ako psíka odučiť od ťahania vôdzky??

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

ako psíka odučiť od ťahania vôdzky??

Poslaťod dusan » 19. Jan 2006, 15:30

Prosím praďte, môj psík pri vodení na vôdzke ma veľmi ťahá. Ako ho to odnaučiť? Ďakujem za rady.
dusan
 

tahanie psa na vodzke

Poslaťod saba » 19. Jan 2006, 19:03

Prijemny podvecer! Musite ho stale smykat a ked nahodou povoli, tak ho strasne pochvalte. Ja som to tak isto urobila a vyplatilo sa mi to, mam doma 2,5 rocneho bernaka.
saba
 

Poslaťod ankous » 19. Jan 2006, 20:20

TRPEZLIVOST a hlavne ukazat kto je sef. Na vas zalezi ci bude chodit, behat alebo sediet pri nohe.
Kludna chodza sa uci od stenacieho veku. U mna sa osvedcil tento postup : pri tahani upozornim aby netahal nepomaha? zastanem, ukludneni sa pohyname dalej - zase taha zastanem a tak to ide dookola pokym neprideme na pozemok ked sa chodime vybehat. Naspat domov sa deje to iste. Po dvoch mesiacoch moja 60kg suka prestala tahat . Este sem tam ju to pochyti ale rychlo jej dam vediet, ze je to neziaduce.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 19. Jan 2006, 22:24

Suhlasim s Ankous len ja pridavam este mierne sekanie a cuvanie. Predbehne mierne zvolam pri nohe alebo pomali trochu seknem a zacnem cuvat, zardai sa k nohe a pokracujeme v chodzi vpred.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron