Pomoc pri dlhosrstom plemeni

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Pomoc pri dlhosrstom plemeni

Poslaťod anitram » 19. Jan 2006, 8:48

Dobry den, ahojte

chcem sa poradit ako riesite pri steniatkach dlhosrstych plemien zlepenu srst na zadnych nozickach. Mam yorkinku, ktora cika tak nestastne, ze si ocika srst na zadnych packach a sa jej to zlepuje. Ked ju cesem, tak jej to mokrym vodou a rozcesavam, ale ked jej to uschne tak sme zase tam kde sme boli.

Dakujem za kazdu odpoved
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 19. Jan 2006, 9:18

existujú tuším spreje na rozčesávanie...
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod ankous » 19. Jan 2006, 11:30

Poznam chovatelku co stale ked pridu z vonku tak yorku umyje a da trochu balzamu - necha chvilu posobit a potom oplachne - to sa deje rano, vecer pred spanim sa este stale da pohodlne ucesat.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod zuzu » 19. Jan 2006, 17:31

anitram v pohode jej to môžeš umyť trochou šampónu, opláchnuť a vyčuchať uterákom.. Aj moja s tým mala problém, ale potom asi zistila že to nie je bohviečo a teraz si už dáva pozor :lol: Inak, ty máš psíka či fenku?
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod anitram » 20. Jan 2006, 8:09

zuzu - praveze mam fenku, takze ma to caka cely zivot :?
ankous, offca dakujem

tie spreje sa neodvazim sama len tak kupit, predsa len je to este steniatko, myslela som, ze by mi niekto mohol doporucit nejaky presny nazov s cim ma skusenosti.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod tiga » 25. Jan 2006, 10:50

Ty potrebuješ poradiť????? To mi je novina!!!!!
tiga
 

Poslaťod anitram » 25. Jan 2006, 13:13

tiga - nie kazdy je dokonaly a rada od niekoho kto ma vacsie skusenosti ako ja sa vzdy hodi.
Ale neviem naco si tou poznamkou narazala??
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod tiga » 27. Jan 2006, 10:03

...Prepáč,ale toto forum je pre chovateľov???? Nehnevajte sa na mňa ,ale mne to pripadá ako keby tu písali detičky-česť výnimkam,ktoré dostali živú hračku a teraz čo s tým...Každá jedná rasa má svoje plusy a mínusy.Ty si ma nazvala starou školou,nakoľko sa kynologii venujem 20 rokov,ale určite sa nezapodievam takými vecami ako...môjmu Yorkovi bez PP nestoja ušká,alebo moja fenka si ocikáva chlpy,ale skoro každý pes aj fenky si ocikávaju chlpy,ale chovatelia to sem nepíšu...a poradiť??čo??tak ju ohol,alebo jej kúp plienky,alebo si si mala kúpiť naháča a nemala by si taký vééééľky problem.....
tiga
 

Poslaťod Hosť » 27. Jan 2006, 12:58

Prečo tak brutálne do seba?
Existujú vážnejšie témy, uznávam, ale v tomto prípade keby sa niekto nepýtal to, čo ho práve napadne, tak toto fórum stoji.
A vlastne nech sa kto chce čo chce pýta, hoci aj na indiánsky kalendár, pokiaľ to nezapadá do témy, alebo by to bolo absolútne mimo, asi by osadenstvo príspevok odignorovalo a zapadol by niekam do zabudnutia - rozhodne by vody nerozmútil.
Ja sosobne nemám na to, aby som sa rozčulovala nad fórovými hlúposťami. Ak to niekto robí, mna do toho nič, ale pomyslieť si, že je zrejme psychicky nevyspelý, si môžem (adresát nadomnou) :idea:
Hosť
 

Poslaťod offca » 27. Jan 2006, 13:01

to nadomnou som ja :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod anitram » 27. Jan 2006, 13:30

tiga k tvojmu prispevku len tolko - zial ostrihat ju nemozem, chystam sa s nou na vystavy, takze bez PP to urcite nie je. Problemom to je hlavne pri cesani, ked ju mam navykat na cesanie a netahat ju za chlpy,ked jej ich rozcesavam, ludia s velkymi plemenami, ktori ich maju na dvore,taketo problemy asi neriesia,tych zaujimaju skor skusky IPO ako krasa psa na vystavu.
Aj na uska som sa chcela pytat, ze ci je normalne ze jedno uz stoji a druhe nie, ale vdaka tebe, radsej s touto otazkou zajdem inde.
A kvoli takym ludom ako ty toto forum stoji a nikto sa tu radsej nevyjadruje, lebo miesto rady dostane hubovu polievku.
Nasla som si ine forum, kde je rozbehnutejsia konverzacia a ludia sa snazia aj poradit si navzajom.
Neviem kto co tebe spravil v zivote, ze si taka besna po ludoch, ale odpustam ti. :lol:
A neviem co je na tom zle sa pri prvom psikovi urciteho plemena popytat skor akoby sa nieco malo pokazit.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod zaneta » 27. Jan 2006, 14:58

Prezeram si toto forum denne.Mam psa(9 rocny)bez PP,s ktorym som nastastie nikdy nemala ziadne vaznejsie problemy.Momentalne uvazujem nad kupou psa s PP a tak si prezeram kynologicke fora s cielom ziskat co najviac informacii a zatial teoretickych vedomosti.No poviem vam,ze toto forum je miestami o niecom uplne inom ako by malo byt.Cest vynimkam,ako napriklad v poslednom case offca.Jej prispevky maju hlavu aj srdce.No a tak v poslednom case rozmyslam,ci ma este zmysel toto forum navstevovat :?: :!:
anitram, napis mi prosim na zanetastovcikova@centrum.sk adresu fora co si nasla,budem ti velmi vdacna.
No a ked som sa uz odhodlala napisat,pozdravujem touto cestou Joachima.Ako sa vam s Achimom dari?
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 27. Jan 2006, 15:21

Ahoj Zaneta. Super, dari sa. Mame este mensie problemi so srstou, ale v poho. Chystame sa na 2x MVP do Zagrebu kde sa stretnut dost velka spicka z europy - co so necakal a bude to drahy vylet ale oplati sa :) Cakaj reportaz alebo aspon fotky. Inak ak by si chcela mam fotky steniat weimikov. Inak dalsie steniatka na SR sa maju narodit v marci!
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 27. Jan 2006, 16:11

Joachim,budem vam drzat palce!
Ak ti to nerobi problem,velmi sa tym fotkam potesim.Mozno sa budes smiat,ale fotka tvojho Achima je uz dost dlho pozadim pracovnej plochy nasho pocitaca :D .Moja mailova adresa je v mojom predchadzajucom prispevku.Dakujem :)
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 27. Jan 2006, 16:16

Diki, budeme potrebovat , ale nemyslim ze nejako zabodujeme, ale aspon CACik by sa hodil.

Mas to tam
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 18 hostia

cron