poradte plemeno do panaláka

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

poradte plemeno do panaláka

Poslaťod palo » 17. Jan 2006, 15:35

Poradte mi prosim, ake plemeno psika si mam kupit do paneláku. Moja predstava je stredný alebo maly vzrast, pokojny, pritulny, nenarocny, kratkosrsty, najradsej ciernej farby, aby mu nevadilo, ze chodime do prace. Prosim o konstruktivne rady / nie ako dava Zuzu/. Za porozumenie vopred uprimne dakujem.
palo
 

Poslaťod offca » 17. Jan 2006, 16:00

každemu psikovi bude vadiť, že chodiš do prace...len čo im ine ostava...len sa s tym zmieriť.
Toto je inak zvláštna otázka. Skôr by bolo lepšie pozrieť sa na to z ineho hladiska - akeho psika by si rad? (a potom tie vyhody a nevyhody). Idealny pes nie je. Môže byť len idealny pre teba. A taky väčšinou je ten, po ktorom tužiš najviac..

...z tohto opisu ti ja napriklad poradim pudlika...si spokojny?
Je to psik nie velmi naročny na udržbu, nie velky, neplzne, je mimoriadne inteligentny a učenlivy a znašanlivy...
Ale čo narobiš, ked ty k takymto nemaš vzťah?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod anitram » 17. Jan 2006, 16:01

Palo - na zuzu sa nehnevaj, ale scasti som na jej strane, ankous obcas prehana pri malych plemenach, pretoze chova velke psy. Ja som neutral. Z priestorovych dovodov som si zadovazila yorkshira. Malych plemien do bytu je vela, zalezi len na tebe co uprednostnis. Civava mi pripada taka gaucana, je najmensi psik, yorki a westik su malicky, ale zato temperamentny a plny energie, ktori neplznu a daju sa strihat.
Mas tam potom srncieho ratlika, prazskeho krysarika - to su z tych kratkosrstych.
Mne osobne sa paci aj maly bradac.
Odporucam nakuknut do nejakej knizky o rasach psikov a potom sa konkretne pytat na rasu, lebo vo vseobecnosti do tvojej charakteristiky mozno zaradit plno plno plno psikov. A potom sa ti aj k povaham mozu vyjadrit chovatelia konkretnej rasy.

Vacsina ludi chodi do prace a nemoze si tam bravat psika, chce to len steniatko od malicka ucit, ze 8-9 hodin sme mimo a potom sme len a len jeho :lol: , mala som labradora, ktory tych 9 hodin prechrapal a ked sme dosli nahodou skor domov, este bol urazeny, ze ho tak skoro vyrusujeme, ale potom to musel mat vonku riadne vynahradene dlhymi prechadzkami a behanim.

Tak ja len tak v kratkosti
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Hosť » 17. Jan 2006, 17:57

Ja neviem, ale na tomto fóre stále čítam: čivava, jorkšír a ešte jorkšír a čivava... A čo takto taký appenzellský salašnícky pes, je strednej veľkosti, čierny, veľmi inteligentný, so špičkovým švajčiarským rodokmenom... Na Slovensku takmer neznámy a vzácny pes, neuplatný strážca... Čo ja viem...
Hosť
 

Poslaťod anitram » 17. Jan 2006, 20:21

anonymny - no hej mas pravdu, a co takto alabaj?? tiez nie je na slovensku znamy a v krajine povodu to tiez nemaju ruzove, ale co zmozem ked mam 4 x 6m garsonku?? nie kazdy ma prachy na to aby si kupil rodinny dom s velkou zahradou a hypoteku mi ziadna banka neda. A ked uz niekto chce mat doma psika, tak musi vyberat taku velkost a povahu vhodnu do bytu.
A nebudem hovorit o nebytovych plemenach ako plznu po cely rok, co tiez nie je sranda.
Ak ma niekto velku zahradu ma vacsi vyber ako my s malymi bytmi.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Joachim » 18. Jan 2006, 9:08

:D :lol:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod ankous » 18. Jan 2006, 11:52

Ak vezmem do uvahy iba to, ze ma byt kratkosrsty a do bytu tak co by si povedal na a- Americky buldog
b- Thajsky ridgeback
c- Jack Russell terier
d- Hladkosrsty trpaslici jazvecik / ten je cierny s hnedym palenim/
e- Miniaturny bulterier
f- staffordshirsky bulterier
g- Nemecky pinc
h- hladkosrsty foxterier
i- Taliansky chrtik
To je asi polovica plemien z ktorych by som si vyberala aj ked ja som na velke rasy :lol:
Prajem stastnu ruku pri vybere, aj ked riad sa srdcom a nie vizazou. Aj ked vizaz je dolezita , ale to plemeno musis doslova milovat aby si mal so psom skvely vztah. Ja osobne som zamilovana do Moskovskeho strazneho psa a nevymenila by som ho uz za inu rasu. :twisted: Mozno iba tak za Irskeho vlkodava :twisted: :lol: :lol: :lol:
Existuju ludia ktorym pasuju len krizenci alebo su taky fantasticky ze si vezmu psika z utulku. :lol:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod zuzka » 18. Jan 2006, 12:11

Skor nez sa rozhodnes pre nejake plemeno,chod sa pozriet do najblizsieho utulku,aj tam si teraz po Vianociach je z coho vyberat :(
Pokial nemas v plane konkretne plemeno,odporucam ti z mojej vlastnej dobrej skusenosti stredneho krizenca :D
Rozhodnutie je na tebe :lol:
zuzka
 

Poslaťod rybicka » 18. Jan 2006, 14:29

ankous, páči sa ti Irský vlkodav? Ja po tomto plemene veľmi túžim, ale najprv musím našetriť na veľké bývanie a potom na šteniatko. Pre mňa je toto plemeno najkrajšie na svete :D bohužial sa veľa ľuďom nepáči, lebo je veľmi veľký, ale ja to plemeno zbožňujem 8)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Joachim » 18. Jan 2006, 15:15

jeee IW - tiež sa mi páči veľmi
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zuzu » 18. Jan 2006, 18:06

A náhodou írsky vlkodav je krásny pes :!:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod šeltie » 18. Jan 2006, 23:13

myslím, že rozhodovať sa na základe návrhou iných nie je na mieste. Vybrať si treba psa takého, aký sa tebe páči a najviac sedí. V paneláku sa dá chovať všetko ja mám šeltiu a bytové plemeno to nie je. Yorkšíra by som si zasa nikdy nekúpila podobne ako pitbula,.... Je to tvoj názor a tvoje rozhodne. Zober si atlas psov popozerať čo sa ti páči a hlavne si preštuduj typický charakter plemena a po práci sa psovi venuj (ponukni mu aktivitu napríklad agility). Samozrejme aj ty si rozumný človek a zasa irskeho vlkodava si nekúpiš, i ked aj tí bývajú niekedy v byte.
Obrázok užívateľa
šeltie
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 3. Jan 2006, 19:40
Bydlisko: Nitra

Poslaťod rybicka » 19. Jan 2006, 8:10

šeltie: ja by som nikdy IW nemohla zavrieť do môjho terajšieho bytu. Je to jednoizbák s chodbou a kuchyňou a už v ňom sme 2 ľudia a bígl, takže až budeme bývať vo veľkom byte,prípadne domečku, tak potom si ho kúpim :wink: už aby to bolo :)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rybicka » 19. Jan 2006, 8:12

A inak šeltie má pravdu, nemôžeš si vyberať psa podla návrhu druhých, lebo s ním budeš žiť ty, nie tí ostatní. Zober atlas psov a encyklopédiu a naštuduj si, ktorý pes je aký povahovo a ktorý sa ti páči a podla toho vyberaj
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod ankous » 19. Jan 2006, 11:33

rybicka píše:ankous, páči sa ti Irský vlkodav? Ja po tomto plemene veľmi túžim, ale najprv musím našetriť na veľké bývanie a potom na šteniatko. Pre mňa je toto plemeno najkrajšie na svete :D bohužial sa veľa ľuďom nepáči, lebo je veľmi veľký, ale ja to plemeno zbožňujem 8)


Mam male deti a vonku tri selmy, ale tuzim po vlkodavovi a viem si ho predstavit ako mi robi spolocnost a ako vecer lezi na kozusine pred kozubom. Musim vsak cakat nech decka vyrastu a potom si splnim sen.
najmladsie ma 4 roky takze este aspon 14 - 15 rokov musim pockat. :cry:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 28 hostia

cron