co mam robit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

co mam robit

Poslaťod basa » 15. Feb 2006, 16:47

poradte mi co mam robit, ked je moj pes velmi agresivny na inich psov?
basa
 

Poslaťod offca » 15. Feb 2006, 17:07

jedno slovo - CVIČIŤ :idea: :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Ashley » 15. Feb 2006, 17:11

Záleží aké je to plemeno a aj na veku psíka ale cvičiť treba v každom prípade.
Ashley
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod basa » 15. Feb 2006, 20:15

dakujem za rady. doma mame yorkiho a ma 1,5roka. ako ho mam cvicit?
basa
 

Poslaťod psíčkarka » 15. Feb 2006, 20:55

Jorkšír a agresívny?? To mi spolu ani nesedí. :)
Pravdepodobne je dosť rozmaznávaný a dôsledkom toho si myslí, že je Boss vo vašom meste.
Ale môže byť aj opačný prípad, že na druhých psov takto reaguje zo strachu.
Ak je to ten druhý prípad (strach), mali by ste s ním chodievať na miesta, kde je veľa psov, najlepšie mierumilovných, aby psík pochopil (skôr alebo neskôr), že sa psov nemusí báť.
Ak je to prvý prípad, tak ak nebýva na prechádzke na vodítku, pred stretnutím s nejakých psom ho treba pripnúť. Hneď ako začne prejavovať agresivitu voči tomu psovi, rázne mu to zakážte, slovne - FUJ, NESMIEŠ..., prípadne aj cuknite (trhnite) vodítkom. Akonáhle sa ukludní, veľmi ho pochválte.

Ak moju radu vyskúšate, dúfam, že pomôže.
psíčkarka
 

Poslaťod basa » 15. Feb 2006, 21:58

dakujem za radu. je to ten prvy pripad. ako uvidi ineho psa tak sa neda ukludnit :x ked sa ho pokusam ukludnit tak pokuse aj mna :!: . na fenky ale agresivny nieje. a tiez je agresivny na male deti, ale tich sa boji, lebo cuva. ked ho podrzim a to dieta ho pohladka, tak sa prevali na chrbat a chce este skrabkat. byvam v TT a tu je psov velmi vela, takze ked vrci na kazdeho psa, tak je to dost neprijemne aj mne. :!:
basa
 

Poslaťod Joachim » 16. Feb 2006, 15:09

Psíčkarka mne to viac menej sedí.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zuzu » 16. Feb 2006, 18:29

Ja mám opačný problém :roll: moj peso zase až príliš lúbi každého..keď je pustená a okolo ide nejaký pes, tak sa s ním chce odušu hrať..a keď do nej ten pes skočí, ešte aj naňho pozrie že čo ti šibe? Dúfam že to na ňu príde vekom a dostane rozum keďže je ešte šteňa..
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod basa » 16. Feb 2006, 18:40

zuzu, aj moj yorkshir ked bol stena bol taky. ked ho pokusal pes tak ostal velmi agresivny.
basa
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod zuzu » 16. Feb 2006, 18:46

basa hej, ju už aj pohrýzol a odvtedy sa chce hrať ešte viac.. :lol:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod basa » 16. Feb 2006, 20:19

to je divne :) . mas jedneho psa?
basa
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod Ashley » 16. Feb 2006, 21:07

Treba zobrať do úvahy že jorki je teriér takže podla mňa sú mu vlastnosti ako agresivita alebo tvrdohlavosť neni až tak cudzie. Chce to trpezlivosť a ukázať že sa vieš aj hnevať.
Ashley
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod basa » 16. Feb 2006, 23:14

ked to je velmi tazke byt nanho zla. ty mas fenku? ja mam psa to moze byt aj tym. :?
basa
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

co mam robit

Poslaťod clody » 17. Feb 2006, 0:12

Ach jaj
ja som mala aj mam terriera,mlady bol velmi husty-Kto som ja?terrier aTy si len pes.!Zahnal koliu psa na 100m.
Utocil na vsetko co bolo vacsie od neho!bola som na cvicaku,a tam utocil tak ze, skororoztrhol na polku Hovavarta-ako Funes na tej krizovatke!!!ked nevedel kudy kam zatocit na ktoreho pesa!Komik a jeho pes je sranda,skusili sme ho ako zareaguje na rukav a brdo-prisal sa na neho ako pijavica a nie a nie ho striast!!Teraz-ma 5 rokov a ignoruje velkych psov aj sucky!male stale miloval ale teraz na ne nema trpezlivost,?Rukav je nad jeho vysost!Asi tak !niektory psy proste dozreju vekom a uznaju si pre seba,ze zivot im za to prehnane hrdinstvo jednoducho nestoji.-vyplyva z toho-TRPEZLIVOST!
clody
 

Poslaťod basa » 17. Feb 2006, 11:13

dakujem, dufam, ze aj u mna to tak bude.
basa
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 18 hostia

cron