Šteniatka s PP a šteniatka bez PP

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Šteniatka s PP a šteniatka bez PP

Poslaťod zuzupes » 4. Mar 2008, 19:09

Ahojte, mam jednu otazku v ktorej nemam uplne jasno. Ked su rodicia s PP a maju stence s PP tak je mozne aby napriklad 7me alebo dalsie stenata nedostali PP? Pokial ja viem, no nie som si ista, vsetky stence by mali dostat PP. Lebo z vela stran pocujem, moj pes neni s PP, lebo bol uz 6ty, 7mi ... a neviem kolkaty z vrhu. Prosim, ako to je? Chcem si napisat clanok na stranku a chcem tam rozobrat aj tuto temu. Vopred dakujem :)
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Tingri » 4. Mar 2008, 21:21

Ahojte!

Vo vrhu zodpovedného chovateľa majú všetky šteniatka PP bez ohľadu na to, koľko je všetkých šteniatok, alebo koľké je to šteniatko v poradí. :wink:
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod zuzupes » 4. Mar 2008, 22:20

Tingri,
dakujem, myslela som si to :wink:
skoda ze je vela tych "nezodpovednych chovatelov"
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Tingri » 4. Mar 2008, 23:48

Nie je za čo, ak viem rada poradím. Pred kúpou šteniatka si treba zistiť čo najviac, aby sme potom nenaleteli takýmto "zodpovedným" chovateľom, ak sa to vôbec chovateľom dá nazvať. :wink:
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod zuzupes » 5. Mar 2008, 8:07

ved prave preto chcem napisat clanok, aby o tom vedelo co najviac ludi, no nechcem tam pisat nieco o com neviem ze to neni na 100 percent . ahoj :D
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod daga » 5. Mar 2008, 12:19

obráť sa nejakého poradcu chovu, to je jedno aké je to plemeno a spýtaj sa ..... myslím si totiž, že pri niektorých plemenách sa môže stať, že nadpočetné šteňatá nemajú PP....aspoň jednu dobu to tak bolo určite....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Tingri » 5. Mar 2008, 12:41

Áno aj to je pravda, že v minulosti to tak bolo, ale teraz to je už len výhovorka nezodpovedných chovateľov. PP dostanú všetky šteniatka z vrhu.
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod zuzupes » 5. Mar 2008, 13:00

Volala som na SKJ, nedalo mi to. viem ze kedysi to tak bolo. Teraz je to tak ako vravela Tingri - vsetky narodene stence maju narok na PP! :lol: takze uz to je jasne na 100 percent
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod daga » 5. Mar 2008, 14:03

Nebola som si istá, vtedy sa radšej pýtam, aj ja som to overovala :D ...tak je to jasné....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod zuzupes » 5. Mar 2008, 18:13

A zas sme podaktori o daco mudrejsi :lol:
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Fraga » 12. Mar 2008, 13:48

zuzupes píše:Volala som na SKJ, nedalo mi to. viem ze kedysi to tak bolo. Teraz je to tak ako vravela Tingri - vsetky narodene stence maju narok na PP! :lol: takze uz to je jasne na 100 percent

Zuzu ja som tam bola osobne a mne povedali niečo iné! Toto sa týka len plemien spoločenských psy poľovných plemien to tak majú stále ak je nadpočet je potrebné požiadať poradcu chovu o povolenku za ktorú sa platí...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Jarka Jurová » 17. Máj 2008, 11:34

Zdravím,

jsem členkou klubu jak v ČR tak i v SK, všechny organizace se musí řídit řády FCI což znamená že všechna narozená štěňátka musejí dostat PP i nestandartní tzn. z vadou. Některé kluby ( pracovních nebo loveckých plemen) mají ve svých řádech že za 9 a více štěňat zaplatí chovatel poplatek z každého štěňete dannému klubu. Tato částka je u každého klubu jiná max.sazbu jsem našla 800 sk/kč za zapsané štěně.
Dle mého názoru zodpovědný chovatel raději zaplatí pár korun navíc než by prodal štěně tzv.bez PP.
Jarka Jurová
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 8. Jan 2008, 0:15
Bydlisko: Absolonova 6, Blansko, 678 01,ČR

Poslaťod M@co » 17. Máj 2008, 20:53

Jarka Jurová píše:jsem členkou klubu jak v ČR tak i v SK, všechny organizace se musí řídit řády FCI
podobne aj ja som členom klubov nášho plemena v SR i v ČR. Vzhľadom na fakt, že máme demokraciu a väčšina členov klubov sú vychcanci zabažení za slávov a peniazmi a nie poctivci mysliaci na budúcnosť plemena, tak máme čoraz mäkšie kritéria pre chovné jedince a za chvíľu i tak bude jedno či má šteňa známy pôvod alebo neznámy. V ČR majú tú výhodu, že je možné mať viac klubov pre to isté plemeno, ale v podstate to nič nerieši. Ak hľadáte šteňa podľa jeho rodičov, radšej hľadajte chovateľa podľa jeho prístupu k chovu.
Obrázok užívateľa
M@co
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 15. Dec 2007, 0:20

Poslaťod Ester » 20. Máj 2008, 22:51

Aj my máme v klubu ridgebackov v stanovách, že všetky šteniatka dostávajú PP, aj neštandardné. Poplatok za zapísané šteniatko je 300 Sk, myslím, že to nie je toľko, aby niekto zatajoval väčší počet šteniatok a tvrdil kupujúcim, že boli nadpočetné ...
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry

Poslaťod raky » 21. Máj 2008, 23:59

[quote="M@co"][quote="Jarka Jurová"]jsem členkou klubu jak v ČR tak i v SK,


dik, normalne ma trklo, nerozumiem na co cakam uz len kvoli info.....

sorry ešte doplním všetci majú PP.... / rodný list/
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia