aj take prihody....rozhodne som pre injekcie, len ci uz nie je neskoro aj ked na 15den zvycajne suka psa uz nechce.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia

cron